• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BATY
    BATY --- ---
    Ajo, tak to se omlouvam. Tak Unimog :)
    BATY
    BATY --- ---
    ONDRASEEEK: Arocs? ;)
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    ja nevim, jak vidim, ze uz mk2 a volvo mate vsichni, tak uz je nechci :)) musim vymyslet neco jineho :))
    BATY
    BATY --- ---
    PETJU: nevím jestli mk2 nebo Arocs...
    BATY
    BATY --- ---
    LEDOFREDO: to asi vyřešil tím, že většina je xichtem v palubě ;)
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    BATY: by me zajimalo jestli koupil extra hlavy, nebo se tomu vsichni legacci na palube smejou .. ;)
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    PETJU: Formule jdou mimo me :)
    PAVLICZECH
    PAVLICZECH --- ---
    ACID: To zni dobre, do MKII jdu hned, jak prijdou premie :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    OMNIHASH: tak může tam bejt konstrukce z technicu, ta vydrží hodně. A je to slepený.
    BATY
    BATY --- ---
    OMNIHASH: taky jsem o tom premyslel, ale nevim, nasel jsem jen fotku, nebyl jsem u toho :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    BATY: v tom musí bejt nějaká traverza, bo jak o to proboha drží?
    ACID
    ACID --- ---
    PETJU: kazdopadne.
    MK2 ma 1 motor, 5 ovladanych funkci, 2 razeni, 2606 dilku.
    Volvo ma 4 motory, 4 ovladane funkce RC, 1636 dilku.
    I na stavbu to bylo poznat, MK2 je proste vetsi orloj.
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    PETJU: sverak tedy, kdyz uz je o nem rec, sem mel hlavne na RCcko :) ale ted uz je spise jen na drobne domaci opravy :))
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    jinak jasne, mate pravdu, ale me se to nejak proste nelibi... mam zajety ty stary velikosti a nejak si na ty nove nemuzu zvyknout, no...
    ONDRASEEEK
    ONDRASEEEK --- ---
    PETJU: ode me mas + :))
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    CROSS: Však taky klasický LEGO system počítal s tím, že tam bude vždy jen jedna sedačka (ačkoliv mám pocit, že silnice jsou od začátku široké tak, že se tam pohodlně vejdou klidně 10studová vozidla.

    Mimochodem, je hrozně zajímavé podívat se, jak se proměňoval design města - na JANGBRICKS jsou katalogy za posledních asi 40 let...
    JANGBRiCKS - YouTube
    https://www.youtube.com/user/LEGOJANG/search?query=A+look+through+a+LEGO
    CROSS
    CROSS --- ---
    THOMASMORTA: Zajímavé, neznal jsem. Ale jak jsem psal, u 6 už se to dá alespoň nějak řešit, u 4 nijak.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    CROSS: Při šířce 6 studů už dvě sedadla vedle sebe jdou, pokud máš speciální dílek, který začaly používat Adveturers:
    Part 30149 : Vehicle, Base 6 x 5 x 2 with 2 Seats [Vehicle, Base] - BrickLink Reference Catalog
    http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=30149#T=C

    Auta potom vypadají nějak takhle:
    http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?S=2995-1#T=S&O={}
    CROSS
    CROSS --- ---
    ONDRASEEEK: protože se to odehrálo v době, kdy jsem se o Lego zrovna moc nezajímal, unikly mi podrobnosti, ale je to dáno přechodem City (resp. toho, co je dneka City, tj. prostě mainstream Lega) ze základny o šířce 4 studů nebo čudlíků nebo jak to nazveme na základnu o šířce 6. Což po dětství s Legolandem já osobně vítám a pokládám za zcela rozumný krok.

    I City, aspoň soudě pode loňské edice, dělá pořád hlavně menší věci, různé buginy a podobně, v základních setech, o šířce 4, i když podvozky jsou širší (i kola). Např. zrovna bugina na přívěsu na fotce, ale našlo by se toho víc.

    Mně vždycky hrozně štvalo, že do běžného City (system nebo legoland, prostě klasické Lego) se nevejdou dvě figurky vedle sebe, ani u kamionů. To sice ani při šířce 6 ještě úplně nejde, ale už se to dá nějak řešit.

    Nicméně pokud prostě vezmeme ty staré a ty nové modely, tak samo, velikostí si to moc nesedne. Ale to je spíš nedostatek těch starších než novějších a na hratelnost to myslím nemá zásadní vliv. (Co pozoruju na synovi.)
    BATY
    BATY --- ---
    ONDRASEEEK: podle me je to model od modelu... spravne by vsechno melo byt k meritku k pandulackum... napriklad ten nakladac co jsem sem daval pred chvili by mel byt asi taky vetsi... rozhodne z te tvoji fotky mi spis spravnejsi veliskostne prijde city...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam