• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Před pár měsíci jsem zase koupil tašku plnou levá a nyní byl čas třídit. Dal jsem do kupy toto a tři basic stavebnice a ještě jeden basic tam bude. Vše z osmdesátých let. Jen majitel byl trochu agresivnější a figurky dostaly zabrat :)

    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    EMMET: MacOs s 10.15 přestal podporovat 32-bit knihovny, takže imo už se s nimi ani psát nebudou a bude to už jenom 64-bit...
    EMMET
    EMMET --- ---
    RAINBOF: Kdybys náhodou věděl, zajímalo by mě, jak spustit nové programovací prostředí pro Mindstorms, které je zatím jen pro 64b MacOS, protože je ve veřejné betě.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: hah, dyt jsou testy co zkousi poustet viry pres wine a ty selhavaji. navic kdyby ti pripravili .deb nebo .rpm, tak bys taky nevedel co instalujes. ale az zjistis, jak mac verzi rozchodit na linuxu, tak to tu napis.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE: nejenom. taky jsou dilky, ktere nemaji zadnou symetrii, namatkou schody 28466 - ty jdou umistit jenom jednim jedinym zpusobem.
    podivej se na obrazek. je tam skluzavka a ty zlute schody, tedy to proste jako celek zrcadlove nepostavis.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Dlouho jsem přemýšlel jak to myslíš, ale už chápu, pravda, že u Technicu by pak některé funkce mohly fungovat obráceně, díky prohozeni smyslu otáčení třeba u převodů do 90°
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: to je drsne. a co kdyz mu das lego ktere nebude symetricke, tj. nepujde postavit stranove naopak? i kdyz bych asi musel hodne patrat ktere takove nepujde, spis asi nejake technicy.
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: cerstve 7. syn to zadoni uz rok, ale na krabici bylo 7-14, tak to dostal az ted :)
    teda podle navodu dokaze stavet creatory uz od 3 let, ma dobrou prostorovou predstavivost, ale tu vydrz a soustredeni doted nemel. robot byla asi dobra motivace...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: hele wine fakt ne, ja wine znam dobre i "zespodu" a je to genialni zpusob jak do linuxu dostat ransomware nebo vir :) radsi macka. tam jde vpodstate o nativni spusteni. to je boj co si musim vybojovat sam.

    Zkousel jsem udelat image pres docker ale neni to spolehlivy.
    BATY
    BATY --- ---
    A dnes dostali od tety oba stejné lego a dopadlo to viz obrázek :) Tak alespoň je jasné, že mladší to nemá :)

    BATY
    BATY --- ---
    Jinak nám logopedka/psycholožka diagnostikovala u staršího syna zkříženou lateralitu (dominantní pravá ruka a levé oko). Bude si např. plést b a d, neuvidí v tom rozdíl...

    Včera skládal lego, a koukám na nějaký zátiší, skála, kam si lupiči schovávají svůj lup a on to postavil zrcadlově... Kontroloval jsem to podle návodu a je to přesně podle návodu, ale zrcadlově :)

    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: 5h, to jde ;) Kolik mu je?
    KAERO
    KAERO --- ---
    kluk dneska 5 hodin v kuse skladal robota Vernieho z lego boost. takovou vydrz jsem u neho jeste nevidel.

    jinak co se tyce programu pro lego boost, libi se mi jak to deti vede a postupne je to uci co se s tim da delat.
    (po te co jsem prekonal ruzne potize kdyz aktualizace firmwaru selhavala: tak jsem musel zjistit ze to chce fakt cerstve baterky, fakt aktualizovany android a fakt aktualizovany boost program)
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: reagujes na to stud.io? se podivej na wine.org, posledni test jsem ohodnotil jako gold:
    WineHQ - Stud.io
    https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=18540

    naopak by me zajimalo jak se zprovoznuji mac programy na linuxu?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Super jen musim tu mac verzi uchodit na linuxu
    EMMET
    EMMET --- ---
    RAINBOF: Zkus se zorientovat v bricklinku, sekce parts
    KAERO
    KAERO --- ---
    A taky jsem dodelal navod na Apollo recovery mission:
    LEGO MOC-33162 Apollo recovery mission (Creator > Creator Expert 2019) | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/mocs/MOC-33162/Kaero/apollo-recovery-mission/
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: pust si stud.io. mas tam seznam vsech kostek roztridenych do kategorii, jde v tom rychle vyhledavat, a hned vidis jak kostka vypada
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    EMMET:
    Hele asi hledam nejakej katalog kostek kde by to bylo vsechno roztrideny nejak podle tvaru. Neco jako jsi poslal :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    RAINBOF: Nejsem si jistý, na co se ptáš. Jestli na značení, tak kostky jsou brick a označované dvojčíslím v případě, že mají standardní velikost, trojčíslím, pokud jsou vyšší (vzácně i 2/3).

    Pokud myslíš ty, které jsou tenké a připojují kostky nakolmo, tak ty se značí bracket:
    BrickLink Reference Catalog - LEGO - Parts - Category Bracket
    https://www.bricklink.com/catalogList.asp?catType=P&catString=4&itemBrand=1000
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam