• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KULHY
    KULHY --- ---
    Tyhle dilky z technicsu z 90s mam taky vsechny polamany.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MESHUGGAH: mám od bratramce technik z roku 1987 a už když mi ho v roce 1994 dával, tak tyhle dílky byly přesně takhle popraskaný
    FINGIS
    FINGIS --- ---
    MESHUGGAH: Co si pamatuju, tyhle dilky praskaly celkem casto.
    VACA
    VACA --- ---
    MESHUGGAH: Jj, taky jsem registroval, ale to jsem nechal bejt, protoze to je jen vymezovaci, -nic to nerzi.
    Ale tim spis mi to hlava nebere

    Ted jsem hledal, a je to teda 6let co jsem to sestavil (uff ten cas je fakt krutej jak utika, pocitove bych rek ze jsou to tak tri roky… )

    Ale bylo to funglovka, jednou sestaveny, naprostou vetsinu casu jen ulozeny…
    V devadesatkach jsem mel technic po odrostlym sousedovi, a drhnul jsem to furt, rozebiral a stavel..

    Az si trochu rikam jestli pro nektery dilky neni horsi, kdyz je to jen jednou slozeny bez pohnuti radu let…
    MESHUGGAH
    MESHUGGAH --- ---
    VACA: Tady je další...

    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Akorat jsem vymenil to ozubeny kolo za jiny co mam z techniku z detstvi..

    (Je to skoro jako delat na skutecnym aute, kdyz clovek resi jak se k tomu nejlip dostane, a co vsechno musi pryc:D )

    Vic jsem to zatim nezkoumal, ale kdyz jsem ten model pred lety skladal, tak jsem si dal zalezet aby vsechny prevody chodily lehce, pretazenyho tam urcite nic nebylo.
    Ale ten cerstvost toho lomu vypada ze to drzelo uz jen na “vlasku”.
    To me trochu znepokojuje, u modelu kterej nebyl dlouhodobe na slunci, a nikdy moc v provozu…

    VACA
    VACA --- ---
    Ad praskani dilku lega..
    vcera jsem po letech vyndal ze skrine volvo, nasadil nejaky kola a ze mu probudim motry a protocim servo..

    Trochu me to sokovalo, protoze ten model neni nijak “hranej”, a vetsinu svy existence stravil ve skrini, takze to nemuze bejt zkrehly od slunce.. :´(

    DURDIN
    DURDIN --- ---
    GIZMO, BATY: Přesně tak, já pak marně koukám na skříňku, a hledám kde tam je v dolní polici postavená stanice metra z lega, kterou jsem zřejmě přehlédl, až pak, když jsem zazoomoval, az mi to došlo :)
    BATY
    BATY --- ---
    KEJML: Mám Arocs, Discovery a Groota ;)
    KEJML
    KEJML --- ---
    BEARDY: Heh, máme podobný vkus. Já mám jenom dva sety, ale jsou to zrovna Atocs a Disvovery :)
    BATY
    BATY --- ---
    GIZMO: Máš koukat na lego... ;)
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    BEARDY: 10 bodů za metro
    BEARDY
    BEARDY --- ---
    Lehce se pochlubím
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    ETHAN: Ehm. Našel jsem si poctivě ten odkaz k tomu, co jsem psal a pak jsem ho samozřejmě nepřiložil. https://twitter.com/LEGO_Group/status/1780264967012262295
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Teď o víkendu proběhl první závodu 10. ročníku Lego Technic truck Trial, byl to masakr, takže kvůli počasí ani nikdo moc nedokumentoval, ale aspoň něco málo zde.

    01_RACE1 — Yandex Disk
    https://disk.yandex.com/d/c46IyuvH2UzGoA

    RACE 1 - Zbuzany 20.4.2024 - Bricksafe
    https://bricksafe.com/pages/horcikdesigns/lttt-2024/race-1

    ETHAN
    ETHAN --- ---
    Že je to tu většinou Technic, to je v pohodě, ale ne-Lego věci sem prosím netahejte. Argumenty, proč ty kopírky nepodporovat, už zazněly asi všechny relevantní, tak se nebudu opakovat.

    A abych nemluvil jen o tom, co už je probráno, tak jsem právě včera večer zjistil, že set DnD 21348 se kromě toho, že je naprosto úžasný, dá taky přestavit na zarážky do knihovny, držák na tužky a kostky a věž na vrhání kostek (jejíž účel mi uniká, protože pokud vím, tak takové věci se dělají obvykle proto, aby kostky necestovaly po stole a nepadaly z něj, což takhle neumí splnit, protože dole nemá žádný okraj/hradby/cokoliv).
    BATY
    BATY --- ---
    Už jen přezout ;)

    KAERO
    KAERO --- ---
    PLAGUEDIL: Proc by delali reverzni inzenyring z obrazku, kdyz staci koupit jednu stavebnici, nebo jeden navod na rebrickable? Mould King kopiruje temer 1:1, pricemz sem tam nejake kostky zmeni, asi kvuli optimalizaci vyroby. Jeden navrhar raket si ze zvedavosti koupil "svuj MOC", ukazoval fotky a bavil se nad tim jak jim to blbe drzi pohromade kvuli tem zmenam.

    Ale ok, koukam ze to lamborghini je opravdu uplne jine meritko. Mel jsem to porovnat s obrazkama lego setu. Tak to pardon.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    KAERO: zkrehle kostky mam zatim teda jen v original setech lega.

    nicmene myslim si ze vetsina toho nebude sprosta 1:1 kopie, spise to bude reverzni inzenyring z obrazku. mimojine i proto, ze nebudou umet vsechny dilky, coz jde videt napr u ruznych drqcich hlav a jjnych specialek.
    zrovna tohle je i jine meritko nez orig lego. v moc mas lepsi prehled, mozna vis o nejakem jinem modelu, ktery jsi mel na mysli? Myslim ze kdyz mas stejnou predlohu tak zakonite ten vysledek bude dosti podobny.
    GREW
    GREW --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam