• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: jeste jsem pri hledani slovnicku nasel tohle:
    (Vlastní) Slovníček Technic dílů
    http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=28241.0
    ale je to priserne, spis slangove oznaceni dilu.

    takze si po netu objednam tu prirucku THOMASMORTA, akorat dalsi fyzicka kniha, boze uz jich mame doma fakt moc. kez by byla elektronicka verze ale to jsem nenasel :(
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO+SHMADE: Kup v Levných knihách příručku Lego: Praktická příručka pro každého stavitele, pokud ji ještě mají. Tam je terminologie, kterou zavedl Computer Press ve svých překladech a celkem se jí drží.
    Stud je myslím výstupek a pin je kolík.
    Každopádně relativně zažité je, že brick = kostka, plate = deska/destička, tile = dlaždice, beam = nosník...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: To je asi na každym, ono kolikrát si to dítě vymyslí názvosloví svoje... Já třeba pinum a podobným jako malej říkal spojky... pak jsme měl "hejbací" to byly všechny dílky s jedním stupněm volnosti, dál pak si pamatuju točny a normální bricky a plate jsem rozlišoval jen jako nízký a vysoký x na y, pak, sklíčka, dveře a okna byly jasný a všechy trans dílky byly světýlka a s tim jsem si vystačil, když jsem stavěl a babičce jsem diktoval co mi má hledat za dílky :D Ono to ale bylo dřív taky jednodužší, když nebylo tolik různejch dílků s různejma modifikacema. Nyní bych to ale klidně dětem (zatím nemám) říkal klidně anglicky, kdybych pro to měl potřebu...
    KAERO
    KAERO --- ---
    jak se vlastne cesky rika ruznym soucastkam? treba jasne veci jako axle-osa, gear-ozubene kolo. ale zapasim s pin, stud? cesky to chci protoze prece nebudu na sve 4lete kluky mluvit anglicky
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Zdravím,
    kdybyste někdo uměl sehnat 1 ks LEGO BOOST 17101 za výhodnější cenu necu než 4000 Kč, tak vám velmi rád udělám obchod:-)
    DRABICZ
    DRABICZ --- ---
    VACA: starej kostlivec je nejlepší kostlivec, tohle je jak cyborg co se mu rozteče zbytek těla....
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    HONCKA: Proběhl na to menší koncepční hate, takže je to momentálně odsunuto na "až budou peníze", tedy tak za měsíc dva.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Uz mate nekdo Lego Boost?
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: hah ted jeste koukam ze ty 2 vlevo jsou chudaci "naruby" maj telo zadama dopredu. Ten v pravo je spravne :D

    *musel sem se smazat, tolik preklepu v jedny vete, uFf
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VACA: jo, kulaty ruce se používají taky - a taky jsou univerzálnější.
    VACA
    VACA --- ---
    THOMASMORTA: jj to sem si taky vsimnul, ale to je nejakej "mezimodel" asi. A ten se mi zas tak moc neba, protoze to je z toho hodne videt ze jsou to mechanicky droid ruce imho, jak jsou hranaty..
    Ale ted to ninjago, a asi i minecraft zda se, ma ruce kulaty:



    a ted jeste koukam ze se obevil i uplne novej koncept kostlivce:


    ale osobne se mi ten s kulatym hrudnikem libi vic, je takovej vic "lego"...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    VACA: CROSS: Vida, toho jsem si po letech vůbec nevšimnul. Jinak ruce, které používá jsou myslím označovány jako Arm Mechanical, Battle Droid a jde o součástku, která se objevila s prvními Lego Star Wars, konkrétně v droidí armádě z Epizody I. A tipnul bych, že jeden z hlavních důvodů, proč kostlivci mají droidí ruce, je ten, že LEGO chce mít v aktivní výrobě co nejméně specializovaných součástek a tyhle ruce jsou mnohem univerzálnější.

    CROSS
    CROSS --- ---
    VACA: v Ninjago světě jsou kostlivci aktivní postavy, možná je to tim
    VACA
    VACA --- ---
    THOMASMORTA: Koukam ze kostlivec prosel evoluci.. Driv mel rovny ruce, na takovejch "kulovekch cepech", a taky byly takovy "plandavy".. Melo to svoje pro i proti. Sice ze kdyz ho clovek nechal lezet treba v podhradi, tak mohl mit "ruce do vsech stran". Ale zase nedrzely v pozici kdyz trea mely drzet nejakej predmet, na jednu stranu u skutecnyho kostlivce nebo napr toho co se pouziva ve skolach jsou ruce taky plandavy. Na stranu druhou pro detskou hru muze bejt ten novej styl rukou vyhodnejsi..
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Hm, tak tohle si asi pořídím čistě kvůli stavbě mostu - a křupan (kostlivec) do sbírky se taky hodí:-)

    LEGO Ninjago 70608 Vodopády Master Falls na Sparkys.cz
    https://www.sparkys.cz/...ampaign=nl-170906&utm_medium=email&utm_source=newsletter&utm_content=link5
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Zatím jsem ve fázi nastavování techniky a možná to pojmu jinak. Ale už mám pořádnou webkameru a natočil jsem první teaser na její použití:
    [EMMET RADÍ] Jak postavit malého Stigura?
    https://www.youtube.com/watch?v=t99qsb2giM0


    a tady je testovací pokus opravdu skládat na kameru:
    [ BUILDING STREAM ] LEGO BATMAN MOVIE 70904 Clayface Splat Attack + LEGO BRICKHEADZ 41585 BATMAN
    https://www.youtube.com/watch?v=orWVSw-yM9w
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: jak jde to reakcni video?
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    Legu klesly tržby o pět procent, propustí kvůli tomu 1 400 zaměstnanců - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...ma-propousteni-vyrobce-fsb-/ekoakcie.aspx?c=A170905_102905_ekoakcie_hm1
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ACID: jak tam má to 10255..to jsem teď stavěl.. nádherný kus!
    ACID
    ACID --- ---
    Čech vlastní největší sbírku lega na světě – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/koktejl/447866-cech-vlastni-nejvetsi-sbirku-lega-na-svete.html
    CROSS
    CROSS --- ---
    Mně by spíš zajímalo, 100 tun čeho by to mělo bejt, protože ten nákladní prostor mi nepřijde moc velkej. Ale to se netýká Lega.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Galaktickém impériu rozhodně musí mít imperiální míry:-)
    KAERO
    KAERO --- ---
    ten popisek Falcona! Capacity: 100 metric tons of cargo. Predstava ze v galaxii far far away taky resi imperialni miry a tedy musi upresnovat ktera tuna to je me docela desi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam