• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Pěkná práce / Fantastics Beasts/ Niffler


    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    ANGELFREE: To tam podle mě neuděláš, to šlo v SR 3d builderu, ale bohužel jeho vývojář před pár lety zemřel, takže už se dál nevyvýjí, ale i v té době byl na takovéhle věci použitelnej... prostě že tam fungovaly funkční vazby mezi díly

    SR 3D Builder - Download
    https://sr-3d-builder.en.softonic.com/

    SR 3D Builder Avanced Steering
    https://www.youtube.com/watch?v=0DDCJAusnQk
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    mě zas teda zajímalo, jak ve stud.io rozhýbat funkce? třeba úplná klasika, aby když otočím volantem (mustang), tak aby se otočila kola (tedy celý propojený systém)
    KAERO
    KAERO --- ---
    OMNIHASH: jako predchozi pripad. pokud mas jistotu, ze v realu ty kostky jdou napojit, tak je proste jen dej na spravne misto mikroposouvanim a dal to neres.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JOPS
    JOPS --- ---
    ale na druhou stranu, ja jsem ve stadiu davani kosticek na sebe :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    OMNIHASH: ono to asi chce hodit screenshot co chces provest :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JOPS: well, ono je to triviální do chvíle, kdy si s tím hraješ jak lego zamýšlelo, jakmile se snažíš kopírovat triky z internetů, je to najednou jiná liga... asi to nějak jde, minimálně na netu se podobnejch renderů válej mraky, a ošmelit to tak, aby to dělalo +- co potřebuju není problém, to jenom moje OCD trpí.

    další otázka - jak napojím řetěz na packu mimo ty koncový study?
    JOPS
    JOPS --- ---
    rikam si, co OMNI resi s navodem, ze na neco tak trivialniho, jako je Studio.io neni treba navod.

    a ted si tak trochu uvedomuji, ze tak trochu si hraju s 3D programy a tohle mi prijde desne intuitivni a ze nekdo, kdo je 3D nepoliben, tak asi muze koukat jako puk.

    Zrovna ted podle fotek modeluju firemni budovu a musim rict, ze to je uplne bozí modelovaci nastroj :)

    Mame na firme asi 4 vysouvaci vrata do haly (takove ty, co se pouzivaly u hasicu)


    Ale zajimalo by me, zda tam jde udelat prurez modelem. Jestli ma cenu se matlat s vnitrkem budovy. Chtel bych ten barak v pulce rozriznout, aby byl videt interier. Zda takova moznost je
    KAERO
    KAERO --- ---
    OMNIHASH: aha, chapu. no, vic pritlac :)
    to je takove solichani. muzes tu zlutou otocit na finalni uhel a pak posunout na ty modre, a casto se to automaticky dootoci a chytne. kdyz ne, tak zlutou dej rovne vuci baseplate, a nasad na jeden modry. pak klikni na zlutou, a zacni s ni otacet, az se chytne na druhou modrou. anebo tam napis cislo uhlu a hotovo. to ze je neco 'chycene' jen znamena ze je to ve spravne pozici a neni kolize, nic vic.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Jinak jsem objevil pěknej nástroj na hledání šikmic:

    Technic Triangles
    http://tkelcreations.blogspot.com/p/blog-page_24.html
    BATY
    BATY --- ---
    OMNIHASH: Víc přitlač :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KAERO:
    1.) SMUTNÍK
    2.) viz obrázek, potřebuju donutit žlutou placku, aby se připojila na oba modrý study:
    3.) ok, to jsme na tom stejně, díky za odpovědi

    KAERO
    KAERO --- ---
    OMNIHASH: 1, poradny tutorial neni. ani navod. hodne zacatecnickych dotazu je na foru na bricklinku, cast stud.io. coz jen ukazuje ze takovy navod chybi.

    2, sorry, fakt nerozumim na co se ptas.

    3, ja proste vzdycky dam copy past z jednoho io souboru do druheho. neco jako databaze submodelu tam imho neni. jen vlastnich kosticek, ale to asi nechces. udelej si jeden io soubor, kde budes mit hromadu vlastnich modylku, co model to jedna skupina. pak uz jen delej copy-paste.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KAERO: cool!
    1.) je na to nějakej rozumnej tutoriál?
    2.) je nějaká funkce, která mi spojí dohromady víc bodů? Typicky třeba postavím celou stavbu a chci jí připojit na baseplate pod úhlem -jsem schopnej to hodit na stud a pootočit celý jako submodel, ale už nejsem schopnej zjistit, jak to připojit na další stud na tom samým baseplate
    3.) jak si udělám nějakou vlastní databázi submodelů, která se dá sdílet mezi návrhama, je tam nějaká podobná funkce?
    KAERO
    KAERO --- ---
    OMNIHASH: ja v nem delam uz asi 3 roky...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Kdyby si tu taky někdo hrál s Lego Studio, mám několik otázek!

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Lego Bridge Factory
    https://youtu.be/rOc3w1U2Nvg
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    B24 Liberator

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam