• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KAERO: měřítko je mi asi fuk, z fotek se mi líbí více druhá verze, ale ani první mě neuráží
    KAERO
    KAERO --- ---
    Ted je v uzkem vyberu Lego Ideas taky model Falconu 9. Autor nejprv udelal prvni verzi, ktera byla v meritku Saturnu V (1:110), ktera ale byla divna, proporcionalne uplne mimo. Pak udelal druhou verzi, ktera proporcionalne vypada mnohem lip. I ten model vypada dost dobre. Problem je, ze ten model je ted v meritku 1:84 (i kdyz porad v nazvu je Saturn V Scale, trochu mi to prijde jako podfuk).

    Koupili byste si takovy model? Vadilo by vam ze je v jinem meritku nez Saturn V?

    Podotykam ze existuje 5+ modelu falconu v 1:110 od ruznych lidi, ale ne kazdy nakupuje kosticky na bricklinku, neni to uplne trivialni, a nelze to koupit treba jako darek...

    druha verze v 1:84, spravne proporce:


    puvodni verze v 1:110, divne proporce:
    VACA
    VACA --- ---
    CROSS: No je pravda ze civilni osprey jsem asi nikdy v zivote nevidel. Imho neexistuje civilni varianta. Snad az ted 2020 jsou nejaky rumours ze by mohl bejt dostupnej v civilni verzi.
    Jen dodam ze osprey je letadlo s tak spatnejma statistikama nehodovosti, ze americky prezidenti meli vzdy zakaz vstupu na jeho palubu.. :)
    Ale to jsem trochu OT, sry..
    CROSS
    CROSS --- ---
    LEGO Technic 42113 Bell Boeing V-22 Osprey Helicopter postponed and possibly cancelled
    https://www.brickfanatics.com/...ell-boeing-v-22-osprey-helicopter-postponed-and-possibly-cancelled/

    Rumour že prej Osprey nebude, neb je to převážně vojenský stroj.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANGELFREE: https://www.facebook.com/groups/legospacebuilds/permalink/765903217148265/
    ale neni to finalni verze, Adam Wilde na tom porad pracuje. vnitrni konstrukce je predelana taky z duvodu vnejsich zmen.
    velky obrazek srovnani (ale neni tam poznat vsechno):
    Dropbox - MOC Adam Wilde vs stock Saturn V.png - Simplify your life
    https://www.dropbox.com/s/bimj2rb5o416tjd/MOC%20Adam%20Wilde%20vs%20stock%20Saturn%20V.png?dl=0
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KAERO: a co je tam za hromadu chyb?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    my jeden dali tatovi k narozkam a je stale nerozbalen :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: cobi muze byt kvalitni, ale uz jsem byl zhrzen jinyma lego-kopiema :| ja vim, ja vim, koukal jsem na par sarielovych recenzi a hodnoti to dobre.

    se proslycha - to funguje jak? nekdo z tovarny? nebo oficialni vyjadreni lega? mohli by opravit tech par chyb co tam maji (je jich hromada, ale par lze opravit snadno zmenou barvicky)
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Zrovna COBI patří mezi velmi kvalitní klony. Každopádně se proslýchá, že by Saturn V měl mít u lega reedici - je to velmi oblíbený set.
    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: Ja to myslels spis tak, ze si pro uteseni smutku, ze nemuzes puvodni lego saturn uz levne sehnat muzes "za par" korun koupit todle :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    GREW: tak nevim co ti na to rict.... jednak ty navody na S 1B nebo skylab vychazi z LEGO modelu, jednak tenhle cobi model je polovicni, jednak kdykoliv jsem mel v ruce nejakou kopii tak k sobe kosticky moc nesedely.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Investice do lega je lepší než cenné papíry, tvrdí kostičkoví rekordmani - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...dni-sbirka-modely-tomas-a-ondrej-balsanovi-as.A200713_558874_vary-zpravy_slv
    KAERO
    KAERO --- ---
    dost me stve, ze jsem si nekoupil druhy saturn V kdyz se jeste prodaval za 2500. Ted se pod 4500 neda koupit ani pouzity, natoz novy. z druheho bych si postavil saturn 1B a nosic skylabu.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BATY: Tohle byl 1kg pytel mini dilku (1*1, 1*2 atd.) ve vyprodejovem stanu za 20€... takze da se to koupit tady ale za jine penize (;
    BATY
    BATY --- ---
    GOSHEWAN: Tak když rok počká... A to se nedá koupit na netu nebo tady?
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BATY: To je skoda. Byli jsme tam minuly tyden a malej si ted vzpomnel ze hrozne nutne potrebuje jeste neco koupit (((:
    NOIK
    NOIK --- ---
    SHMADE: jojo je to tam

    SHMADE
    SHMADE --- ---
    JOPS: Dílků tam bude habakuk a říkám si, že to pozadí by mohlo být "pás" a točit se, takže by se to dalo "hrát" když vidím Maria upevněnýho na nějaké tyčce s kolečkem, které by jelo po povrchu, nebo se ovládal třeba tím volume...?
    JOPS
    JOPS --- ---
    ANGELFREE: kolem 6k za tohle ? To je docela masakr cena
    BATY
    BATY --- ---
    GOSHEWAN: Měli jsme lístky na květen a nabídli nám, že nám je na vrátnici prodlouží o rok. Ale nejel jsem tam ;) Pojedeme příští rok...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam