• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    UNDERDOOR: a ještě doplním že ideální by bylo, kdyby byly ručičky na ciferníku, resp prostě poslední výstupní osa, lehce bržděný, aby nebyl problém, když se ručička přehoupne přes "dvanácku"... ale je to jen detail
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    XCYPHER: myslel jsem stocit vsechny vule v prevodech na jednu stranu a pak to kalibrovat na ty ciferniky - protoze kdyz soustavu ja nevim treba 20 ozubenych kol ruzne navazujicich tocis na jednu stranu a pak zacnes tocit na druhou, chvilku trva, nez se k poslenimu kolecku na druhym konci vsechny vule "dorovnaji" a zacne se tocit taky... blbe se to vysvetluje, je lepsi si to postavit (: ale jak poznamenal AXTHEB, celej mechanismus se toci jen jednim smerem, takze jede v rezimu "nadoraz" (.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    XCYPHER: je to plastove.. aj samotnu tycku stocis viac ako by chcela.
    XCYPHER
    XCYPHER --- ---
    UNDERDOOR: jak "nadoraz" ? to snad nejde, stočil kolečko nadoraz, nebo se pletu ? snad jenom nastavil nějakou počáteční hodnotu a pak to spustil ...
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    AXTHEB: jo, taky jsem pak takhle uvazoval... kdyz to nastavoval na ty ciferniky, musel asi vsechny ozubeny kolecka stocit tim onim jednim smerem "nadoraz"
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    vzhledem k tomu ze se to toci porad na jednu stranu tak to s vulema nebude tak hrozny.
    ACID
    ACID --- ---
    UNDERDOOR: jak velke vule, resp. jak presne si myslis ze byly puvodni mechanismy?
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    replika tajemného starověkého mechanismu z Antikythery, postaveno z Lega

    YouTube - Lego Antikythera Mechanism
    http://www.youtube.com/watch?v=RLPVCJjTNgk&feature=player_embedded


    popravde... v tom obrovskym mnozstvi ozubenych kolecek musi byt taky pomerne velka vule, neverim, ze je to tak presny :/

    T_O_F_F
    T_O_F_F --- ---
    KORDA: Nejde :-(
    SIN
    SIN --- ---
    20 Really Awesome Lego Sculptures | Top Design Magazine - Web Design and Digital Content
    http://www.topdesignmag.com/20-really-awesome-lego-sculptures/
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Stejne se nakonec ukazalo, ze jedine "demo" co je pro Lego Universe je bud video nebo koupit hru a zkusit si ten prvni mesic zdarma -.-
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Clutch Powers jsem zkouknul jen tak nějak "z povinnosti" :) A pro děti dobrý, pro afoly nikterak zajímavý snad až na jednu narážku na začátku filmu, kdy jeden vědec říká Clutchovi: "já jsem tvůj nejvěrnější fanda, dr. Afol, těší mě" To je ale tak všechno.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    ALLADJEX: Ja jsem taky hral Lego Indiana Jones a v kooperaci s přítelkyní to bylo super. Prostě dobrá zábavná hra v Lego prostředí.
    ALLADJEX
    ALLADJEX --- ---
    KARADUM: Hral sem LEGO Indiana Jones a je to klasicka konzolova hopsacka ve stylu Indiana Jones. Me se libily jak hopsatcky tak IJ ;] Takze me to bavi, navic mam gamepad.

    Lego film s Clutchem Powersem se zas libi malej. Ten fakt moc pro dospeli neni.
    TUVOK07
    TUVOK07 --- ---
    Slint.... Jen ty figurky stačej. Asi jen stavěl a nemá děti, vypadají úplně neohraně.
    JOPS
    JOPS --- ---
    JAPAN: hmm, moc hezke :)) votrel jsem klavesnici od slin a jdu zase delat :))
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    DARMONLOR: Mě už to ten *** ukazoval a já musím pořád myslet na to, že jsem moc chudý a bydlím moc daleko na to, abych si to pořídil.
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    JAPAN: Zbylou hodinu pracovní doby proslintám, děkuji pěkně :)
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    trochu lega?
    Huge Lego Collection Lot 1000 lbs over 2300 figures - eBay (item 270661733387 end time Nov-16-10 17:44:58 PST)
    http://cgi.ebay.com/Huge-Lego-Collection-Lot-1000-lbs-over-2300-figures-/270661733387?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f04b24c0b#ht_39932wt_1464
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    KARADUM: Pro děti super, pro AFOLa celkem na nic. Pokud se tedy bavíme o LEGO hrách jako je Batman, Indiana Jones, Universe a podobně. Pokud jde o virtuální LEGO, kde si člověk něco vymodeluje a pak vyrenderuje, tak to může být stejně dobré jako opravdové LEGO, pokud ti jde o výsledek, který chceš prezentovat a ne o radost z přehrabování v opravdových kostkách. Kolikrát si říkám, že kdybych uměl s nějakým LEGO CADem pořádně, že by to vyřešilo můj problém s nedostatkem kostek nebo jejich správných barevných variací.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam