• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    CROSS
    CROSS --- ---
    THOMASMORTA: Stavim spíš jednotlivé sety než ucelený „svět“, baví ho hlavně polárníci a ta podmořská expedice. Ještě mu ale nejsou 4, takže je to celý trochu moje projekce.

    Momenálně řešim nějaký hrací stůl nebo něco takového, kde by to měl pohromadě a mladší bráška by mu to nežral. :-)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: Jojo je tomu tak a to 1980 bych tipnul, že bude Milanův rok narození... Na kostkách id Grohl. A vlastně u toho Actrose ( PETJU: ) je to ten vpravo...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SHMADE: Wow, to jsem nevěděl. Ale přemýšlel jsem, jestli to OK má něco společného s českým označením letadel.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    THOMASMORTA: Jako bonus je ještě navrhnutej Čechem, a je to první Lego letadlo s českym označenim OK :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    CROSS: Já právě kvůli součástkám sháním nějakou sérii s prvky starého techniku - zatím něco se dá najít v Creatoru, ale ten zase neobsahuje až tak moc technických funkcí. Nakonec mi přišlo, že ideálním přechodem mezi technikem a city je Chima, ale tu letos ukončili - takže doufám, že Nexo Knights budou v tomhle směru dobrá náhrada.

    Mohu se zeptat, co ze City stavíš? Napadá mě, že stavba a vlaky by mohli být dobrý krok směrem k techniku.
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: Nemám moc na výběr. Ale stavim staršímu synovi City a onehdá jsem si pořídil dekorativního Dartha Vadera na stůl (to stavěl taky se mnou, ale moc ho to nebavilo). Hodiny u technicu by nedal.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Málem bych zapomněl: Včera jsem zjistil, že ve vánočním katalogu Pomapa je v akci výborné letadlo Technich 42040:

    LEGO Technic 42040 Požární letoun
    http://www.pompo.cz/lego-technic-42040-pozarni-letoun/p2242040-1/

    Sariel na něj vystavil jednu z nejpozitivnějších recenzí, co jsemod něj viděl:

    'Lego Technic 42040: Fire Plane' Unboxing, Speed Build & Review
    https://www.youtube.com/watch?v=FnOUhtrIwTE


    'Lego Technic 42040 B-model: Jet Plane' Speed Build & Review
    https://www.youtube.com/watch?v=EEUbGURU2y0
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Ty autíčka ze shellu mají nejmenší setrvačník, který lze v legu sehnat - a kromě polybagů od shellu se prakticky nevyskytuje.
    BATY
    BATY --- ---
    CROSS: a to takhle vydrzis? :)
    CROSS
    CROSS --- ---
    PETJU: budeš muset dodat report jako místní průkopník. Já si ho v pátek objednal, ale stavět to budu tak za 3 roky :-] až mi odrostou děti. Stejně jako třeba ten Unimog, co mi leží ve skříni už asi 2 roky.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Chápu, takého mám na whish-listu, ale prioritu před ním asi dostane mindstorms educational set + expansion set.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: A obsahuje kompletní dálkové ovládání a hromadu power functions, které bych normálně pořizoval asi za polovinu ceny toho setu.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Tak s tím bohužel nepomohu ale s přítelkyní plánujeme na leden bagr Volvo 42030.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PETJU: Co přesně potřebuješ vědět? Na youtube jsou speedbuild i review.
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: já myslel, že chceš F40
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    MISO:
    ETHAN: díky. Je to škoda, ale alespoň ta úspora :) Stránky jsem si uložil, abych se za rok opět neptal :)

    BATY
    BATY --- ---
    Lego nestíhá vyrábět. Před Vánocemi stavebnici možná neseženete - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...esezenete-dlw-/eko-zahranicni.aspx?c=A151022_113725_eko-zahranicni_chrs
    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    BATY: minimálně 30 litrů a lego je za pajdu nebo osm pětek (či vyměnit za asi 900 bodů bez doplatku). Běžně jsem věrný Agipu, ale od té doby, co je koupil MOL to šlo s kvalitou z kopce a takhle jedu firemním - inu proč ne? Lego mi sice firma neproplatí, ale za 8 pětek to v krámu nekoupím :D
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    BATY: tusim > 30l
    BATY
    BATY --- ---
    A kolik musis natankovat, aby sis mohl vzit lego?

    OT: Ted jsem sel okolo Shellu u nas a koukam, ze maj benzin za 30,90. Tak jsem si hned rikal, za kolik asi maji v tom pripade o 300m dal u Tank Ono a za 27,50!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam