• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    ja jsem davno brala ty vzorniky v obi...


    vyrabel jste nekdo konskou hlavu na tyci?? uvazuju nad tim, ze ji usiju, ale nevim, jak ji teda pridelam k te tyci :/

    mate nejaky napad??
    me napadlo jenom ji nejak privazat - udelat do tyce douru a provazat to skrze ni?
    MAIKKA
    MAIKKA --- ---
    FILOMENA:
    _AMBRA_: jj,u nás taky trenování barev nikdy moc nevyšlo.Kubu to nebavilo.Ted chodí měsíc do školky a fakt se v barvách hodně zlepšil a už mi sám říká jaká je to barva. Byli mu začátkem unora tři.
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    _AMBRA_: já byla dneska v bauhausu a teda nikoho jsem se neptala a vzorniky si vyndala - bylo jich tam hafo,tak jsem to neřešila.navic nikde nikdo :)
    ale taky řeším podobný problém..nebojím se,že by Maty nezvládl přiřadit barvu (snad mě nezklame) :) ale nevím jak ho donutit,aby tu barvu řekl.. je pravda,že toho moc nenamluví,pořád jedem ve slabikách,ke kterým přidává další významy..ale i tak.. z barev umí říct akorát barva JEDE (zelená) a barva TUJ (červená) na všechny ostatní říká prostě BRVA (barva) a směje se mi!
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    _AMBRA_: nas Vilda (ted mu byly tri) umi barvy jen kdyz se mu jo chce. kdyz se mu nechce, tak pouziva vyrazy "travickova", "bananova", "jahudkova". pri trilete prohlidce se ho doktorka na barvy ptala a to se mu celkem povedlo. ted chodime do jedne skolky do herny na zvykacku a tam nam ucitelka rikala, ze at jsme v klidu, ze zrovna barvy s nima budou X krat probirat a cvicit, tak at to netlacime...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    ;]]]
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    jo presne tak.. mam pocit ze to Emce vic zapaluje, mysli a vnima, ale ze by sama projevila nejakou snahu? Necha se radeji obskakovat starsi segrou:)))

    moje det mi hlave vytvorily spoustu sedin a poslaly nervy nekam na pochod:)))
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    FOXOVA: jj :] hodne vice detnych to ma stejne...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Anicka ma zas vyvynute logicke mysleni, chape veci jednoduse, umi rychle sestavovat atd.
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    NACITALKA: to je nejspis povaha druhych deti... moje mladsi dcera totez:)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    jsem unavena, omlouvam se jestli znim negativne...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA: teda ne z toho, ze by to neumela, ale ze s tou jeji povahou neumim moc pracovat, neni to tak jednoduche jako kdyz jsem mela jedno...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    _AMBRA_: to je asi individualni, teda spis podle toho jak jsem je stihala ucit, Mirecek, dokud jeste Anicka nebyla na svete a kdyz jeste byla mala, tak se velice rychle naucil vsechna pismena, cisla, nekolikero odstinu - tyrkysova, lososova atd. a umel to vsechno jeste pred tretim rokem, kolem tretiho roku cetl slabiky, u Anicky uz jsem nemela tolik casu, a taky je jine povahy a doted togo moc neumi, budou ji ctyri a barvy umi ty zakladni a pismenka jen O A X Y, strasne rada si hraje na miminko, takze vetsinu casu leze, sisla, breci, krici, boucha a ja se to snazim ustat... jinymi slovy jsem nekde na pokraji blazince...
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    tak já byla pro vzorníky v Baumaxu, a tam mě tedy pěkně vypekli - prý nemají vzorníky na rozdávání :/
    a od kdy tak vaše děti poznají barvy? náš David pozná modrou a červenou, a to se mu musí jó chtít, a to mu za pár dní bude 2,5....
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    KEYA: já mnohem menší dítě zatím jen seznamuju s barvama a tak jsem použila jen 6 barev - a k tomu stejně barevné plastové kolíčky a nazvala bych to ještě o krapítek lepším. pokud dítě zatím nepotřebuju učit odstíny jako už MAKU
    KEYA
    KEYA --- ---
    MAKU: Jsem si říkala, že to tak nějak vypadá... Asi se pustím do vyrábění :).
    MAKU
    MAKU --- ---
    KEYA: ustřihla jsem z toho vzorníku pruh a z toho to pak na ty kolíčky lepila
    KEYA
    KEYA --- ---
    MAKU: A ty kolíčky jsi nabarvila čím?
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    MAKU: tak to máme ještě čas :)
    ale ty barevné kolíčky už zkusím :)
    MAKU
    MAKU --- ---
    LEPEK: v červnu mu budou 3 roky, poprvé jsme mu to ukázali kolem 2,5 let a zvládl to hravě (jen se vydržel soustředit třeba jen na jeden list).
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    MAKU: s jak starym deckem toto cvicite? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam