• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    EMMET
    EMMET --- ---
    GREW: Jen pro doplnění: 4+ je nové označení pro Juniors. LEGO zjistilo, že když juniorizované sety vyčlení zvlášť, hodně zákazníků je ignoruje jako jaksi méněcenné. Začlenění do jiných řad jim funguje lépe
    GREW
    GREW --- ---
    ANGELFREE: btw. 2, pro prechod z dupla na "system" jsou nejlepsi sety ze serie "juniors - easy to build" (treba https://www.mall.cz/lego-1-4/lego-juniors-10680-popelarske-auto ) ,nebo "4+" (treba https://www.mall.cz/lego-1-4/lego-friends-41397-pojizdny-dzusovy-bar )
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ANGELFREE: Duplo maj holky cca od roka a půl, první lego mají cca od 3, ale nějaký menší modely, třeba čistící vůz. Ale jsou tam moc malé dílky a ztrácí se to, ještě nemají takový smysl pro pořádek

    LEGO City Great Vehicles 60249 Čistící vůz | MALL.CZ
    https://www.mall.cz/lego-city/lego-city-great-vehicles-60249-cistici-vuz
    KULHY
    KULHY --- ---
    ANGELFREE: Tohle je velmi individualni. Co hraje roli? Pocet deti, rozesestupy, charakter/temperament ditete, jak je rozvinuta motorika.

    Zacali jsme u prvniho kluka, kdyz mu byl 1 rok s Duplem a ve 3 letech dostal prvni klasicky lego. Druhy kluk je raketa a klasicky lego zacalo v jeho 2 letech (protoze ten prvni si uz s nim proste hraje) litat vzduchem (hrozny sarvatky kvuli tomu). Dnes (je jim 5 a 3) uz se to trosku lepsi, ale taky mame 3. holku a ve svych 6 mesicich uz lize duplo zirafu pripadne duplo kosticky 4x2+. Duplo je nejvic safe, kdyz jsou okolo vsichni. Jakkoliv miluji lego, tak jsou situace, kdy je u nas synonymem pekla a zoufalstvi. :) Pokud nekdo planujete vic deti, je mozna lepsi se co nejdyl drzet Dupla a nehnat se za tim mensim Legem prilis brzo. Pokud se ale bavime o tom vhodnem veku pro jedno konkretni dite, bez tech okolnich vlivu, pak za me 3. az 4. rok v pohode na transfer z Dupla ke klasice, ale uvidite jak si bude dal s nadsenim hrat i s Duplem.
    EMMET
    EMMET --- ---
    GREW: Bývalo, ale LEGO už před drahnou dobou tuhle část trhu vyklidilo (což mi přijde škoda) - takže už jen z druhé druhé ruky.
    GREW
    GREW --- ---
    ANGELFREE: btw. sou duplo sety uz od 4-6 mesicu, treba

    CEEFA
    CEEFA --- ---
    ANGELFREE: u nas duplo cca od roku, "maly" lego cca od 3
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ANGELFREE: imho první duplo syn dostal k 1. narozeninám, dcera pak se k tomu dostala víceméně hned jak mohla (tý jsme další duplo nekupovali, že syn toho měl dost, tak jsme šli cestou jiné stavebnice a pořídili ještě magformers)
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    To je hrozně individuální. Jeden náš, 4 roky, jednou za měsíc neco naskládá na sebe, podle sebe jak se mu to líbí, ale jinak ho to moc neba a druhej 2,5 už normlně jede s mojí asistencí menší sety. Já podávám dílky, on cvaká kam mu ukážu.
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    zeptám se místních rodičů, duplo je oficiálně od 1,5 roku, ale odkdy jste lego zařadili do play poolu?
    RSZ
    RSZ --- ---
    Moc systematicky nejsme, ale návody schovavame s dětmi od začátku, za chvilku nacneme další bednu.

    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    FARIN: oble kostky ! malo barev !
    CROSS
    CROSS --- ---
    KAERO: na druhou stranu, mohli by být solidním zdrojem levných dílů
    FARIN
    FARIN --- ---
    AMSTERDAM: na druhou stranu stare sety jsou mnohem mene flexibilni. minimum bocni stavby, malo barev, zadne oble kostky. Ac jsem na tom vyrustalo, soucasnou podobu mam radsi.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ja uz se parkrat setkal s lidma, co tvrdili ze lego je nuda, protoze se postavi jeden model podle navodu a tim to hasne. ale dal jsem se s tema lidma nestykal, mam svuj vkus :)
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    TOOMIX: to jsou samozrejme ty spravne roky.

    Uplne jsem zapomnel, jak me rozciluji lide, kteri nevi, co je Lego Basic.
    FARIN
    FARIN --- ---
    ha jasne, nam taky chodil skrz mall. Ale ted uz taky neprisel
    KULHY
    KULHY --- ---
    TOOMIX: Je sranda jak moje deti bavi i tyhle z devadesatek, co jsem jeste zachranil
    KULHY
    KULHY --- ---
    GREW: To jsem kdysi udelal, ale dalsi mi nechodi
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Katalogy jsou online tady, nejradši mám ty 1993-7

    ARTPeter.net - �esk� LEGO katalogy
    http://www.artpeter.net/Data/Lego/Katalogy.php
    GREW
    GREW --- ---
    KULHY: Po registraci na mall.cz mi ho posilaj do schranky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam