• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Nikde jsem se tam ale nedočetl, jestli ty Buwizz motory budou jen s klasickou PF koncovkou, nebo nabídnou i PUP koncovku, popřípadě ještě jestli by mi udělali NXT/EV3 koncovku
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: hur sehnat - mame tady 'aftermarket', nebo jak je to frikulinske slovicko. hromady motoru na aliexpress, a pokud chces neco co ma adresu a poradne webove stranky, tak treba buwhizz dela 'vlastni' RC buggy motor:
    https://buwizz.com/shop/buwizz-motor/
    VACA
    VACA --- ---
    PETJU: btw už máš toho lego chargera do party ke svýmu modelu? :)
    https://www.lego.com/cs-cz/product/dom-s-dodge-charger-42111
    VACA
    VACA --- ---
    pps: na druhou stranu je ale trochu příjemný pozorovat jak cena teh setů co mam ve skříni pomalu ale jistě stoupá. Prakticky všechno co jsem pořídil, dnes už stojí o nějakou ticku víc..
    To je snad jediná hračka kterou jsem si kdy pořídil, a vona se zhodnocuje:D
    Teda krom někerejch klasickejch fotoaparátů..

    Sry za OT
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: PS: spíš bych si už konečně někdy chtěl pořídit ten sbrick...
    A teda díky tomu novýmu powered up se pro mě i ty nový motorizovaný technic sety dostávaj tak trochu na druhou kolej. Páč bych v tuhle chvíli asi nechtěl uplně mít dva nekompatibilní systémy motorizace.
    Ten liebher jsem ale přiznám se měl jeden čas cukání v oku. Naštěstí to ale pro mě nebylo moc aktuální časově, a teď už ani finančně:)
    VACA
    VACA --- ---
    KOUDY: ač teda nejsem SW fanboy, tak musim uznat že je to fakt pěkný...

    KEJML: myslím že se tohle téma řešilo na kostky.cz, a nejspíš to bohužel neni nic ojedinělého...

    SHMADE: díky za povzbuzení. Snad se mi to někdy zadaří. Momentálně je ale lego bohužel uplně na druhý koleji. Mraky práce, konec v nedohlednu. A teď jsem teda ještě přivezl k otci do garáže asi 200 kilovej velkoformátovej zvětšovák na fotografii, kterej musim ve volnym čase trochu zrepasovat, a co nejdřív přestěhovat do bytu páč jeho to tam docela dost tlačí...
    To je ale zase do jiný diskuze.

    KAERO: jj a tak já jsem to nemyslel že bych chtěl starý PF rovnou odepsat. Spíš se trochu obávám že do budoucna půjdou hůř sehnat a jejich cena případně ještě poroste... Což trochu ztrpčuje udržitelnost tohodle "ekosystému".
    To starý propojení se mi dokonce i líbí víc než ty nový "síťový" konektory. Ale je mi jasný že ty zase asi maj větší možnosti co se týče technologie..
    KEJML
    KEJML --- ---
    Tak jsem si postavil raketoplan a je to moc pekny (a teda vetsi, nez jsem cekal :) ), co me ale prekvapilo, ze bile kostky jsou dost dle meho pohledu celkem vyrazne zabervene do zluta a navic nektery kostky maji trochu jiny (nazloutly) odstin. Nejvic je to videt samozrejme kolem nalepek, ktere jsou a ciste bilem pozadi. Vecer to zkusim vyfotit. Je to normalni?
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Mám s tím srovnáním cen, které dělal Jangbricks velký problém - on dělal průměry ze všech setů v dané řadě. Problém je, že třeba CITY má spoustu setů, které mají standardizovanou cenu v dané velikosti krabičky a ta vždycky vychází na poměr cena/kostky vždy hůř než velké sety. Zato Star Wars v té době neměly kromě MicroFighters a battle packů žádné malé stavebnice, takže to zhoršovalo průměrnou cenu u nelicencovaných setů.
    CROSS
    CROSS --- ---
    KAERO: tak závratně moc tady ani nepadlo, ale něco asi jo. Nicméně u SW setů bych čekal, že cenová politika je nastavená taky podle cílovky. Neni to ten typ lega, který někdo kupuje za pětikilo jako první malému dítěti. (Teď myslim SW obecně, u těch „18+“ setů to je úplně jasný.)
    KAERO
    KAERO --- ---
    CROSS: doopravdy to vypada, ze disney si nebere az tak zavratne moc, viz:
    https://brickset.com/article/28414/the-price-part-ratio-licensed-vs-unlicensed
    CROSS
    CROSS --- ---
    HONCKA: tak rypadlo si nemuseli licencovat od Disney
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Je to v prdeli no. Ja ty starwars veci proste potrebuju.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    KOUDY: Teď jsem si koupil ten raketoplán a ono vyjde tohle :))
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOUDY: Ty jo to je masakr, za podobný prachy jsem synátorovi kupoval to rypadlo 42055, který má cca 2x tolik kostiček
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    zrovna jsem koukal ze dneska vydali Starwars R2D2 velkeho..Taky bych mel asi zacit krast..to lego je cim dal drazsi :)

    R2-D2™ 75308 | Star Wars™ | Oficiálního LEGO® obchodu CZ
    https://www.lego.com/cs-cz/product/r2-d2-75308?icmp=LP-SHH-Tall-SW_Hero_T_MT4_Teaser_75308_product_LP-F-SW-2LLO2ZGN5L
    BATY
    BATY --- ---
    Twe a já to kupuju, to sem ale vůl :D
    ZAK
    ZAK --- ---
    Muž vyprázdnil v pražském obchodě regál s legem. Kamera zachytila, jak mizí po anglicku - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muz-vyprazdnil-v-prazskem-obchode-regal-s-legem-kamera-zachytila-jak-mizi-po-anglicku-40357772

    Kdo z vas to byl? :)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    (Asi to prochazi autotranem :-)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    AJIMIRA
    AJIMIRA --- ---
    Všem moc děkuji za odpovědi! Jdu je teď líp prozkoumat a uvidím.. jinak, malej už pár setů měl a protože se mu plno kousků ztratilo, tak bych právě ráda mix.. stačí si z toho už docela luxusní domy, jenže jich má docela málo... Tak se tu mějte a opravdu díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam