• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    RSZ
    RSZ --- ---
    RUTHLESS: já nedávno nakupoval Lego podobně, na "bezcelni" lodi na Fehmarnu, ale zase takovej finanční zázrak to nebyl ne?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Vite, jak vypada cesta do Livigna, kde je bezcelni oblast? Takze tak.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BONGI: Tohle byla snad nejlepší policejní stanice! :)
    Těžká závist :))
    BONGI
    BONGI --- ---
    Tak hasiči rozebráni a uklizeni, teď zase policajti a rošťáci.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    EMMET:

    GLASS FOR FRAME 1X2X3
    Element
    6252258
    Design Number
    35287
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    EMMET: to není samozřejmě problém, ale teď jsem na mobilu, tak pošlu, az budu u pc. Jednalo se o výplň ve dveřích nebo v okně.
    EMMET
    EMMET --- ---
    POHODAVOLE: Mohu se zeptat, o jaký typ dílku šlo? Občas jde vysledovat, které dílky nejde najít, protože nejspíš skočnili v sáčku, který je zabalen do malého sáčku uprostřed jiného čísla
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    POHODAVOLE: uf tak byl v dalším pytlíku.
    BATY
    BATY --- ---
    ANGELFREE: To abych si to Porsche koupil ještě jednou :)
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    POHODAVOLE: jednou mi chyběla kostka v 10262 Aston Martin, místo ní tam byl technic dílek, který vůbec neměl v krabici být. Tehdy zrovna trochu zlobil systém na webu, kdy mě to nepustilo k zadání adresy, takže na extra díl jsem si počkal skoro měsíc
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    10295 alt



    My Other Car’s a Porsche | The Lego Car Blog
    https://thelegocarblog.com/2021/12/19/my-other-cars-a-porsche-3/
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Jeden z důvodů, proč LEGO nakonec kývlo na vystavění továrny v Číně byla finanční konkurenceschopnost vůči klonovačům. Takže si myslím, že by to i mohlo být všechno originální lego. Spíš bych se bál, že když to nešlo jinak, tak modifikovali kostky pomocí vrtačky a jiných nástrojů:-)
    KAERO
    KAERO --- ---
    TRAGED: uzasne, neco takoveho bych chtel videt. ma to mit 150 M kostek.
    A je to v Shenzhen, Guangdong, China, tak si dovolim tvrdit ze aspon jedna kostka nebude prave Lego :)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Lord Of The Rings Lego Build Sets New World Record With 150 Million Pieces - GameSpot
    https://www.gamespot.com/articles/lord-of-the-rings-lego-build-sets-new-world-record-with-150-million-pieces/1100-6486738/
    FARIN
    FARIN --- ---
    Jestli si dobře pamatuju, tak 42100 Bagr Liebherr má víc pytlíčků pro každé číslo. Někde myslím i víc než dva kusy
    EMMET
    EMMET --- ---
    BESH: Mně za těch šest let, co jsem se začal znovu věnovat stavebnicím prošly stovky stavebnic rukama, takže je to opravdu vzácné:-)
    Jinak co se občas děje, je že menší dílky zapadnou do vnitřku velkých kostek třeba 2x4, 2x2, výjimečně do střešních dílků 2x2
    BESH
    BESH --- ---
    EMMET: Jojo, to uz se nam taky stalo. Ale jeste nikdy nic nechybelo.
    BESH
    BESH --- ---
    BATY: To neni zase tak nezvykly. Zrovna dneska v 75256 dva pytliky s cislem 4. Taky jsme chvilku nevedeli. :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    BONGI: Na můj vkus se stává celkem často, že je dílek v pozdějším sáčku, než tvrdí návod. To ale podle mě bude chyba v komunikaci mezi výrobou návodu a těmi, kdo navrhují, jak pytlíkovat součástky. Na druhou stranu se mi občas stane, že nějaký dílek se využije až po otření následujícího sáčku - v extrémním případě za několik sáčků, ale to nevím jestli se mi to stalo víc jak jednou.
    EMMET
    EMMET --- ---
    POHODAVOLE: Stává se to opravdu opravdu vzácně - na druhou stranu, obvykle se to stane chybou seřízení nějakého stroje, což znamená, že se to objeví třeba v celé várce stavebnic, takže je možné, že to bylo ze stejné linky. Na sáčccích teď jsou obvykle čísla nebo QR kódy s informacemi o kompletaci konkrétního sáčku, aby mohli snadněji identifikovat chybu. Mně se stalo, že chyběla hlavní součástka tuším jednou, v počtu případů, co bych napočítal na jedné ruce došlo k záměně součástky (jiný profil clipu, jiný typ tile součástky, ale stejných rozměrů). Párkrát jsem si všimnul, že mi asi chyběly některé spare parts, ale ty jsou tam dávány mimo jiné, aby se naprosto minimalizovala chyba stroje při počítání extra malých dílků, takže se spare parts ani nedávají do seznamu součástek v návodu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    POHODAVOLE: Že by chyběla se nestalo, jednou jsem dostal kloub co nedržel a u setu 10953 Jednorožec jsem dostal dvě stejné kostky s duhou, v obou případech mi to obratem poslali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam