• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    doprcic co to je? Chci si koupit ten serifuv trezor na bricklink crowdfunding, dam Czechia a pise mi to: "This project is sold out in your region."
    Ale kdyz dam USA nebo jizni korea tak v pohode.
    Kreteni debilni delit to na nejake regiony.
    Koukam hrad a lod uz jsou vyprodane ... :(
    Asi chapu, nechteli aby to lidi vykoupili jen v jednom casovem pasmu. Stejne me to prudi, jsem necekal ze bude takovy naval.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    TOOMIX: Než jsem přečetl text. Myslel jsem že to je lego variace na ty vysypaný závodníky Tour de France...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TOOMIX: mě by spíš vyhovovala aplikace, kde by si dal návod, vyfotil hromadu a ono by ti to ukázalo, kde máš jednotlivý kostičky
    BESH
    BESH --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOOMIX: si nemuzu pomoct, ale je to strasne podobne tomuhle:
    LEGO IDEAS - GMC - Blue Chip 100 [1957]
    https://ideas.lego.com/projects/c0810366-044e-49ea-a678-5d64ac0d9cf2

    mam cim dal silnejsi pocit ze lego nekolikrat vzalo napad z lego ideas a pouzili ho mimo vyber.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: Tak ještě to může být tohle, ale přišlo mi, že jsou figové o půl studu šoupnutý...
    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE: to by pinclik drzel jen na jednom cudliku a to je fakt malo. podvedome cekam ze udelaji nejaky specialni dilek. lego v posledni dobe chrli hromady specialnich dilku, to nemam moc rad
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KAERO: U os jsem myslel spíš na jejich rozpojování a minifig bude podle mě chycenej tim hle a to by snad mohlo držet, pravda, že lego míčky jsou lehký, jinak pěknej nápad, možná si to doma postavim.

    KAERO
    KAERO --- ---
    lego osy vydrzi hodne, zvlast kdyz jsou jeste podporene spojkama. mozna ty cudliky na konci tyci pujdou vyrazit v plnem zapalu hry. jestli panacci jsou chyceni za krk, tak to bude drzet dobre.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    CHIX: Nechce se mi to počítat, ale mohly by to být klidne třeba jen dvě 32 axle, což by nějak funkční i mohlo být... Samo by to bylo lepší, kdyby to bylo v kuse, spíš si myslím, že budou padat figove....
    CHIX
    CHIX --- ---
    KAERO: bych si i zahral. myslis ze to bude aspon trochu funkcni? myslim hlavne ty stangle....
    KAERO
    KAERO --- ---
    Oznamili nove lego ideas z volby sportovni sekce:

    LEGO IDEAS - Blog - We Love Sports Contest - Review Results
    https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/e6238a36-6c77-4800-be44-f0a719971e5d
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: jo a ten muj seznam uz ma pres 1000 polozek. Vedeme rakety od malych po velke, stare i nove, havarovane i uspesne, suborbitalni, orbitalni i meziplanetarni.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Tady jsem si dovolil maly dokument ohledne vyroby domacich potisku a nalepek. Srovnani, vyhody, nevyhody a problemy ruznych reseni.

    https://kaerodot.gitlab.io/lego-rocket-mocs/#stickers-and-decals
    EMMET
    EMMET --- ---
    HONCKA: LEGO určitě studie má, ale jestli jsou veřejné, netuším. Každopádně doporučuji místo novinových článků přečíst rozhovor přímo s vývojáři, kteří dělají na těch nových materiálech pro kostky:
    https://www.newelementary.com/2021/06/sustainable-lego-elements-recycled-pet.html
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GREW: BTW jsou už někde studie, jak je to s časovou degradací těhle nových plastů, že ABS vydrží v pohodě x desítek let
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    No do hajzlu. Želvuška.

    KAERO
    KAERO --- ---
    GREW: nojo, recyklovat PETky je relativne snadne. ale recyklovat smesny plastovy odpad, to je problem. Uz vidim jak za 50 let bude muset kazdy vypit 50 pet lahvi coly aby si mohl koupit mikinu, a 120 lahvi aby si moh kopit nove lego :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam