• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    OLTSKUL: Spis ze to na me zanechalo docela dojem. Strojni inzenyr nejsem, ale kdyz sem dorustal, tak jsem automatickou prevodovku potreboval :D misto toho mi museli stacit 2 rychlosti prepinany motorkem.. ne prilis indealni..
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    BARRACUS: jestli jsi strojni inzenyr a nedas to dokupy, tak se styd... jinak asi nema cenu lamentovat nadtim, co ostatni umi a neumi...

    by jsi jinak musel spachat sebevrazdu.... :D
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    Mimochodem kdyz koukam na internetu co je za blaznoviny,tak jsem peknej amater :-o Automaticka prevodovka me treba uplne rozsitpla.
    Doufam,ze to moje deti (az je jednou budu mit) bude bavit, budu si hrat s nima :D
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    OLTSKUL: super odkaz na idea books :) maly sa potesi!

    JOPS: dik za pripomenutie policajnej stanice; tu mam doma, vcera sme ju uz aj postavili :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    OLTSKUL: no hele, ted mi skoro ukapla slza nostalgie, tohle bylo taky moje Lego snu :))

    Tak jsem pouzil pristavaci drahu z letiste a udelal to podle sebe. A kupodivu to bylo i podobne tomu, co je na krabici :)))
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    BARRACUS:
    ETHAN:

    tak ja mel na mysli tuto...ale ono jich je celkem dost koukam:

    http://www.peeron.com/scans/8891-1


    Theme Index: LEGO / Books / Idea Books
    http://www.peeron.com/inv/theme/LEGO/Books/Idea_Books
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    ETHAN: Tohle snad este nekde doma mam.

    mimochodem tohle jsem vzdycky chtel jako maly, tak jsem si udelal radost na ebay :D http://www.brickset.com/detail/?Set=6395-1
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    ETHAN: mas nejake info k te knize?
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    BARRACUS: Modulární domy si stavím vlastní, bez návodu, takže se rozhodně na žádný nechci skládat. To si radši koupím další Lego :o)

    OLTSKUL: To je fakt dávno. Taky mám jednu a ta je dokonce se samolepkami an ty alternativní modely, ale v dětství jsem neměl kostky na to postavit ty věci a teď zase staré sety jen sbírám, nemíchám je do nového Lega, které mám roztříděné podle tvarů a barev.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    skuste i Youtube na instrukce....

    skocil jsem do archivu zde...a narazil jsem na toto:

    TOOMIX:



    ted nemam moc casu to koumat.... letim do prace
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    jinak co si tak matne, velůmi matne pamatuji, tak Lego vydavalo/vydalo ofiko nejakou knuihu alternativnich stavebnich planu, ale je to treba 16 let zpet....


    nejsem si jisty...
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    ETHAN: Tak ty ceny jsou docela prehnane :/ Ale kdyby jste se na neco chteli slozit, tak ja jsem pro. Treba ta nemocnice vypada moc zajimave..
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    A další, rovnou e-shop s instrukcemi na custom modulární domy a nejen ty. Ten mám v záložkách už dlouho, ale ty ceny se mi nelíbí. Nicméně instrukce zadarmo málokde seženeš a když, tak většinou na naprosté hovadiny. Kvalita je jen zřídka zadarmo, jako třeba ta SW loď.

    Custom Instructions for Lego at Brickbuilderspro
    http://www.brickbuilderspro.com/shop-instructions/
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    Zde je jedna z mála věcí, které stojí za to, rozhodně nejsou LDD a autor si dal tu práci a udělal návod.

    INSTRUCTIONS | Flickr - Photo Sharing!
    http://www.flickr.com/photos/thire5/6902431835/
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    BARRACUS: V případě staveb říkám za sebe: kdo by se s tím dělal? V případě renderů, pokud jsou opravdu LDD, což silně pochybuju, je to asi jen lenost. Pokud je to render, ale ne z LDD, což je mnohem pravděpodobnější, tak to export nějakých instrukcí nemá, maximálně tak seznam dílků. Pokud se tedy na LDraw napojené editory nezlepšily a nemají generování návodu.
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    ETHAN: A ja jsem naivne doufal,ze nekde bude existovat nejakej blog nebo neco.. Blogy plne modelu jsem nasel. Neco je zretelne v LDD, ale instrukce nikde..
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    BARRACUS: LDD je pro děcka, omezená databáze i možnosti, ale zase se dobře ovládá, umí generovat návody a pokud použiješ ještě omezenější sadu kostek, tak z něj rovnou objednáš kostky na stavbu toho modelu. LDraw je jen knihovna modelů, software, co s ní bude pracovat, si vybereš sám. Mají zjevně balíček, kde už nějaký i je. Je tam LeoCAD a já třeba používám MLCAD. Jak to umí nebo neumí generovat instrukce, to netuším.

    Pokud jde o instrukce k modelům, které někdo vymyslel a postavil, tak většinou neexistují. Jsou výjimky (já třeba kdysi našel ledničku v minifig měřítku, hummvee v tomtéž, nějakou starou fordku, jednu loď z SW a podobně). Pan Google a většinou ve spojení s panem Flickrem ti budou nápomocni.
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    Hmm, tak jsem teda z toho LDraw docela zmatenej :o
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    Tak uprimne si nejsem jistej, kolik existuje kosticek.. nejaky jsem mozna nenasel.. ale zas si nejsem jistej,ze vubec existujou.. Diky za ten jinej SW. kouknu na to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam