• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    ROENICK: jj byl, s detma. mladsi kluk byl na to jeste maly, ale se starsim jsme to prochazeli 3 hodiny.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    KAERO: slusny FAIL

    mimochodem byl jsi na Space Discovery? krasny veci tam jsou, vcetne kokpitu space shuttle. A nejaky trysky z rakety, co spadla v 60tych letech do atlantiku, 2013 ji vylovili a zrestaurovali. Pusobeni more je na tom dobre videt
    KAERO
    KAERO --- ---
    S prekvapenim jsem zjistil, ze v novem modelu International Space Station je podmerecny raketoplan. Proste je mnohem mensi nez ma byt. Nechapu tu logiku, vydat velkou ISS a k ni maly raketoplan? Jako ze je v dali a odleta? Prvni co clovek udela je ze raketoplan dokuje k ISS a ....



    CHIX
    CHIX --- ---
    me ty kostky poslednich par let prestavaj dobre drzet.
    jak kdyby to delali z neceho mekciho...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    BATY: my máme doma lega mraky, ale s něčím podobným jsem se ještě nesetkal. A to ani když jsme s dcerou třeba přicvakli něco jinam a museli to páčit pryč, tak se nic nepolámalo.
    Když mi vypadl z ruky tenhle Minecrafťáckej drak, proletěl se vzduchem a křápnul sebou o zem, tak se mu nic nestalo. Akorát se částečně rozložil a museli jsme ho resuscitovat, ale neprdlo nic.

    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    EMMET: To neni LEGO, ale 90% horka cokolada! :-D
    JOPS
    JOPS --- ---
    BATY: a ono i ta placata 1x2 takhle zlikvidovat uplne nejde a jedine co mi u lega praskalo, tak obcas helmy u kosmonautu z tech 80. let
    T_O_F_F
    T_O_F_F --- ---
    Tak nevím, mám LEGO přes 30-let, je špinavé, zažloutlé, okousané, ale prasklé ani jeden kus, možná panáčci v podpaží a nebo guma na kolech.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    jestli si jen nemysli, ze je to orig a pritom je to fake :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    tak koukam ze jsem asi svoje lego z detstvi dobre skladoval, protoze i moje 30 let stare kosticky me prijdou stejne pevne jako nove.
    EMMET
    EMMET --- ---
    Takhle vypadají lomy plastu který zkřehnul. LEGO je velkovýrobce, takže čas od času může poslat do světa pár dílků špatně namíchaného plastu. Ale větší problémy byly.dosud zaznamenány jen u hnědé z doby kdy vyšel UCS Sandcrawler a tmavě červené tak pět let zpět. Já na takhle zkřehlou součástku narazil zatím jednou, ale byla z nákupu přes bricklink, takže už se nedopatram ze kdy byla

    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    BATY: jedine srovnatelné problémy jsme měl v jedné várce kostiček z BrickLinku a to byly kostky z roku 1984
    takže podle mě je to problém se skladováním
    Inter-Galactic Command Base (https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=6971-1)
    konkretne Light Gray Brick, Modified 1 x 1 with 3 Loudspeakers / Space Positioning Rockets
    https://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=3963&in=S (vyroba 1979-1999)

    a i ty jen praskly v kdyz jsem do nich cpal Trans-Red Minifigure, Shield Round with Stud
    BATY
    BATY --- ---
    Tomu klukovi jsou 3 roky, myslím, že nemá přístup k nářadí, ani nemá moc velkou sílu...
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: A co ten mráz/vedro, jak psal WERT. Jestli to někde takhle leží 6 let ve skladu...

    No já si to taky neumím představit, hlavně tu 1*3, to jsem v životě neviděl...
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: pokud to neni cinsky fake, tak podle me do toho ten kluk triskal kladivem nebo to lamal klestema. rukama to neudelas. tu 1x3 takhle nezlomis ani kdyz na ni slapnes botou, to by vypadala jinak. vem jednu svoji kosticku a dej ji kamaradovi, at si ji zkusi znicit. aspon pochopi, co s tim ten kluk musel delat.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    BATY: Jo, kapalnej dusik je svina!
    BATY
    BATY --- ---
    AXTHEB: Je to originál lego, ale kde to bylo těch 8 let skladované...
    WERT
    WERT --- ---
    BATY: Tak kdovi kde to 8 let lezelo...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Když na to koukám a beru v úvahu, jak se deformují a ničí lego kostky, tak se mi to moc nezdá. Jsou prasklé bez deformace, takže buď vystárlé, párkrát to přemrzlo, bylo dlouho na sluníčku nebo je to nějakej číňan.
    BATY
    BATY --- ---
    WERT: Je to set 2012 rozbalený 2 měsíce zpátky. Co vím, tak to skladuje v bytě v komoře, takže normální podmínky... Ale zeptám se...
    WERT
    WERT --- ---
    BATY: No a neskladovalo se to nejaky roky nekde na pude kde jsou velky vykyvy teplot a zima? Meli jsme takhle darovane lego a to se rozpadlo takhle podobne zkoro samo. Ten plast proste uplne degradoval.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam