• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BONGI
    BONGI --- ---
    KULHY: Tady je postavený ten hasičák s přívěsem a to menší montážní auto s přívěsem a silniční zábranou. Oboje se světly a zvukem.
    BONGI
    BONGI --- ---
    KULHY: Jo, také ho mám moc rád. Na svou dobu dost vystupoval od ostatních Basic. Mám ho kompletní, bohužel bez krabice. Tak jsem ho aspoň rozšířil tak, aby čly všechny modely z návodu postavit souběžně.
    KULHY
    KULHY --- ---
    BONGI: Tyjo ten BASIC 735 — hasicak s tim malym privesem — tezka nostalgie. Meli jsme ho ve skolce v tom 90 roce a miloval jsem ten set a nejaky cas se kazdy rano tesil do skolky. :)
    BONGI
    BONGI --- ---
    KYRYS: Mně rozebírání nevadí, když je v tom systém, tak to jde rychle a navíc oři tom obměním některé opotřebované kostičky.
    BONGI
    BONGI --- ---
    JESTEDMAN: Nepotrebuji, kostek je dost, ale mista málo. :D
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    KYRYS: možná potřebuje půlku kostek od hasičů, aby mohl dát policajty do kupy :)
    KYRYS
    KYRYS --- ---
    BONGI: rozebrat.. tak to se mi nikdy nechtělo :-) obdivuji tvoje odhodlání :-D
    BONGI
    BONGI --- ---
    KYRYS: Jasně, že půjčím, ale se stavěním těch starých setů mají potíže. Ty staré návody nemaji na stránkách seznam dílů a šipky, kam se mají dát. Jen je nový obrázek, kde se musí změna najít. Navíc rozhraní je velmi špatně viditelné, někdy vůbec a tak poznat zda dát kostičku npř. 1x8 nebo dvě 1x4 je dost problematické... Tak musím pomáhat.
    Teď rozeberu a pustím se do Policie. :D
    KYRYS
    KYRYS --- ---
    Tebe vnoučata prostě musí milovat :-) .... Teda jestli jim to půjčíš :-D
    BONGI
    BONGI --- ---
    Mám před Vánocemi moratorium na nákup Lega a tak jsem sáhnul do starych zásob a začal po letech zase stavět City, System, Basic - první šla na řadu série hasičů.

    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    Investing in Lego more lucrative than gold, study suggests | Lego | The Guardian
    https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2021/dec/10/investing-in-lego-more-lucrative-than-gold-study-suggests
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: A za světla...

    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KAERO: No jo no, kovarova kobyla :-(
    Tak tak (ne)stiham praci. Ted otviram PR / submituji kod co jsem napsal pred rokem, dvema :-(
    KAERO
    KAERO --- ---
    JANFROG: teda, zverejnit to dva roky po prvnim commitu, to jsi skoro tak pomaly jako ja :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    GREW: Tak jsem se konecne dokopal commitnout a pushnout to ovladani k
    42099 4x4 X-treme Off Roader

    GitHub - janvrany/controlminus: A simple linux application to explore possibilities of LEGO's new Powered Up system
    https://github.com/janvrany/controlminus

    BATY
    BATY --- ---
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    taky pridavam vytvor ditete. u nas docela dlouho deti sjizdeli denne Ferdinanda a muj syn kdyz je nastvanej tak funi jako byk :)
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: Aha...
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    NIKKARIN: Hmm...tak to mame metodu stejnou, jen ty vysledky jsou jine. Nekde delam chybu :-)
    Ale at jen nekecam - tady je muj prvni pokus o statek se staji.Druhy obrazek - detail bordelu za staji - je kompletne prace moji 4lete dcery. Vsimnete si toho smyslu pro detail, i se starym sporakem na vrsku. Jak typicke pro ceskou vesnici (a to v CR nezijeme :-).
    A pak rozestaveny skotsky "tower castle" - bohuzel finalni verzi nemam, byl drive znicen danskymi vikingy (no, spis nejmladsim synem).

    NIKKARIN
    NIKKARIN --- ---
    JANFROG: Taklad je ten, ze to moc nevymyslim… obvykle mam nejakou predstavu a pak se to postupne v procesu meni i na zaklade omezeni dostupnejch kosticek. Ke konci uz se jen modlim, abych nasel potrebnou kostku a kdyz ji nemam, tak nejak improvizuju. Cili celej proces je celkem chaos s nejistym vysledkem. Kazdopadne diky za pochvalu!
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    NIKKARIN: Delas fakt pekne veci. Jak dlouho Ti to trva to vymyslet? Tohle bych fakt chtel umet...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam