• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GREW: podle mě na to se bude uplatňovat stejné pravidlo jako na jiná autorská díla tj 70 let po smrti autora, u bismarcka by to mohly být příbuzný Hermanna Burkhardta, kterej byl hlavní designer a umřel 1969
    RSZ
    RSZ --- ---
    HADIAK: btw s cobi nemám žádný problém, nedělají kopie lego setů a mají hezké vlastní věci. Prcek si za svoje koupil shermana a docela mě to překvapilo. Samozřejmě to nesmí mezi lego.
    GREW
    GREW --- ---
    AXTHEB: Docela by me zajimalo, jestli vazne existuje licence treba na Bismarck a kdo ji drzi :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HADIAK: cobi normálně licence kupuje.
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Tak to máš ještě starý katalog - v nové várce katalogů už vůbec uvedený není:-)
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: Jojo, staci to udelat "noname" preklapeci letadlo.
    Jinak jeste je preklapeci letadlo od AW, ktere bylo puvodne vyvijene spolu s Boeingem take primarne pro vojensky trh. Boeing pak z dohody vycouval a dotahnul to do konce, AW jeste ani oficialne nelita.
    AgustaWestland AW609 - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/AgustaWestland_AW609

    V patek jsem si vzal katalog z hrackarstvi a bavi me jak je tam ten Osprey hezky uvedeny :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Budou ho muset upravit na civilní letadlo, které vychází z designu ospreye, jsmenuje se jinak a není od Boingu - pak to projde v pohodě.
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: ha, todle PR nedovoli :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAERO: a teď už zbývá jen přebarvit Osprey na rescue a pustit ho do světa... =)
    EMMET
    EMMET --- ---
    BESH: U oblíbených modelů, které jsou vyprodané ano.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    RATTKIN: myslim licencie od vyrobcov vozidiel.
    BESH
    BESH --- ---
    Dneska jsme zrovna vyuzili destivej den a Saturn s mladym postavili. :)
    BESH
    BESH --- ---
    DIXIE: Zajimavy. Kupoval jsem Saturn V vloni pred Vanocema a stal me 2364,- a ted koukam, ze ted je vsude kolem 7 tisic. To se takhle deje s Legem bezne? :O
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    na staré kostky vypršel patent, tak licenci nepotřebují, pokud nepajcují nové kostky
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ked uz tu preberate tie kopie; nieco sme so synom riesili pri COBI stavebniciach a ked som videl ceny LEGO setov, ktore maju kupene licencie, zaujimalo by ma, ako to riesi cobi? ma na nieco licencie? alebo veci ako ww2 technika / trabanty licencie uz nepotrebuju? (ale aj syn sam uznal, ze sice by doma daky legovy tank chcel, ale radsej ho mat nebude, ako od cobi...)
    EMMET
    EMMET --- ---
    DIXIE: Myslím, že už nové nějakou dobu nevyrábí - už dávno ohlásili, že Power Functions jsou do důchodu a všechno sjednocují pod nový konektor.
    KAERO
    KAERO --- ---
    GREW: jestli bude jiny jsem necetl, ale verim ze to bude maximalne ve stylu techto dvou setu:
    10213-1 Shuttle Adventure 2010
    10231-1 Shuttle Expedition 2011

    Rozdil mezi nima je jen v par kostickach, provedli opravu chyby designu.

    GREW: LEGO nepise ani LEPIN, a to je cinsky zlodej prvni tridy :) V tomhle uz se asi kopirovaci poucili.
    GREW
    GREW --- ---
    BLACKHEAD: Nikde sem tam nenasel, ze by to bylo LEGO. Sou tam nazvy jako Creator, technic apod., ale nikde neni napsano, ze to je LEGO.
    GREW
    GREW --- ---
    DIXIE:
    KAERO: Na druhou stranu, ten Saturn V bude trosku jinej, nez ten puvodni, co sem cet (minimalne cislo setu bude jiny)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam