• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    HADIAK: este by mal asi doplnit, ze uz asi mesiac ma na zemi v izbe rozlozeny merkur...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    moja dcera sa hra s lego autami (HADIAK mensie je jej), lego friends ma len preto, ze sme par sad kupili za lepsiu vyhodnu cenu (a boli v nich zaujimave kocky - napr HADIAK).

    otazne ci by sa s nimi hrala, keby nemala starsieho brata.
    RSZ
    RSZ --- ---
    KAERO: Máme mladší taky holku a moc v těch holčičích věcech nejela, momentálně už snad 3. rok, chce ninjago (a chima?) draky. Má toho 2 police. A když už tu byla ta diskuze kluci vs. holky, tak k boostu ani programování micro:bitu s legem jsem ji nikdy nedostal.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KAERO: To je individuální, některé holčičky opravdu rády růžovou a nakupování :))
    Možná blbá rada, ale zkus se jí zeptat nebo si s ní někdy hrát a sledovat, co má ráda, co se jí líbí...
    KAERO
    KAERO --- ---
    NELLAS: nene, to neni OT, moje nejmladsi je holka a ja potrebuju vedet s cim si bude hrat a jake Lego se bude kupovat na vanoce (protoze ja si moc s ponikama nehraju ale rytiri by byli fajn :) )

    Opravdu to neni zanedbatelna mensina? Ja mel vzdycky pocit ze je. Mame na to nejaky vyzkum? Kde jsou sociologove kdyz je clovek potrebuje? Studie prodejnosti hracek? Vyber holek neovlivnenych socialnimi mantinely?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KAERO: Já se jen snažím říct, že holky, co čtou mayovky, scifi a fantasy, vůbec nejsou v zanedbatelné menšině a nenazývala bych je výjimkami. Možná o nás není tolik slyšet, nepotřebujeme se tím chlubit a možná se někdy trošku stydíme, když na nás okolí kouká, že jsme divné... ale vážně nás není tak málo. Jenom prostě sociální konsensus říká, že holky mají mít rády růžovou a jednorožce a nic jiného. Pomalu se to naštěstí mění :)
    (A končím s OT, pardon.)
    KAERO
    KAERO --- ---
    AXTHEB: jasne, to je vyberova skupina. Socialni bublina, jak pise NELLAS.

    Ostatne Lego friends se prodava uz dlouhou dobu, takze se nakupuje a nachazi ohlas mezi detmi. Ty vyjimky co maji rady SW, ST a Tolkiena to maji snadnejsi a maji sirsi vyber. Muzou posadit Skywalkera na ponika a jet zachranit Ruzove cukrarstvi ohrozene utokem Tyrannosaura.
    Naopak mam pocit, ze moji kluci maji vyber omezeny. Kdyz si prohlizeji katalog, tak Lego friends automaticky preskakuji.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KAERO: Na Tolkienistickych akcich to byva, iirc, pomerne genderove vyrovnane. Na Zaklinacskych taky.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KAERO: Já četla mayovky o přestávkách ve škole a povídala si o nich se sestřenicí i se spolužačkou. Když jsem četla Tolkiena, spolužák mi přinesl půjčit nějaký atlas Středozemě, že se mi to třeba bude hodit.
    V mém okolí zná SW i ST tak 90 % osob ženského pohlaví. Máš divnou sociální bublinu. Nebo já. Nebo oba.
    KAERO
    KAERO --- ---
    BLACKHEAD: Abych pravdu rekl, spoluzacky si v detstvi opravdu hraly s poniky, a Vinnetou je vubec nezajimal. I dnes mam pocit, ze nejsou kolegyne ktere by znaly Star Trek, Dunu, Tolkiena, Minecraft atd. (A jsem opravdu stastny ze sve manzelky, ktera je jina nez ostatni :) )
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    Za paywallem. Ale ten nadpis "Děti běhají po bytě a rodiče stavějí" me pripomnel moji domacnost :)
    Milan Madge a Mike Psiaki: Nevyrábíme díly s lichými čísly - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/xman/rozhovory/lego-design-hracky-stavebnice-milan-madge-mike-psiaki.A220819_163251_xman-rozhovory_javu?zdroj=xman_hp
    BONGI
    BONGI --- ---
    OMNIHASH: Ty kostičky na palmový kmen ti dost závidím. Teď jsem je sháněl a ve větším množství nejsou ani na Bricklinku.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    Can Lego create a Vortex in a Sphere?
    https://www.youtube.com/watch?v=bjk0RMjQpcY
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: ajo sorry, uz jsem na to zapomnel. dik.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    FARIN: všechno jedu na eurobricks.com


    Eslandola Mini-Challenge: The Return of the King - Brethren of the Brick Seas - Eurobricks Forums
    https://www.eurobricks.com/forum/index.php?%2Fforums%2Ftopic%2F191342-eslandola-mini-challenge-the-return-of-the-king%2F=
    FARIN
    FARIN --- ---
    OMNIHASH: pro zajímavost, kde jsi soutěžil?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Oujé, vyhrál jsem první soutěž a dostanu i reálný kostičky, tímhle tempem do důchodu i to město postavím!





    DURDIN
    DURDIN --- ---
    EMMET: sázky neuzavírám, ale myslím, že by mohl projít walkman. Taky si myslím ze by se hodil do sady k nitendu a stroji. Polaroid imho zatrhnou licenčně. Krusty krab by mohl mít šanci, na toho myslím měli už licenci na minifigy, ale pokud ne tak taky škrtáme. Art centrum a univerzita je imho konkurence podobných budov z creatoru, takže to asi taky neprojde, japonská vesnice mi připomíná starší set z ninjaga, to možná taky vyřadí. Sikorsky neprojde, protože se používá i pro válečné mise, a středověký barák prošel minule, takže to můžeme taky vyloučit.
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Přes nějakou dobou jsem tu postoval tu verzi od CADy: [EMMET @ Lego - stavebnice pro vsechny generace]
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: konkurenci v orrery myslis co konkretne? Tu hromadu MOCu nebo neco od nejake firmy?
    Ale sazky uzavirat nebudu, nejak nejsem nadseny ani z jedne veci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam