• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TOMBRIDER: dle toho 3d printu to má 9 zubů možná by tam pasovalo tohle https://www.peckamodel.cz/pastorek-9-zubu-modul-32dp
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    na nyxu urcite bude klub..
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    ROENICK: ehm jedna půlka mi spadla ze stolu. A je v nenávratnu.. :D
    ROENICK: yes! Si skvělý hledač. Neznám, ale poznám!
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    znas nekoho s 3D tiskarnou? :)

    gear for LEGO DUPLO train motor by fixoid - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:2024519
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    TOMBRIDER: slepit vteřiňákem by nešel?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BATY: Batyho prokletí dneska přišlo na náš Duplo vlak.
    Stejná nemoc. Rovina v poho. Do kopce se v půlce zastaví.
    Tak jsem ho rozebral (hergot ty zadní packy jdou ale debilně!) A všechno v cajku. Takže zkouším rozebrané a brzdím kolečka palcem. A ejhle, motorek se točí ale převody ne.
    Rozeberu moto skříň a je to jasné. Podélně prasklo ozubené kolečko na motorku a v něm se při zatížení protáčí rotor. Bohužel jsem za něj vzal a rozpadl se úplně. Teda stačil jsem si ho vyfotit. Náhodou, netuší někdo jak se dostat k tomuhle dílku? Koukal jsem do krabičky ozubených koleček co sbírám preventivně ze všech možných rozbitých aut, ale tenhle rozměr nemám...
    Troufnu si říct, že Batyho bývalá mašinka bude stejnej případ.

    EMMET
    EMMET --- ---
    když se tu probírala rychlost motorů: tady je jedna modifikace s non-lego motory:
    LBOW4 - The ultimate non-LEGO RC car
    http://www.youtube.com/watch?v=8F5Pj-hXfLI
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    BATY: jo ty zakladni sety jsou vetsinou bida, to plati ale pro vse, napr autodraha..
    BATY
    BATY --- ---
    PETER_PAN: btw to rozšíření 10506 k tomu dávám taky, jsou to ty koleje na fotce úplně dole...

    K tomu novému City, co jsem koupil klukovi k narozkám, jsem hned vzal taky koleje navíc, aby se z toho dalo postavit něco zajímavějšího, než kruh :)
    BATY
    BATY --- ---
    PETER_PAN: Dal jsem to kamarádovi, co už mašinku duplo má zadarmo.

    Potřebujeme uvolnit místo pro City vlak ;)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    BATY: V Nemecku se tenhle set (10508) bezne prodava kolem 50-60 EUR (koukni na ebay.de), nezridka kdy i s rozsirenim 10506.

    TOMBRIDER: IMHO neprodejne za 1.5k s blbou masinkou. Tohle nekdo vezme jako rozsireni pro set-up s jinou masinkou. Sam vim o cem mluvim, hraju si ted se synkem se setem 10874 + 10506. A urcite prikoupim 10875. Ten mi prijde i lepe strukturovany a vyhodnejsi nez ten postovany. :-D
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: Asi novej díl...
    KAERO
    KAERO --- ---
    Me by zajimalo co je to za dil predstavujici predni tlumice.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    CROSS: me se libi rozdíl mezi tou predni a zadni casti, předek jako ostatni novy technicy, ta zadni cast pripomina stary modely kdy jeste nebyly zadny kryty apod.
    CROSS
    CROSS --- ---
    ANDR3E: pěkný. Připomíná mi to 8420 z roku 2005, co se mi ještě válí někde ve sklepě, od tý doby docela posun.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Chtělo by to dotáhnout řetěz :)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Technic 42107

    BATY
    BATY --- ---
    Nevim já už s tim nechci pálit čas. Minule, když jsem to rozdělával, tak jsem si u toho navztekal a přišel o několik nehtů :) To prodám klidně za litr, ale opravovat tu mašinku už nebudu...
    VACA
    VACA --- ---
    Btw jakoby sory je to celkem s krizkem po funuse. Ja jsem se tady tou dobou kdyz jsi to resil moc neochomejtal asi, ale nevyresila by to eventuelne vymena toho motorku? jen strilim od boku nevim jestli je to ten samej: https://www.mojerc.cz/hsp-himoto-28026-motor-rc-370-1-18_p113638
    Musel by jsi zjistit presnej tip, idealne treba s tim motorkem v ruce prijit do nejakyho hobby shopu. Ja jsem takhle kdisi resil umrelej central na jednech dverich u auta, proste jsem ho rozlousknul a zasel s tim motorkem v ruce do pecky, a tam mi ze svyho sirokyho repertoaru motorku vyhrabli presne stejnej tip, zase jsem to slozil a central chodil dalsi roky dokud jsme to auto meli. Kdybych tenkrat chtel koupit tu jednotku centralu tak by to stalo spis tisice, takhle jsem tam dal motorek za dve stovky a bylo hotovo ;)
    VACA
    VACA --- ---
    HONCKA: ja myslim ze to uz nejak probehlo a na nic moc se neprislo viz: BATY
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam