• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FENRISFenris
    OMN
    OMN --- ---
    nechtel bych mit stejne dlouhy ruce jako nohy :))
    FENRIS
    FENRIS --- ---
    ISIS: toe prece uplne jedno ne? :)
    ISIS
    ISIS --- ---
    FENRIS: jak to stoji ta vlevo? 8)
    FENRIS
    FENRIS --- ---

    FENRIS
    FENRIS --- ---
    SYKES: nene ja sem jako rad kdyz me nekdo v tomhle ohledu napomene (když to teda neni pořát :D) ok ja se připomenu no :D
    SYKES
    SYKES --- ---
    FENRIS: se někdy připomeň na hrnci, já ti k tomu řeknu víc než bys chtěl :) Ale tady mezi těmi tradičními kecálisty kometujícími se mi ani nechce se nějak zvlášť vyjadřovat :) (a za kecy k pravopisu se omlouvám, asi bych měl přestat sledovat online diskuze, pže děsně trpim :)))
    FENRIS
    FENRIS --- ---
    SYKES: jé ja se dycky těšim že mi napíšeš něco ke kresbám a ty řešíš pravopis :D
    SYKES
    SYKES --- ---
    RIVEEK: MERLKIR: krásně to máte rozebrané např. na Pixyho stránkách - včetně bohaté diskuze k tomu.
    PHOB
    PHOB --- ---
    FENRIS: ale tohle je hodne goood
    FENRIS
    FENRIS --- ---
    RIVEEK: nj relativně :) co je naska levny ale moc do něj nekreslim jen obcas, raci pouzívám jednotlivý listy papíru :)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FENRIS: A5 ? To muselo bejt drahý... Ale jinak tyhle zápisníky miluju :-)

    FLYBOJ: MERLKIR: uznávám, že tu Y po C vypadá fakt zrůdně, musím si ten vymytej mozek souškou učitelkou zase zasvinit...
    FENRIS
    FENRIS --- ---
    RIVEEK: jj je a jmenuje se to [ MOLESKINE ] ale tenhle ma zrovna velikost cca A5 :)
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    FENRIS:
    RIVEEK: Tak logiku to ma i nema, podle vzoru zena to dava smysl. Ale c je mekka souhlaska. V zenskem rode se pise po mekkych souhlaskach "i", v muzskem "y".

    MERLKIR
    MERLKIR --- ---
    RIVEEK: je to prostě výjimka. (prý pocházející z toho, že c je měkká souhláska. Samozřejmě jsou slova, kde je po c tvrdé y, ale říkám - výjimka.)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FLYBOJ: já tomu pořád nerozumím - když je to počeštěná verze - tak to jsou přece ty skicy - ta skica bez skicy jako žena bez ženy... Ale jestli na to jsou nějaká jiná pravidla, tak mě kdyžtak poučte, ať nejsem za starogeneračního analfabeta :-)

    FENRIS: super, hezký. Hele, do čeho to kreslíš, není to takový ten pidi notýsek na poznámky s pevnou vazbou a gumičkou na zajištění proti otevření..?
    FENRIS
    FENRIS --- ---
    no ja o tom nevedel, ted uz vim a budu odnaucovat svama :D
    SYKES
    SYKES --- ---
    FLYBOJ: to je zažitý snad v celý generaci, marná snaha je to odnaučovat (i když já jsem i pro snahu i přes to) :))
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    FENRIS: Posledni dobou tu mas fakt moc povedeny veci! Fandim ti.

    Jen blba poznamka, tvar slova "skica" se pise v mn. c. "skici". Vim, na nyxu je zazite skicy, ale je to fakt spatne.

    viz napr. http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=252#nadpis1
    FENRIS
    FENRIS --- ---
    a este naky večerní skicy, převážně podle fotek

    ZACK
    ZACK --- ---
    MERLKIR: mas pravdu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam