• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    AXTHEB: Já na to taky málem zapomněl :D Každopádně letos se v Praze pojedou ještě nějaký závody, tady kdyžtak rozpis, kdyby se chtěl někdo přijít podívat...


    1. závod - 2. 4. 2016 - Praha - Prokopské údolí
    2. závod - 14. 5. 2016 - Středočeský kraj - obec Vlkov
    3. závod - 18. 6. 2016 - Středočeský kraj - lom Mořina (souběžný závod s RC Truck Trial modeláři)
    4. závod - 30. 7. 2016 - Jindřichohradecko - obec Kunžak / Praha - Satalická obora
    5. závod - 10. 9. 2016 - Jihomoravský kraj - Brno
    6. závod - 15. 10. 2016 - Praha - Bořislavka/Černý vrch
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SHMADE: Škoda že si to nenapsal předem
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    A ještě vlastně nahodim aspoň dvě fotky ze sobotního prvního závodu Lego Techic Truck Trial. (vybojoval jsem 3. místo :) ) Moje auto je to bíle...

    Více info připadně zde, nebo na kostkách v diskusi
    http://kostky.org/trucktrial



    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Tak jsem se pustil do velkého "jarního" úklidu a začal jsem s vytřizováním setů, které nepoužívám ke stavbě (takže vlastně jedu vše co neni technic) Zatim se mi podařilo vytřídit nějakách 26 setů, ale je to teda dobrá fuška :) No každopádně toho je ještě dost předemnou... :)

    Nakonec jsem se rozhodl pro dvě cesty elektronické archivace toho co mám:

    1. udělal jsem si účet na rebrickable.com, což mi přišlo jako nakonec nejlepší varianta pro mé potřeby. Kdo nezná, tak je možné si tam přidávat sety (sety to umí rozhodit na dílky) i jednotlivé dílky do sbírky a i to v rámci sbírky mít libovolně kategorizované (já to budu mít zatím tak, že rozdělím archivované sety a sety které mám na stavění) Rebrickable má i docela zajímavou fíčuru, že umí z vlastněných setů(dílků) vyhledat další sety, které jdou z vašich dílků poskládat. U setů je také inventář, což jsem potřeboval pro to rozpytlíkování. Další dobrou věcí je možnost sledování ztracených dílků - v inventáři setu označím co chybí a systém to pak sleduje včetně toho ve kterém setu to chybí. Seznam se dá pak exportovat třeba jako poptávka na bricklink... Toť taková minirecenze systému, který mi přijde k archivaci a informacím o sbírce asi tak nějak nejlepší co jsem našel...

    2. mám tabulku v excelu, kde si vedu číslo a název setu, zda mám k setu návod, krabičku a pokud jsou v setu samolepky, tak jestli jsou aplikované, nebo ne, ještě sleduju tedy chybějící a poškozené dílky i tady, ale to jen tak pro kontrolu.

    No a tady tedy zatím co jsem za 4 večery vytřídil... Ke všemu mám krabičku i návod, ještě toho je neroztříděného ale dost, myslím, že mám tak na dlouho po volných večerech co dělat. :)

    Rebrickable - User Profile
    https://rebrickable.com/profile/Shmade/sets
    ACID
    ACID --- ---
    Udělal jsem si radost a Hazmat guyovi pořídil kámoše :)

    BUS83DRIVER
    BUS83DRIVER --- ---
    ETHAN: Lepin??? majgat.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    jaktozetotu jeste neni? :O

    The LEGO Batman Movie - Batcave Teaser Trailer [HD]
    https://www.youtube.com/watch?v=aBJyp2LFHgk

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Kdybyste prodávávali někdo něco šedýho, tmavěšedýho nebo modrýho, tak řekněte. Sháním kostičky na Nexo Knights.
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    NANTHEI: hasiče :-)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    SIHAJA: co ty si nebudeš muset pořídit :D
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    AXTHEB: si je teď budu muset pořídit taky. jsou pěkný
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Zajímavý Kickstarterový projekt na motorizaci lega. Zastánce čistokrevného Lega ovšem nepotěší:

    Brixo - Building Blocks Meet Electricity and IoT by Boaz Almog —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/1068475467/brixo-building-blocks-meet-electricity-and-iot
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    NANTHEI: Kompletní hejno :)



    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    AXTHEB: ještě zelenýho ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já mám zdravotní volno, tak si hraju s panenkama.

    JOPS
    JOPS --- ---
    PETJU: a kurva... takze koupit traktor i Porsche... kurva... Doufam, ze to bude radio controlled :)
    BATY
    BATY --- ---
    StarCraft II Hyperion Battlecruiser

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    T_O_F_F: Ano, má to být podzimní vlajková loď technicu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam