• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    TETA_JELENA
    TETA_JELENA --- ---
    PARCELKA: je nektery pro me?:)
    PARCELKA
    PARCELKA --- ---
    Vánoční přání, která jsem tvořila se 17 měsíční dcerou a docela se povedly:)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    SANTAL: jj přesně o to! já právě nevěděla,bo v tekutém stavu to popisují docela těžce,když se tím poliješ a tak!
    Tak segra bude tvořit
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    A ještě vánoční od čerstvého tříletka:


    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Popíšu něco, co dělám se synem (nyní 4r) asi 2 roky.
    Každou sezonu tvoříme aktuální "strom". Podklad udělám já - velký papír (balící, třeba), na něj namaluju jednoduchý strom (s výjimkou vánočního jde o listnatý strom - jen kmen a větve) - dělám to hnědou tuší nebo vodovkou.
    Strom pak zdobíme - třeba od 2r je dítě schopno vzít vatový tampon na odlíčení (takové ty chomáčky, my koupili bílé a modré v balení), máma natřela kus lepidla (Hercules) na spodní stranu a dítě to někam pláclo. Pokud netrefí přesně na větévku, taky neva (sněží, že) :-) Celek vypadal dobře, vata neodpadává.
    Na jaře nastříhám kytky - z barevných papírů (přeložím párkrát, ať najednou stříhám několik), barvy vybere dítě. Jednoduché, "z ruky" 5-6 okvětních oblých lístků - kytka, jak malují děti... No a z jiné barvy (taky určí dítě, i víc barev) podle 1 eurové mince (koruny) vystříhnu kulatý střed. Dítě lepí střed do kytky - je-li střed různě naboku, nevadí, vypadá ještě líp! Necháme uschnout a kytky dítě lepí po větévkách... jsou různé, větší, menší.
    Na podzim jsme nasbírali venku listy (ne úplně suché!) a ty jsem lepila kam dítko ukázalo tavnou pistolí. Taky drží, nedrolí se, vydrželo v poho měsíc... teď jsme je otrhali, a budem dělat zase sníh. Jenom nemůžu sehnat ty tamponky (maj jen ty placaté, k ničemu :-) ) - budu improvizovat přímo s vatou.
    Tyto stromky máme na vchodových dveřích.
    Kromě toho na dáme na dětský pokoj stromek vánoční - jako podklad namaluju jednoduchý jehličnan (vodovky nebo tuš + štětec). Z tvrdého papíru nastříhám kolečka (dle skleniček :-) asi 3 velikosti). Z toho uděláme "koule": Papír z jedné stranu komplet natřu tekutým bílým lepidlem - pokud má flaštička takové to drsné rozpatlávátko, tím líp - lepidla tam pude hodně a tohle udělá zajímavý efekt:-).
    Na tohle dítě ukládá/sype různé typy těstovin (předem připravím do šálečků-zásobníků po troše). Osvědčili se jak tvary zajímavé - skrutky a tak) - kterými dítě může udělat růsné čáry, vzory - nebo je tam prostě naplácat jak v moderním umění :-) - ale zejména kupte "slovenskou rýži" - takové malé kuličky z těsta. Tím se to na závěr zasype (celé nebo jen vršek, víte, jak bývají vánoční koule "zasněžené".
    Tohle dám na parapet a nechám uschnout alespoň den. Uschlé přestříkám barvou ve spreji - zlatou, stříbrnou, bronzovou...
    No a pak to dítě lepí na stromeček (již přilepený na dveřích) - proto je nutná pomocná židlička, ať dosáhne všude...


    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ZEMINO: Koukala jsem se, mělo by to být naprosto bezpečné (na olíznutí a tak) - pokud se to může používat na dlohodobé uchovávání vajec (potravinářský průmysl) mělo by to být OK. O tohle ti šlo?
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    Zkusim se zeptat tady.
    Ségra vyrábí pro malého takové město a chce tam použít vodní sklo.. znáte někdo?dá se to použit na dekorace při hraní?nebo je to moc nebezpečné?
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    TULENI: to chci takyyy :) pro sebe ;)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    MONJIE: moc si nevzpomínám. Ale třeba oblečení z novin. Ale to jí moc nebavilo :)
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    TANAIS: to je nadhera. Nepamatujes si co jste tvorili v jejich dvou letech?:D
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    MONJIE: díky :) lednu jí bude pět. Já maluju a ona vybarvuje.
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    TANAIS: to je bomba! jak je holcina stara?
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    S Karolínkou si na velké čtvrtky malujeme podklad pro hru s figurkama. Začínaly jsme s Kardanovou lhotou, dneska jsme vyrobily zoo. Máme v plánu školku, nemocnici, město... a tak dál :)

    Omlouvám se za velikost. Zkoušela jsem menší, ale to není moc poznat, co to je :)

    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Picasso hadr :)
    MONCHO
    MONCHO --- ---
    QUAACA: mame velmi podobne na kuchynske zdi :))
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    už se nám na zdi rýsuje umění



    ale myslím, že slečna umělkyně ještě není hotová, každý den trochu dolaďuje

    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    MAKU: vy jste uzasniiiiiii .)
    TULENI: SUPER .) ja na siti nejsem, ale tohle musim ukazat babicce .))
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Objevili jsme novou zábavu:

    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    MONKA: sundám koleška!:) (jednu židli máme ve sklepě, neotočnou, tak jí resuscituju)
    ZEMINO: na výšku, myslím, že by měla linku akorát u nosu, ale to je jen otázka času. díky za tip, zapomněla jsem, že je valstně potřebujem, a když jsou v tý slevě.. no zas se budu muset obětovat tam zajet!:))
    MONKA
    MONKA --- ---
    MEDOULKA: tak to bych davala bacha, aby nespadla, Alex mi asi 2x spadl i z normální židle a to pokaždý, když se chtěl pro něco natáhnout, nevšiml si, že je na kraji a bum bac byl dole, ale ted si už na to dáva pozor
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam