• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    Kdyz dva delaji totez. Starbug ze serialu Cerveny trpaslik. Prvni navrh je na LEGO ideas uz asi 3 mesice, druhy navrh je par dni stary. Dole originalni Starbug.


    CHEWBACCA
    CHEWBACCA --- ---
    ANDR3E: Must have !!!!!!
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BATY: Zrovna minulí týden jsem si pouštěl video nějakého čecha co k tomu busu dojel (dotlačil) na kole.
    Netušil jsem že je to docela oblíbený turistický point. Ale cestou se brodí sic mělká(do pasu) ale prudká řeka. A dost lidí se tam utopilo.
    CHIX
    CHIX --- ---
    EMMET: no na vahu :o)
    myslim ze holky taky nevedely co mam v ruce :o)
    taky jsme s mladym pelasili pryc :o)))
    EMMET
    EMMET --- ---
    CHIX: Muzeum LEGA? To muselo být pekelně drahé...
    CHIX
    CHIX --- ---
    EMMET: funguje. mam ho asi 3roky (koupen v muzeu LEGA) az ted jsem se k nemu dostal. kabliky na prasaka (samodomo ) spojene a dela mi radost ( 3 osy )
    BATY
    BATY --- ---
    WERT: Koupil jsem teď synovi k 6 narozeninám ten lego city vlak pro pasažéry a už mám v košíku taky ten Hogwarts Express :o))

    Už dávám na BL do košíku dílky pro předělání na motorizovanou verzi. Ale ne jako ty na 9V, ale udělám to přes ten nový Power Up, aby mi to všechno jezdilo na těch plastových kolejích...
    EMMET
    EMMET --- ---
    BATY: Ačkoliv ten film osobně nemám rád, tak jsem ho uhodl, ale musel jsem si to ověřit googlením:-) Ve filmu je teda mnohem oprýskanější, tenhle vypadá, jako by zrovna vyjel z výrobní linky:-)
    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: jo. :)
    BATY
    BATY --- ---
    Poznáte film? :)

    KAERO
    KAERO --- ---
    Tak jsem v noci tu strukturu postavil z technicu a provazku a rano to ukazal klukum - vyrazy na tvari byly skvele :) Starsimu to docvaklo brzo, mladsimu jsem to musel vysvetlit.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RSZ: kdyz vidim kluky si hrat s temi retizky tak vzdycky trnu ze to roztrhnou. ale asi se prestanu bat :)
    RSZ
    RSZ --- ---
    NOIK: tak tady se docela divím, že to lego řetízek dá...

    jinak prcka už jsem zaúkoloval, má vyhrabat z krabic všechny řetězy:)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    "a přitom taková blbost, co?" :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    V provedeni EMMET se magnety musi pritahovat.

    Jde to postavit i s odpuzujicimi se magnety, ale ty magnety by se musely odpuzovat proti retezum, to znamena ze magnet pripevneny k podstave by musel byt niz nez magnet pripevneny k hornimu objektu.

    Osobne mi verze jen se snurkama/retezama prijde zajimavejsi, protoze magnety lidi vic vnimaji ze dokazou nadnaset (tj. odpuzovat). Coz je myslim taky duvod zmateni tady v diskuzi.
    EMMET
    EMMET --- ---
    WERT: Nemusí se přitahovat, ale když se podívám do komentářů, máš pravdu, že tahle konstrukce využívá póly, které se přitahují (délka řetězů je blokuje v přitažení).
    Peter Friend Magnetic tensegrity? You've started a new trend!

    Tady je vysvětlení, proč použil tuhle variantu:

    "Yoshihito Isogawa: The attracting magnets are aligned in one straight line. But the repulsive magnet doesn't know which way it will move. This makes it very difficult to control."
    WERT
    WERT --- ---
    EMMET: To nebude odpudiva sila:)
    Ty magnety se musi pritahovat...
    EMMET
    EMMET --- ---
    JOPS: strašlivý hit mezi AFOLy v karanténě. Yoshihito Isogawa to posunul ještě o kus dál, když začal používat odpudivou sílu magnetů na prostřední spoj:
    https://www.facebook.com/isogawastudio/videos/10217335489246602/
    JOPS
    JOPS --- ---
    GREW: what the fuck ? kua, to je dobry, to neznam :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam