• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BATY
    BATY --- ---
    Tak jsem si udělal radost k narozeninám. Tajně jsem doufal, že tenhle baráček jednou bude z lega a přání se mi splnilo :o)

    JOPS
    JOPS --- ---
    EMMET: clovece jo, treba ja. Nedokazu si predstavit, ze vezmu Buggati a budu ho rozebirat a delat z toho neco jineho :) ja si Lego kupuju jako vyzdobu no.

    Ale kdyz jsem byl malej fakan, tak samozrejme jsem mel nejgenialnejsi modely :-D

    EMMET
    EMMET --- ---
    SH_PANDA: MOC je My Own Creation - tedy doslova můj vlastní výtvor. Dává se tak na jevo, že nejdo o žádnou oficiální stavebnici.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SH_PANDA: MOC - my own creation. Obvykle neco co postavis a pochlubis se tim nekde (na rebrickable.com nebo tak).
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    nevim co je MOC, sry, v tomto LEGO svete jsem novacik. jako nekdo kdo ma 2 male deti - 2 a 6 yo tak resim to ze mam krabici dupla a krabici lega a jestli jdou propojit a nebo ne. nikdy mne to nenapadlo zkusit, az nedavno jsem to googlil a tady je vysledek. predpokladam ale, ze tady to zna kazdy.

    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: jo, u Mack Anthem je spousta system dilu u tahace, prives myslim zadne nema.
    SH_PANDA: :) ale uprimne nevzpominam si na jediny MOC kde by duplo kostka byla pouzita, treba jako vypln.
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    KAERO: to je jaksi jasny, ale duplo a system? to bylo teprve prozreni!
    EMMET
    EMMET --- ---
    RSZ: Tak já moc nepředpokládám, že na tomto auditku najdu lidi, co si staví jen jednou.-)
    RSZ
    RSZ --- ---
    Už jsem psal, postavených setu nám zůstává minimum, máme tedy hromady kostek a hraní mých dětí se myslím nijak neliší od mého.. snad jen jedou víc ve figurkách.
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Zrovna u Macka dělal jen tahač a alternativní model, ten přívěs dělal jeho kolega a myslím, že je trochu znát, že je to jiný rukopis.
    Přiznám se, že tím, že mě hodně ovlivnili právě lidé jako Sariel, Milan Reindl, JK Brickworks (v IDEAS mu vyšlo pohyblivé bludiště a je spoluautroem vyklápěcí knížky), tak od začátku vzhlížím právě k tomuto stylu.

    Možná i proto se mi líbí řady jako Chima, Ninjago nebo Nexo Knights, protože obsahují zajímavé mechanismy, často technikové, obalené v systemu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: jasne, Reindl delal treba Mack Anthem, kde je spousta system dilku. Ale Reindl je trochu vyjimka ne? :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Tak třeba Milan Reindl umí udělat karoserii z technicu, že vypadá jak system (je to jediný český designer, dělal třeba Hasičské letadlo nebo Defender)
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: chtel jsem koupit privesek na klice, kluk zacne chodit domu sam, tak at to ma s plnou paradou. beztak jsou nekde v obchodech, ale potrebuju uvalit ty VIP body
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: jo, ale je jeden z mala. kdyz procitas eurobricks, tak 90% lidi dela ciste technic veci. parkrat jsem zkusil navrhnout ze ta technic karoserie je hnusna, a skoro me hnali :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: U stavebnice to znamená, že to možná ještě bude. Určitě to je jen u doonjednavek.
    U součástek to znamená malou, ale nenulovou šanci (sobi byli rozebrání za pár hodin)
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: A přitom Sariel se specializuje na modely s technicovou mecjanikou a systemovou karoserií
    KAERO
    KAERO --- ---
    Nevite nekdo - kdyz v lego obchode je napsane "neni na sklade", znamena to ze uz nikdy nebude, nebo muzu doufat treba za mesic?
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: a ani dost afolu nechape, ze technic jde kombinovat se systemem. lidi jsou divni :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    WERT: Když jsem pracoval poblíž hračkářství, tak jsem neustále slýchával mudrování na cenu Lega, že si to děcka dají do poličky a seda na to prach. Mám pocit, že svůj podíl viny na tom mají rodiče, které dětem neukáží, že to lze přestavět ani je k tomu nemotivují - proto jsem tak podrážděný, když někdo bere LEGO jako 3D puzzle. A čas od času narazím na člověka, který je překvapený, že jdou stavebnice kombinovat mezi sebou. Dost lidí pořád neví, že Duplo lze kombinovat se systémem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam