• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    _AMBRA_: to je asi individualni, teda spis podle toho jak jsem je stihala ucit, Mirecek, dokud jeste Anicka nebyla na svete a kdyz jeste byla mala, tak se velice rychle naucil vsechna pismena, cisla, nekolikero odstinu - tyrkysova, lososova atd. a umel to vsechno jeste pred tretim rokem, kolem tretiho roku cetl slabiky, u Anicky uz jsem nemela tolik casu, a taky je jine povahy a doted togo moc neumi, budou ji ctyri a barvy umi ty zakladni a pismenka jen O A X Y, strasne rada si hraje na miminko, takze vetsinu casu leze, sisla, breci, krici, boucha a ja se to snazim ustat... jinymi slovy jsem nekde na pokraji blazince...
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    tak já byla pro vzorníky v Baumaxu, a tam mě tedy pěkně vypekli - prý nemají vzorníky na rozdávání :/
    a od kdy tak vaše děti poznají barvy? náš David pozná modrou a červenou, a to se mu musí jó chtít, a to mu za pár dní bude 2,5....
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    KEYA: já mnohem menší dítě zatím jen seznamuju s barvama a tak jsem použila jen 6 barev - a k tomu stejně barevné plastové kolíčky a nazvala bych to ještě o krapítek lepším. pokud dítě zatím nepotřebuju učit odstíny jako už MAKU
    KEYA
    KEYA --- ---
    MAKU: Jsem si říkala, že to tak nějak vypadá... Asi se pustím do vyrábění :).
    MAKU
    MAKU --- ---
    KEYA: ustřihla jsem z toho vzorníku pruh a z toho to pak na ty kolíčky lepila
    KEYA
    KEYA --- ---
    MAKU: A ty kolíčky jsi nabarvila čím?
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    MAKU: tak to máme ještě čas :)
    ale ty barevné kolíčky už zkusím :)
    MAKU
    MAKU --- ---
    LEPEK: v červnu mu budou 3 roky, poprvé jsme mu to ukázali kolem 2,5 let a zvládl to hravě (jen se vydržel soustředit třeba jen na jeden list).
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    MAKU: s jak starym deckem toto cvicite? :)
    MAKU
    MAKU --- ---
    MAKU: NACITALKA: MAIKKA: ok, dala jsem to na nástěnku.
    MAIKKA
    MAIKKA --- ---
    MAKU: ano dej to na nástěnku prosím. Je to super nápad.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    A muzes to dat na ftp? Ze by se link dal tady tu na nastenku? Pripravujuntaky nejaky pdfka tak to tu muzem zpristupnit, odemknu zapismna nastenku...
    MAKU
    MAKU --- ---
    Kamarádka má pro syna takové pracovní listy, kde se dítě učí barvy tvary, soustředění na úkol a tak, ale přišlo mi to zbytečné draho kupovat, tak jsem si je nakreslila sama - kdyby někdo měl zájem, mám to v PDF a můžu to někam hodit na stahování:



    (Kartičky co tam vkládáme jsou normálně z papíru, jiná kamarádka zas používá barevná víčka od pet lahví. Jo a mám v PDF verzi již vybarvenou i nevybarvenou - přišlo mi to zbytečné tisknout barevně, tak jsem to vytiskla čb a pak vybarvila fixkama.)

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    MAKU: bezvadny :))) on je tak rozkosnej :)
    MAKU
    MAKU --- ---
    Tak jsme se nechali inspirovat - kolíčkové přiřazování barev:







    Vzorníky jsou z Bauhausu.
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    :)
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    a nase nejoblibenejsi (asi uz tu bylo?): http://madebyjoel.com/
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MEDOULKA: oh yes!
    MONKA
    MONKA --- ---
    MEDOULKA: tak to je boží nápad :)
    TULENI
    TULENI --- ---
    ELANORKA: docela to drzi jen polozene, mame takovou knizku tak uz jsem neco podobnyho zkousela :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam