• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VACA: Nemůžeš počítat cenu toho auta podle ceny kostek na BL, omg.
    VACA
    VACA --- ---
    SHMADE: ne e, šlo o cenu týhle toyoty. Tam nejni ani to rc, ni s-brick, je tam ten IR bazmek, ale ovládanej jen vpřed/vzad, vlevo/vpravo. Je tam vlastně jen jeden centrální motorek na pohon 4x4, servo na zatáčení a "optional" motorek na naviák, ale ten se ovládá páčkou na autě...
    Právě že mi nepřijde že by tam bylo něco bůhvíjak extra. Brick link hodil 21 tisíc a ani to nebylo komplet... ale to už se opakuju.)

    Já chápu že to neni žádná láce, ale jukni na tu toyotku... Imho se schodneme že 21k je moc... Ale pěkná je moc, to jo...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jak řešíte cenu toho trophy trucku, tak ta elektronika v tom dělá dost, má tam dvě li-pol baterky, která každá stojí dvojku, pak rc buggy motory taky po dvou a ty se na bricklinku pohybujou jeden za 1000 až 3000,- ... levný to neni no :)
    CROSS
    CROSS --- ---
    VACA: tady u toho týpka si nemyslim, že pro svoje kreace nakupuje po dílkách na BL, plus hádám, že část nákladů mu pokreje youtube (i když jsem nekoukal na čísla) a nějaký promo, který by s tim mohl dělat a možná dělá.

    K tomu inženýrství: k tomu mám velkej obdiv, nedávno jsem to tu psal, pro mě je to no-go, protože prostě nemám tušení, jak funguje dejme tomu převodovka (tušení jo, ale to nestačí), nebo dejme tomu zavěšení kol, myslim v reálu, takže stavět to z Lega je mimo mě, protože bych se musel technicky dovzdělat. Na druhou stranu alespoň věci jako diferenciály a pod. jsem právě při stavbách z lega podle návodů pochopil. :-]

    To s těma dílkama je celkem bolest... Před lety, když jsem žil v Moskvě, tak v jednom velkým nákupním centru na MKADu byla fakt velká prodejna specializovaná na Lego (určitě neofiko), kde se dalo nakupovat na objem do kelímků. Bylo to sice trošku divný, hrabat se tam v tom mezi těma dětma, ale některý součástky odtamdud mám dodnes. ;-] Ono to takhle možná funguje leckde, bohužel tam, kde žiju teď, nic takovýho neni. Takže buď po krabicích na díly, nebo Brick link... Ale jak jsem tu taky psal, hlavně na to nemám čas, tak mě to zase tak moc nepálí.
    VACA
    VACA --- ---
    CROSS: tak o tom taky nepochybuju, sám jsem asi dva roky/tři roky provozoval RC helikoptéry.. nechal jsem toho pro nedostatek času, a částečně i pro finance. Ťukanec tam stál ranec :)

    A mě se právě líbí moc ta variabilita lega, a to jakej je to prostředek pro kreativitu, někerý ty věci jsou už fakt inženýrství... Obdivuju když si někdo postaví třea defender kerej má 5kvaltů dopředu, jeden dozadu, redukční převodovku, mezinápravovej diferák, zavěšení náprav ve stylu předlohy... "A celý je to z kostiček z kerejch si malý dítě postaví hrad"... :D

    Nevim jestli je to tim jak jsem tam dal jen vyjet instantní nákup ze seznamu dílů přez ten bricklink, že to tam třea hodí nějaký prominentní šopy kerý maj ceny tech součástek uměle vyšroubovaný... Ale v tom "MOC setu" nejsou ani žádný extra speciální díly, celkem standart všechno, kdyby v tom byl zahrnutej aspoň ten S-brick (nebo jak se to..)

    Na legu je prostě skvělý že máš ohromnej repertoár, ale už mi nepřijde tak skvělý že poloviční počet tebou navolenejch dílů tě vyjde na 4x tolik, než dvojnásobnek dílů v setu od výrobce... (A jasně, když bych si chtěl tu helinu kupoval po součáskách a ne jako set tak mě taky vyjde dráž... ale u lega bych to takhle dramaticky fakt nečekal. Byla by to ještě větší svoboda kdyby to bylo po dílech dostupnější, ale asi se tim bráněj tomu aby nevyšlo výhodněji si stáhnout návod pdf a koupit dílky zvlášť, ale i to by se přece dalo nastavit rozuměji...

    Prostě je to o tom že se vyplatí si kupovat ty jejich z výroby sety, a pak po čase to všechno smíchat v jednu velkou stavební směs pro projekty, jako jsme to děali když jsme byly malý :) někteří....
    BATY
    BATY --- ---
    ACID: to jo, ale není to lego ;))
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Tak jsem objevil na blogu TechicBRICKs komentář k WeDo 2.0 a vypadá to, že ty nové konektroy představují směr, kam se vydají Power Functions 2.0:

    TechnicBRICKs: WeDo 2.0 - The future of PF
    http://www.technicbricks.com/2016/01/wedo-20-future-of-pf.html

    TechnicBRICKs: WeDo 2.0 - the new parts
    http://www.technicbricks.com/2016/01/wedo-20-new-parts.html
    CROSS
    CROSS --- ---
    VACA: jsou i mnohem dražší koníčky než stavění Toyot z lega :-]

    To je na Legu skvělý, že máš takovej ohromnej repertoár. Samo to neznamená, že by se to nedalo stavět z nějaký jiný stavebnice nebo prostě ze surovýho materiálu.

    Jinak k tomu videu samotnýmu, líbí se mi, jak tam zužitkoval materiál z Dupla :-]
    VACA
    VACA --- ---
    THOMASMORTA: já nezpochybňuju ani jednu z tebou zmíněných vlastností. Ale dát 21tisíc za nekompletní (95% dílků potřebných ke stavbě) model kerej v hotový fázi má nějakejch 1200dílků, navíc eště tom IR ovládání mi přijde FAKT přehnaně moc, zvláštěpak když vidim že třea tadyhle ten obr jeřáb (2600 dílů) stojí kompletní v krabici 5tisíc, takže tak...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ACID: Souhlasím s tím, že když si koupíš už hotový RC model, tak může mít skvělé vlastnosti, ale už jsi ochuzený o ty možnosti ho upravovat - třeba do něj vrazit inteligentní kostku z Mindstorms a přidat tomu prvky umělé inteligence. A já bych třeba nezvládnul vzít si hromadu balzy a součástek a celý model si sestavit ze šroubků. Lego podle mě představuje ideální kompromis - nebo spíš jeden z ideálních kompromisů, věřím tomu, že někomu může víc vyhovovat třeba stavebnice víc ve stylu merkuru.
    VACA
    VACA --- ---
    ACID:O tom žádná, to není žádný rouhání, to je prostě nespochybnitelnej fakt!

    Mě se to jen líbilo jako prostě funkční lego scale model.. AXTHEB: Kdyby to bylo sakumprásk za bůra... Ale takhle mi to přijde pekelný i ve světě lego. Když vemu v potaz, že i tadyhle ten komplexní lego jeřáb mkII 2600dílků stojí bůra... tak je to prostě bez diskuze, pro mě teda:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Akorát není z lega a nemůžeš ho tak snadno překopat třeba na jezdící cirkus.
    ACID
    ACID --- ---
    VACA:
    BATY:
    ted se budu rouhat, ale za tuhle cenu poridis normalni RC s radove lepsima jizdnima vlastnostma, vydrzi, rychlosti.. vsim
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    O_THREE: Moc rádo se stalo:-)
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    THOMASMORTA: dodatečně děkuju za super tip na dárek. Mrňous sice požární letadlo na dopisu pro Ježíška neměl, ale teď si s tím hraje mnohem více než s legocity vrakem lodi, které si přál. Je to super kousek. Pro mne to bylo příjemně prožité sváteční dopoledne.
    BATY
    BATY --- ---
    VACA: hodne z tech dilku bude i elektrika, to muze delat treba i 7000,-
    VACA
    VACA --- ---
    CROSS; SHMADE: ale tak já jsem netvrdil že nejsou..
    Mimochodem taky dost dobrý, SHMADE!!

    U toho baja trucku mě zaujalo nejen to provedení modelu který mi přijde taky na vysoký úrovni, ale i ty poměrně vysoký rychlosti kterejch je to schopný dosáhnout, mj. i v térénu.... Já tomu dávám respekt, ale to i vám, tyhle freestile kreace je přesně to co se mi na legu asi nejvíc líbí... A že se s tim někdo nebojí ani venku do terénu je taková třešinka na dortu....


    ale líběj se mi i tyhlety toyoty, i když to už je spíš taková scale modelařina, než hrubost, pěkný je to moc... Jenom, když sem si na brick linku vyjel ten seznam dílu a vyhodilo mi to jejich cenu, tak mi spadla brada. Nevim jestli tomu správně rozumim, ale na tu červenou toyotu mi to hodilo dostupnost 95% dílů ze seznamu s cenovkou asi 21kKč... Tak sem si nechal zajít chuť, no :D


    The spirit of TOYOTA in LEGO bricks: Land Cruiser FJ 40 series.
    https://www.youtube.com/watch?v=gGOJ0PvJjEk



    jen by to chtělo ještě nějak ovládanou uzávěrku diferenciálů... :D
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    PETJU: Ony ty točny jdou zas rozebrat, jen je to fuška, nebo to chce grif, ale pravda, že většinou je není potřeba rozebírat, někde jsem ale kdysi viděl několik ukázek spojení, co rozebrat nejdou, nebo teda jdou za použítí nějakejch pinzet a tak a hrozí poškození dílků, celý to nějak nemůžu najít, ale jsou tam věci v podstatě ve stylu tohodle...

    SHMADE
    SHMADE --- ---
    VACA: CROSS: Jojo, jsou, ale u truck trialu nejsou ty auta zas až tak tak vyvoněný, ale třeba tady na Lego Technic Rally, co jsem organizoval se hned na prvním závodě sešly hned dva dakarský trucky, muj žlutej a kámošova klasika, ale pravda, že tam dělá hodně plachta vlastní výroby, ale v pravdilech jsem mu to povolil.... :)

    tady ještě pár videí ze závodů...
    Lego Technic Rally - Rally Kopec
    https://www.youtube.com/watch?v=c-jqGc83ZBQ

    Lego Technic Rally - Rally Ohrada
    https://www.youtube.com/watch?v=efPGvOTI3M0

    Lego Technic Rally - Rally Lesiky 2.0
    https://www.youtube.com/watch?v=fjEMwmXTL_Q




    CROSS
    CROSS --- ---
    VACA: řekl bych, že takový už existujou, lego truck trial se jezdí nebo jezdil řadu let. Tady pan Shmade bude vědět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam