• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE: jo chapes dobre. knoby nemam, ale spis dam servo primo horizontalne a sedadlo posunu nahoru nebo neco takoveho, nebo dam servo uplne dozadu, mno neco vymyslim.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Tak jestli si chces dat rozborku jeste jednou, tak misto bevelu, ktery jsou tam pro ten kolmy prenos nahoru, kde jak chapu mas to servo dej knoby... Ale tak hlavne ze to i tak v ramci moznosti funguje.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE: brr, rozebral jsem to skoro od zakladu, nastavil vsechna ozubena kola, ale stejne jsem skoncil na tom ze aby to bylo idealni, servo by muselo byt natocene tak o pul zubu. proste kdyz servo bylo na nule (vystredovane), kola byla lehounce vytocena. uz chapu proc ostatni strkaji servo co nejbliz hrebenu bez dalsich ozubenych kol.

    no ale dneska jsme s klukama vyjeli ven. jezdilo to po uslapanem snehu pekne, akorat po 10 minutach baterky sly do haje protoze kurna kosa :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Velmi poutavý článek o zajímavém využití jedné letošní součástky - samo o sobě to působí jako krásná galerie:

    NEW ELEMENTARY: Combo NEXO Power shields
    http://www.newelementary.com/2017/01/combo-nexo-power-shields.html
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    BATY: Já provedl předobjednávku na Xzone, abych na to nezapomněl:-) Už teď se těším, že u toho budu trávit večery:-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    THOMASMORTA: Celkem by me zajimalo, kdyz mam uz early access, jestli se dostanu k ty cesky verzi, nebo to bude jenom pres cenegu
    BATY
    BATY --- ---
    THOMASMORTA: Hm, vypadá to zajímavě, možná pořídím na PS4...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Tak co, kdo do toho půjdete? Já se hodně těším:-)
    Chystané Lego Worlds u nás vyjde v češtině - Deník.cz
    http://www.denik.cz/hry/chystane-lego-worlds-u-nas-vyjde-v-cestine-20170117.html
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: bohuzel nemam zkusenost. ale daji se tam najit zajimave dily
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Trochu mimo téma: KAERO, zmínil jsi Shapeways - máš s nimi zkušenost? Našel jsem v jejich nabídce adaptér GoPro Mount for LEGO® Technic a zvažuji, jestli do toho peníze investovat nebo ne.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE: jo, tomuhle jsem se chtel vyhnout, nechce se mi rozbouravat polovina auta :( zepredu uz jsou nejake nastavby. nojo ale co zbyva
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Kdyby to nebylo jasný, tak myslím v podstatě tu změnu udělat v kroku 19 (tohle je sice návod B modelu, ale u A je to v podstatě stejný
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Jinak tedy ještě jak píšeš o malém prostoru, tak já celkem často u svých modelů používám při stavbě dlouhou pinzetu, protože občas se někde při úpravách opravdu blbě dostává...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Hele tohle se dá docela snadno vyladit přimo u začátku konstrukce řízení (hřeben a na něm ozubené kolo), prostě to ozubené kolo sundej pootoč si osu jak potřebuješ a zase ozubené kolo nasuň zpět, připadně to musí jít i na tom spoji jak už ti někdo radil jak to jde přes bevely do 90°...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Kdybys dokázal, aby od sebe byly pootočeny o 60 stupňů, tak řešení by bylo relativně jednoduché.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KAERO: 59443, ostrý nůž, vteřinovka :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    AXTHEB: neslo mi to, vzdycky jsem skoncil na tom ze jsem 45 stupnu blbe. maly prostor, ale mozna jsem se blbe snazil. pravda je ze me rusily deti (staveni spolu). zkusim to jeste jednou dneska vecer.

    THOMASMORTA: no prave ta redukce ze shapeways by pomohla, precejen asi nejsem jediny kdo to resi
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: A kolik na to máš prostoru? Jednoduše nevím, ale bude to chtít nějakou redukci.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KAERO: Překvapuje mně, že to nejde pootočit v tom kuželovym soukolí
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KAERO: aha uz chapem, zle som pochopil :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam