• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MVEK
    MVEK --- ---
    Kde dneska nejlépe hledat snadno, jak je která složka z INCI neproblematická? Jde mi hlavně o endokrinní disruptory a tak, neřeším alergie, s těmi se zatím nepotýkám.

    Bohužel odkazy, které vypadaly zajímavě ze záhlaví nebo nástěnky, už nefungují nebo vedou na tn.nova.cz:-).

    Samozřejmě Gloglo něco poradí, ale přece jen u každé složky to možná budu hledat jinde a jinak, a ono když latinské nebo anglické názvy ani u běžných položek mi nepřijdou moc povědomé (a už vůbec se mi nespojí s českým názvoslovím, ze kterého bych něco možná vědě), tak se to blbě hledá i u blbého mýdla na holení:
    potassium stearate a palmitate, sodium stearate a palmitate, potassium a sodium cocoate, boric acid, coumarin, limonene, citral, geraniol, linalool

    Samozřejmě poznám vodu, neurčitý parfém nebo gylcerin. A jako laicky hádám, že je tam použitý palmový a kokosový olej, to jsou ty sloučeniny draslíku a sodíku...
    LEMPICKA
    LEMPICKA --- ---
    LIMONADA: Nevím, jak dlouho je k dostání, ale v drogerce se objevil teprve nedávno. Koupila jsem si Schmidts Coconut a Kaolin clay a pro mě je nejlepší z téhle značky. Vyzkoušela jsem je všechny a až tenhle mi opravdu vydrží celý den a i večer jsem stále fresh.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    LIMONADA: zacala jsem pouzivat tenhle divokou ruzi, mam doma jeste neparfemovany, ale zatim nedostal prilezitost
    Deoguard přírodní tuhý deodorant Divoká růže 65 g :: WERECO
    https://www.wereco.store/p/deoguard-prirodni-tuhy-deodorant-divoka-ruze-65-g
    VERONIKAEMA
    VERONIKAEMA --- ---
    LIMONADA: Furt dokola kupuju roll on Weleda zelenej. Hezky voní, nestipe ani po holení, non toxic... Nemám výtky.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    Po dlouhé době zase dotaz na deodorant.

    Minuly rok jsem částečně rezignovala, protože alverde mi přestalo stačit, zkoušela jsem taky schmidtch (nestačil nevyhovoval), krystal a pak nepřírodní borotalco sensitive, ale prostě mám pocit ze me to zas spis dráždí a účinnost už není tak dobra jak zezačátku a chci dat zas šanci přírodě.

    Teď jsem zkoušela ben&anna urban black, jako not bad ale to balení je naprosto příšerný a láme se to a sere mě.
    A na oblečení dělá trochu mastný fleky😞

    Máte vyzkoušeno něco co vám funguje?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TAMARIX: No esenciálne oleje z citrusov sú alergény. Ja sa z nich osypem až za ušami takže warning je správne.
    Bola by som hrozne rada, keby ich prestali cpať do všetkého.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Super! :-) Vypadá to fakt dobře.
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    TAMARIX: jen mi to přišlo zajímavé, že něco takove je :) ale appky jsou už dnes na vše, tak čemu se divit;)))
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    TAMARIX: omluva, u té dětské je to takto.... např. Nic co by bylo v červených číslech. To doma ani nemáme. Ale u rodičů či na návštěvě, by bylo zajímavé zjistit, jak jsou na tom všechny slavné produkty;)

    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    ZUSKA: Pěkný, ale zajímalo by mě, z čeho to vychází. Že by Weleda (pro děti navíc!) měla 3 problematický sloučeniny se mi moc nezdá..
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    Aloha, nevím možná znáte, ale já to objevila až teď.....je aplikace INCI Beauty, která vám řekne, jak moc ten daný produkt je skutečně přírodní. Stačí nascanovat kód. A pak appka ukáže,co všechno produkt obsahuje. Testovala jsem jen něco doma, nemám doma ty krabičky s kódy....tak zatím nejlíp 20/20 bodů měla značka Purity Vision. Weleda sprcháč pro děti 17/20

    Myslím, že se může hodit pokud si chceš koupit něco co neznáš:)
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    Naturisimo má právě goodie bag, když nakoupíte nad 125 liber
    FREE The Self Care Goody Bag – Naturisimo
    https://www.naturisimo.com/products/free-luxe-beauty-goody-bag
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    HELLENKA: tak si tam predstav sadlo:)
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    TILLIT: no ona Indulona nema zrovna moc prirodni slozeni... ,)
    TILLIT
    TILLIT --- ---
    Odložím si zde, tohle mám ověřeno:
    DOMACI MAST S DUBOVOU KUROU:
    1x modra indulona, 2 polevkove lzice dubove kury (lze koupit v lekarne).
    Postup:
    Indulonu rozpustit v hrnci (michat, jinak bude prskat), pridat dve polev.zice dubove kury a nechat 24 hodin stat. Potom opet rozpustit a precedit. Hnedou tekutinu vymichat do zchladnuti, vznikne hneda mast
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Chtela bych se rozmazlit a po letech zajit ke kosmeticce. Prosim, nejake doporuceni na kosmeticku, ktera pracuje s prirodni kosmetikou v Brne?
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Pokracovani neverending story - hledani dobreho kondicioneru. V Biooo mi doporucili ovesny kondicioner nebiolina a jdu ten tip poslat dal, protoze po prvnim umyti se mi zda moc fajn. Vlnity vlasy, ktery jsou obcas trochu koudel, po nem krasne rozcesu prsty, zda se, ze vlasy nezatezuje, hezky se vymyva, a navic je za pekny penize. Jeste o fous lepsi nez muj oblibeny malinovy dessert esence. Doporucuju pozornosti :-) https://www.biooo.cz/vlasovy_kondicioner_oves_nebiolina-p-19437.html
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    na dr max je Akce 2+1
    Při nákupu 3 produktů značky JONZAC získáte nejlevnější z nich za 0,01 Kč. Akce platí do 30. 11. 2022 nebo do vyprodání zásob.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    MEI: přidávám se, taky mám ráda Urterkram, ale mám jemné vlasy a mám rozmarýnový
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam