• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Pořídil jsem si ten RC pásák - ale na krabici se nemohu dočíst, jaké baterky potřebuje baterie a dálkový ovladač. Můžete mi poradit, ať to nemusím kvůli tomuhle zatím rozbalovat? Díky:-)

    KAERO: Vtipné je, že Lego Classic má krabicích uvedený rozsah 4-99:-) Mindstorms má na mé staré krabici 10+... Počkej, to jako že Lego Mindstorms zvládnou mladší děti, než tahač na dálkové ovládání? O_o
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Tak ono možná šlo i o to, kde použít nová kola z claase, aby nezůstaly jen na něm... :) Za mě dobrý, bude to macek.
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: ale ocenuju, ze uz tam dali 11+, a ne trapne 11-16 (coz mi sem tam zena otriska o hlavu :) )
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: jo. byl tu pickup tow truck, service truck, me to prijde moc stejne zamerenim. a hlavne to je truck. vetsina technic lega je neco na pneumatikach. by se mi libily treba parni lokomotiva, mechanicke hodiny, nejake vyrobni stroje (videl jsem treba krasny spirograf, tkaci stav). ale je jasne pokud to testuji na detech (prece jen to je hracka, ze), tak deti budu vybirat auta/velka auta :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Jak to myslíš OPĚT truck/tahač? Myslím, že tahač už dlouho nebyl. Jinak model vypadá fakt moc pěkně a detail plyšového medvídka na předním nárazníku je skvělý:-)
    KAERO
    KAERO --- ---
    Asi novy technic. Asi to bude bestie. Ale opet truck/tahac:

    Lego Technic 42070 6×6 All Terrain Tow Truck

    There are no official pictures for the moment, but I had the chance to see images of this vehicle. It’s a big truck with 6 wheels, colors are blue and red. You can find the list of details below, I will attach official pictures as soon as possible.

    FUNCTIONS
    • Full RC Vehicle
    • 6 wheels with suspensions
    • 6 wheels drive (probably)
    • Motorised crane
    • Motorised stabilisers
    • Openable doors PIECES
    • Power Functions: transmitter, battery box
    • Power Function motors: probably one servo-motor and one M motors
    AGE RANGE
    • From 11 and more
    • Suitable for adults also PRICE
    • 199,99$ 179,99€ (estimated) AVAILABILITY
    • August 2017

    http://www.technicfactory.net/lego-technic-2017-sets/
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ACID: To je nabídka jednoho z klasických eshopů - doporučuji hledat přes Heureku nebo Zbozi.cz, tak lze občas najít buď o něco levnější nabídku nebo obchodníka, který nabízí levnější dopravu. Já si teď objednal 42065 RC Pásáka u hracky-4kids.cz, protože k sadě nabízeli dopravu zdarma.
    ACID
    ACID --- ---
    KAERO: k tomu prvnimu [ ACID @ Lego - stavebnice pro vsechny generace ] ale je to univerzalni sada, napriklad do te stanice to pasovalo taky, ty vyklopne dvere se pak oteviraly motoricky
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: Já ho kupoval taky z aukra, hezký, bez krabice s manuálem. Za 1500 + 130 poštovné.
    KAERO
    KAERO --- ---
    2 hodiny do konce. cena je asi skvela? 42006 za 1600,-, zatim bez prihozu:

    Lego Technic 42006 (6666585791) - Aukro - největší obchodní portál
    http://aukro.cz/lego-technic-42006-i6666585791.html
    KAERO
    KAERO --- ---
    ACID: ke kteremu presne motorovou sadu?

    premyslel jsem o zmotorizovani toho rescue vehicle, ale v podvozku je tak malo mista, a navic udelat pohon 6 kol by bylo obtizne. a pohon jen prostrednich by bylo naprd.
    ACID
    ACID --- ---
    THOMASMORTA: Ani ne, chyběl mi vrtulník a ta šestikolka. To malé vozítko byl můj první Technic, měl (mám) k tomu i tu motorovou sadu :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ACID: To muselo vyjít dost draho, ne? :-) Na arctic sérii je hezké, že kromě bílých součástek (tehdy v technicu neobvyklých) obsahuje jednu z mála technic staveb:-)
    ACID
    ACID --- ---
    LEDOFREDO: Kvůli nostalgii jsem si tu arctic sadu predloni zkompletoval ;)
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    to je dobrej pravek ta snezna kara, to mel bratranek, sweet memories
    KAERO
    KAERO --- ---
    Tak se dovolim se pochlubit. S klukama jsme upravili Arocs model B na prevoz snezneho zachranneho vozidla (bricklink). Pridan pohon a rizeni pres sbrick. Zezadu plosiny je pneumaticky rizena rampa, a zadni naprava je pneumaticky nadzvedavaci, pricemz pruzeni porad funguje. Na videu to jde dobre videt, jen nevim jak ho tu lip vlozit.


    https://dl.dropboxusercontent.com/u/2634113/lego/Arocs-FlatBed-mod.AVI





    ACID
    ACID --- ---
    Klubko hadů :) S tímhle si to fakt chce pohrát.


    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    dobrej blazen
    Lego trains automated by Arduino (stopping/leaving stations)
    http://www.youtube.com/watch?v=ujMay2qmZ6c
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Omlouvám se za menší zahlcování tématem, ale pokud jste ještě neviděli žádné video k tématu, tak tohle je asi nejlepší představení Lego Boost, které jsem našel:

    LEGO Boost New Theme 2017 17101-1 Creative Toolbox Official Pictures
    https://www.youtube.com/watch?v=AErHix89-z8
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam