• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    JVMLOK: anebo to je snaha o snizeni ceny, neboli katovani kostu (kdyz uz jsme u te anglictiny :) )
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Planet promise. Možná si to spousta lidí neuvědomuje, ale jak prolisy na díly a přechod k prepackům, tak další věci, jako třeba digitalizace některých možných verzí setu souvisejí s výrazně zelenou snahou firmy o minimalizaci dopadů na životní prostředí.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RUSSIANBLUE: hlavne to 10703 je urceny pro maly deti a hodne lidi, co znam nechce pujcovat tablety predskolnim detem a tisknout je to celkem neprakticky.
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    BALAENA: tak jsem to zadal, způsob identifikace chybějících dilku je opravdu snadny...

    @all:me spis vadi ten tred, jsem prostě staromilec. Vadí mi, že je kracici je X postavenejch věcí a navod je X-3. Navic me nebaví čučet na screen, chci koukat na papir..
    KAERO
    KAERO --- ---
    uprimne me jeden navod a dalsi online taky prijde v pohode.
    driv byla krabice skoro vystavni, s plastama s prolisama na ruzne soucastky atd. a vsechny navody. lego i krabice bylo "exkluzivni".
    ale pokud uz se na tohle nehraje, a krabice je jen nosic sacku s kostkama, tak je ok ze je tam jeden navod pro prvni stavbu, a zbytek online, a aspon se setri papir.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    AXTHEB: ja vim ze u 2in1 a mozna i 3in1 byva navod jen na jeden model a ten druhej si musis stahnout online. Coz ale je naprosto zamerne a neni to zadnej omyl.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: Moc sad Lego Classic nemám, ale z mých zkušeností vychází, že tam bývají návody koncipované tak, abys mohl postavit vše najednou a ty návody, které jsou online potřebují kostky, které už byly použity v jiné stavbě.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já to nechápu. To tam byla jen půlka návodu na nějakej model, nebo je problém že navíc k modelům na papíře si člověk může stáhnout další v PDF?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    THOMASMORTA: Pokud si lego haze procentuelni marzi na navody stejnou jako na kostky, tak urcite, jinak vytisknuti 80 strankovy A5 brozury na 5barve a 150g kride te vyjde na nejakejch 10kc za ks a u lega za 600 by papirovej navod bejt mel, pokud to takhle suli, tak se nesmi divit, ze si lidi kupujou cinsky faky.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    RUSSIANBLUE: A ještě k tomu návodu - no, tisknutí návodu zvyšuje celkem dost náklady, takže u modelů, kde máš vícero věcí, které se z toho dají postavit je běžné, že je část digitalizovaná, jinak by se zdražilo lego samotné. Ze stejného důvodu opouštějí od dražších krabic u velkých setů atp.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    RUSSIANBLUE: Jak lidi píšou, je to velmi vzácné, Lego obvykle chybějící díly posílá na své náklady, maximálně u některých drahých setů chce vidět účtenku, že jsi to opravdu koupil. U žádného stroje nezaručíš stoprocentní úspěšnost, ale je to hodně vzácné.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RUSSIANBLUE: hele prošly mi za poslední tři roky rukama přes dvě desítky krabic a krabiček a nikdy nic nechybělo, máš prostě pech.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RUSSIANBLUE: to musi byt celkem vyjimka. obvykle spis dilky prebyvaji.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Mj u creative builder kitu bych stiznost na absenci navodu zrovna necekal :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    RUSSIANBLUE: tohle obratem reportuj, neni to casty a rozhodne je to z pohledu kvality pruser, kterej podle me nase zakaznicka podpora odbavi obratem.
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    BALAENA: díky zkusím to tam
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RUSSIANBLUE: https://www.lego.com/cs-cz/service/replacementparts
    před lety párkrát využito, naprosto bez problémů to přišlo poštou
    CROSS
    CROSS --- ---
    RUSSIANBLUE: napiš mejl do Lega, to by mě taky naštvalo
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    2x čirý sklíčko a 1x žlutá kostka 2x1.
    Spíš jde o to, že se již nemůžeš spolehnout...

    CROSS
    CROSS --- ---
    RUSSIANBLUE: Jaký komponenty chyběj? Něco, co by tam mělo být, ale není, nebo něco, co tam ani být nemá, ale mohlo by? Nevim, jak u těchto Creative Builder setů, u Technicu je normální, že návod na B model je pouze online.
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    Koupil jsem současný lego(10703) a troška se to posunulo jinam, než jsem byl zvyklý.
    Zejména mi vadí chybějící komponenty, poloviční návod (druhou půlku si stáhni).
    Teď se to takto dělá?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam