• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: tu recenzi jsem viděl a docela to pochválil...
    CROSS
    CROSS --- ---
    BATY: real life nevim, ale v RC světě existuje, zrovna dneska jsem mi na to přišlo promo z místního e–shopu, https://www.galaxus.ch/en/s5/product/nikko-rc-velocitrax-lime-green-rc-for-kids-5872230?isSale=true
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: co vim tak zadna opravdova predloha. ale viz sarielova recenze, rika ze to perfektne jezdi, je to zive a krasne se s tim blbne - tedy je to dobra hracka (nekdy nesmim zapominat ze lego je primarne hracka :) )
    CROSS
    CROSS --- ---
    Ten pásový závoďák už mám taky v merku... Kdysi jsem podobně motorizoval rolbu (8263) taky dvěma malými motory a bylo to velice agilní.
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: Ten pásák vypadá na zábavný lego, škoda, že se mi nelíbí. Má to vůbec předlohu v reálu? Asi ne, ne?
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: jo, taky me prekvapilo jak je sbrick krasne funkcni. akorat u deti (2 a 4 roky) mam trochu problem ze na dotykovem mobilu nedokazou spravne "dotykat" (sem tam ostatnima prstikama smatnou jinam, povoli dotek atd.)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Jo, ale na Legoshopu nemáš poštovné 29 Kč a dodání do druhého dne, pokud máš ve městě pobočku.

    Skoro se divím, že Lego nekoupí SBrick, nebo z něj neudělá licencovaný produkt - je fakt honě oblíbená a začíná být i tolerovaná u modelů.
    KAERO
    KAERO --- ---
    LILINKA: ted se na tebe vsichni sesypou kvuli slevam :)

    THOMASMORTA: na lego obchodu maji taky. vicemene srovnatelne ceny, ja mam v merku tohle:

    https://www.mall.cz/lego-technic/lego-technic-42065-rc-pasovy-zavodak-985599
    RC pásový závoďák | LEGO Shop
    https://shop.lego.com/cs-CZ/RC-pasovy-zavodak-42065

    na leto to bude s deckama skvele (ale s sbrickem, ir ovladani nemam rad)
    LILINKA
    LILINKA --- ---
    THOMASMORTA: ohledne lega posta. Jinak diky za tip, zkusim sehnat na nekoho kontakt.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Dámy a pánové, sety 2017, které už Lego někde poslalo do oběhu se dají za MOC koupit na Mall.cz!
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    LILINKA: A je nějaká šance, že bych u Tebe vyprosil se zaměstnaneckou slevou největší Nexo Knights 2017 a případně ten Disneyho zámek (ačkoliv na ten bych i se slevou musel nejdřív našetřit)?
    Jinak co jsem zaregistroval v zákulisí českého fóra AFOLů, tak obecně považují české zastoupení LEGA za dost nepružné, takže pokud je možnost spolupracovat s jinou pobočkou, je to asi lepší.
    LILINKA
    LILINKA --- ---
    TEAPACK: tak to jeste vyzkousim kvuli tem kostkam. Nemas nahodou jeste nekde kontakt na nekoho konkretniho? :-)
    LILINKA
    LILINKA --- ---
    THOMASMORTA: to prave nemuzu. Navic diky tomu, ze treba desky mi nakoupila mamka v praci a jakozto zamestnanci maji cca 50% slevu na vsechno, tak desky nevysly tak draho. Horsi to bude s kostkama, ty uz musim jet pres svuj VIP program na LEGO a pres pick a brick. S tema spodnima stranama si poradim pri nejhorsim tak, ze vynecham rozmer ala jeden cudlik a prekryju to kostkama.

    BATY: to neni tak strasny. Kdybys nekdy chtel neco vetsiho, tak si klidne rekni a muzu se zeptat mamy :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LILINKA: Na takovýhle projekty je asi lepší komunikovat s lidma přímo z Dánska - když jsme chtěli po českém legu, jestli by s něčím nepřijeli do NTK na robotický týden, tak nás poslali k šípku. Pak jsme napsali do DNK a přijel kamion s hromadou EV3 a obřím R2D2 na dálkové ovládání =)
    BATY
    BATY --- ---
    LILINKA: Asi jen na 12 tisíc.
    Ale máme dvě malé děti, tak bychom prý za lego neměli utrácet víš...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    LILINKA: A předpokládám, že základové desky třetích stran použít nemůžeš, když to chce prezentovat lego? Jinak ta vrstva 16x16 desek by podle mě překryla jak hřebíky/šrouby tak spoje - jsou to už tak velké formy, že nemají úplně klasické spodní strany:

    LILINKA
    LILINKA --- ---
    BATY: uz jsem dokonce domluvena v LEGO, ze mam pak poslat dokumentaci a budou to chtit nekde prezentovat :-)
    Tak jsem zvedava, co z toho nakonec vyleze :-)
    btw, na kolik si to nakonec spocital?
    BATY
    BATY --- ---
    LILINKA: Teda to je projekt! :) A to jsem si myslel, jakej jsem lego fanda... Manželka už se mě ptala, kolik jsme za to lego tento rok dali, už jsem byl na koberečku :)
    LILINKA
    LILINKA --- ---
    THOMASMORTA: tyhle desky se budou vrtat na 4 podkladove desky z tvrzeneho plastu, tak aby se neophnuly ani o milimetr. Desky se pak umisti na stenu a kolem dokola bude ram, aby nikdo nevidel spoje velkych desek. Spoje lego desek se pak samozrejme prekryjou kostickama. Naklady mam spocitane na cca 50k, tak mi to nejakej ten mesic zabere :-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    LILINKA: Ty velké základní desky nejsou špatné - myšlenka je taková, že na ně pak naboucháš desky 16x16 (a když uděláš rámeček z desek 8x16 a 8x8, tak je můžeš tou druhou vrstvou pospojovat do libovolné velikosti) a máš prý velmi pevný podklad. Jenom ty desky 16x16 prý stojí u překupníků okolo 50 Kč za jednu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam