• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    LEGO Boost 17101 - Stavebnica | Alza.sk
    https://www.alza.sk/hracky/lego-boost-17101-d5072285.htm

    toto boost? aka bola cena?
    JOPS
    JOPS --- ---
    jo to me mrda, minulej tejden jsem BOOST koupil a dneska je o litr levnejsi. Banda volu :))))
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    O_THREE: Jestli jsi z Prahy, můžeme se domluvit a můžeš se zastavit a lego vyzkoušet.
    KAERO
    KAERO --- ---
    O_THREE: nekde na strankach lego slo otestovat jestli je tablet kompatibilni
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    O_THREE: imho pokud to nebude kompatibilní, tak imho by ti neměla jít ta aplikace vůbec nainstalovat.
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    Právě uvažuji, že Boost prckovi pořídím. Nevíte o nějakém fanouskovskem webu, kde by byly vypsané kompatibilní tablety? Na té oficiální stránce je jich jen pár.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    HONCKA: Prodává se za 3600, protože to odpovádá 20% slevě, kterou Alza dala momentálně na veškeré lego.
    VACA
    VACA --- ---
    HONCKA: možná o to neni zájem. Sariel se nechal slyšet že po dvou dílech videa s lego boost končí, že to prej skoro nikdo nesleduje... :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Btw, nevíte proč tak boost tak zlevnilo? Že se už prodává za cca 3600.
    VACA
    VACA --- ---
    pěknej

    LEGO Technic Jeep Wrangler
    https://www.youtube.com/watch?v=G5jpz-szvbw
    BATY
    BATY --- ---
    Tak jsem na to koukal, tak to není zas taková bomba. Vlastně je to sleva spíš 25% :)
    BATY
    BATY --- ---
    CHILDINTIME: kouknu v práci, jen jsem to slyšel...
    BATY
    BATY --- ---
    Teď jsem slyšel v rádiu, že v Hamleys je akce, že když si tam koupíš tu kartičku na ty atrakce pro děti alespoň za 500 Kč, tak dostaneš slevu 50% na jakékoliv lego bez výjímky. Takže i na tu obří hvězdu smrti například :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VACA: to jsou normální šuplíky na elektro součástky. Pohledej na gme.cz nebo ges.cz
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    JOPS: Je dobré v tomto ohledu myslet i na to, že čísla v cenovkách stavebnic lega se od devadesátých let až tak moc nehnula, rozhodně výrazně méně než inflace, takže lze celkem bezproblémově prohlásit, že lego neustále zlevňuje, zvláště, když se podíváme na rostoucí počet kostiček v jednom setu (byť je to dost zavádějící údaj - počet kostek v technicu téměř přes noc narostl na dvojnásobek díky změně systému ze starého technicu založeného na kostkách na nový technic založený na nosnících a kolících).
    JOPS
    JOPS --- ---
    VACA: ty voe, ted jsem musel zamacknout slzu nostalgie... MODEL TEAM 5591. Nikdy jsem ho nemel, ale ten kamion jsem si postavil z kostek co jsem mel. Byl jsem na sebe hodne hrdy. Katalogy LEGA, to bylo asi od mych sesti let typicky zachodovy cteni. A vzdycky jsem si rikal ach jo, tohle bych chtel, a tohle taky a tohle taky. No a ted jsem ve fazi, ten robot se mi libi, to musi byt fajn. Vlezu na net, udelam klik klik a druhy den doma. Kua, to za komunistu a zacatkem 90. let fakt neslo :)))))

    takze byt dospely ma i sve vyhody :)))
    VACA
    VACA --- ---
    Co se tyce organizovani, marne hledam takovehle supliky viz presne 1:00 ve videu

    500th VIDEO BONUS: My new workshop tour
    https://www.youtube.com/watch?v=aicX94j5EdI



    Netusite nekdo? nasel jsem jen ty "mars" ale nechci plechovou skrin...
    VACA
    VACA --- ---
    heh ja kdyz jsem byl malej tak nebylo lepsiho pocitu nez vysypat krabici lega uprostred pokojiku na zem, a stavet. (ten zvuk sypajiciho se lega je uz zakodovanej v mojem dna :D) To samozrejme obnaselo uklizeni z5 do krabice pokazde kdyz koncil herni cas. Joo kdybych tak tenkrat mel volvo nakladac... :D A taky obcas samozrejme bolestive slapnuti na lego kostku, nebo jeste hur na ni nesetrne kleknout kolenem... Au..

    Sety mi nikdy nevydrzely dlouho postaveny, ze vseho se zahy stal mix :)
    Nejlepsi poteseni beztak bylo stavet vlastni kreace. Nekde sem neco inspirativniho videl venku/televizi apod, a uz sem to musel stavet a replikovat... I kdyz samozrejme s ramci moznosti me sbirky kostek, a detske fantazie.. A tak porad dokola. ALe to bylo proste na legu TO ONO!
    Hrat si furt jen s jednou podobou konkretniho setu... nuuudaaaa :D
    V tomhle ohledu se mi nektere moderni city apod. sety o to min libej, o co vic obsahujou jednoucelove soucastky.. Auto je dnes casto proste dilek "kapota" (nebo rovnou celej predek) a blatniky :/

    Snad jedinej set kterej to vsechno ustal, byl ten model team 5591.. Ten jsem jen jednou prestavel na model B, a zanedlouho zase na model A (byl proste lepsi). Ale stejne se nevyhnul cetnym modifikacim :) Posledni byla kdyz sem videl supejici tatru jak natahuje kontejner plnej suti. Tak jsem ten tahac upravil na dlouhej nakladak, a z navesu udeal kontejner :D To bylo asi posledni co jsem udeal nez jsem lego opustil... V tehle podobe pak zustal skoro 20let lezet, az pozdejsima obcasnejma presunama a stehovanima vzal za sve. Zustala jen kabina, kterou jsem tu tak pred rokem postoval i s nanosem prachu.. :)

    CROSS
    CROSS --- ---
    AXTHEB: yy to je výborný, vzhledem k dotazům to je materiál na nástěnku.
    (Mj. takhle právě jsem poskládal to Duplo, do bloků (teda čemu říkají konglomeráty), který jsou jednak kompaktní, jednak maj vlastní řekněme strukturální integritu, tzn. že se nerozpadávaj. U Dupla je to teda trošku jiný, protože ani natěsno to neni problém rozebírat, spíš naopak ty bloky nedržej pohromadě.)

    KID_MCHUTT: u mě to teda s vánocema nijak nesouvisí, prostě to přesáhlo kritickou mez
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam