• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARANGAZOVANE UMENI / umeni vs. politika a společnost --- aktivismus, propaganda, kritika, subverze NOVÉ: 666
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    Milan Kohout i nadále pokračuje ve své dlouhodobé performanci Líbání Romů a během včerejšího křtu knihy Paula Polanského v Galerii NTK dává pusu předsedovi Výboru pro odškodnění romského holocaustu (VPORH) Čeňku Růžičkovi

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    GUMAGUAR: No to v žádnym případě nepochybuju že lety byli nejhorší koncentrák od burský války,já se ptám, jestli den nadpis není málo průbojnej, hodilo by se něco jako "nacisti byli proti čechům svatí" nebo "ještě teď vidím českou vlajku a cítím cyklon B" ... tohle nikoho nebere ty vole...
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    ADAMIRA: Slovy Barbary Richterové, která prošla nejen Lety, ale i řadou dalších koncentračních táborů: „ Lety byly horší než Osvětim.“
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    ADAMIRA: já ho nepsal .)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    GUMAGUAR: a je to dostatecne prubojny nadpis?
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    ze včerejšího křtu v Galerii NTK
    Lety byly horší než Osvětim: Variace na recenzi knihy Paula Polanského, Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná. 1992 ̶ 1995 - Romea.cz
    http://www.romea.cz/...-recenzi-knihy-paula-polanskeho-tabor-smrti-lety-vysetrovani-zacina-1992-1995







    MTO
    MTO --- ---
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    MARIHAI: tak bacha na prepocet na "jednotku cloveka, kteryho to zajima", protoze nula - delena cimkoli - je vzdy nula:)
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    teď by tam měl dodělat kolik stojí molotov ;)
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    SMYSLOV: ještě bys tam mohl dodělat obrázek kde by bylo srovnání kolik lidí ta která institucie zajímá )
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---






    SJZD
    SJZD --- ---
    prosli ste statnim systemem skolstvy...pracujete ve statni sfere a umelecky pusobite ve statnich prostorach a institucich.... je logicky ze takovej "angazovanej umelec" nemuze kritizovat stat nebo aspon ne efektivne! ... nepovazovat stat za apriori spatnej je apriori spatne! a z vasi pozice "umelce" je to i bohuzel nemozny delat jinak!
    ste schvaleny komformisticky a ochoceny papouskove ... delate z angazovanyho umeni jen pokriteckou brecku kera slouzi pouze zajmu vasemu a zajmu elit. vy touzite delat "umeni" coz znamena ze touzite po tom bejt komformni a schvalenej ale zaroven se vydavate za kritiky nebo odpurce systemu coz se proste neslucuje!
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Vítejte v klubu NWOO a přátel ruska, nalevo boršč, napravo si vyzvedněte ocet...
    MTO
    MTO --- ---
    Mediální bahno - Czech Free Press
    http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/medialni-bahno.html

    "Přiženil jsem se do rodiny, kde strýc mé ženy měl vysokou vojenskou hodnost. Jednou jsem se ho při rodinné sešlosti zeptal: „Strejdo, víš, jakou zbraň Rusi použili při rusko- čínském konfliktu u řeky Usury?“ (v roce 1969, při kterém údajně zmizelo 20 tisíc čínských vojáků a taky celá hora) Strýc, který byl již řadu let v důchodu, se na mě překvapeně podíval a prohlásil: „Dnes už o tom hovořit mohu. Moc nám toho sice neřekli, ale byli jsme informováni, že byla použita nějaká forma snad širokopásmového laseru, při kterém se útočící Číňani doslova vypařili.“

    Od tohoto incidentu již mezi Čínou a Ruskem nikdy žádný vojenský konflikt nevznikl. Toto se odehrálo před 45 léty, a když se podívám kolem sebe, čeho technologický pokrok dosáhl, kladu si otázku: „Na jaké úrovni asi tyto vojenské technologie na zabíjení lidí budou dnes? Jaká další provokace, která má spustit třetí světovou, přijde? Co ještě vymyslí vojenská mašinérie, aby se spustila jaderná katastrofa? Zabijí Putina, nebo pro jistotu Obamu? Je vůbec v silách obyčejných lidí, aby zabránili politickým válečným štváčům v rozpoutání války? Pokud toho, vážení, schopni nejsme, tak je asi něco špatně."
    MTO
    MTO --- ---
    Kapitalismus je opět v krizi a ve slepé uličce a není to poprvé. - Czech Free Press
    http://www.czechfreepress.cz/...kapitalismus-je-opet-v-krizi-a-ve-slepe-ulicce-a-neni-to-poprve.html

    "Celý tento kolotoč není ničím novým a každému kdo trochu zná dějiny, musí být jasné, že pokud se nezmění společenský systém, je naprosto neodvratné, že čas od času dojde k „velkému třesku“ po kterém se celý proces začne opakovat od svého počátku. Jenže problémem je, že se točí čím dál tím rychleji a válka s atomovými zbraněmi se nedá srovnávat s těmi, kdy se používali jednoranné ručnice, ale ani s těmi, kdy již lidé měli letadla a tanky. Pokud si to váleční štváči z USA a vazalské EU včas neuvědomí a nedojde jim, že problémy v dnešní době již nejde řešit postaru, může dojít k úplnému konci lidské rasy, nebo v lepším případě k tomu, že bude zničeno vše, co naši předci vymysleli a vybudovali a lidstvo se vrátí do temnoty středověku, aby si tím vším možná, pokud vůbec přežije, za čas prošlo znovu.

    Konflikt zatím nevypukl jen proto, že Ruskou federaci v současnosti vede osvícený člověk, který si plně uvědomuje nesmyslnost tohoto věčného koloběhu a ví, že konfrontace, kterou se západ již celý rok (počínaje ukrajinským Majdanem) snaží vyprovokovat, by mohla být pro lidstvo fatální a dělá vše co je jen možné, aby k ní nedošlo. Jak dlouho však může jedna strana oddalovat válku, když ta druhá dělá vše proto, aby k ní došlo?! To je otázka, která nejspíš vrtá hlavou spoustě lidí."
    MTO
    MTO --- ---
    co mi hlava nebere, jak je mozny z naroda, ktery byl historicky vzdy nalevo, udelat behem 20 let narod neoconu :-)

    v nemecku umelci protestuji proti valce, v cechach umelci volaji "na putina"

    Ukraine-Krise: "Wieder Krieg in Europa? Nicht in unserem Namen!" | ZEIT ONLINE
    http://www.zeit.de/politik/2014-12/aufruf-russland-dialog

    (preklad je na tomserverujehozmenosetunesmi vyslovit)



    SJZD
    SJZD --- ---
    ... takovou pohadku treba si dame...


    byla nebyla zem za devatero a tak dal a tak dal... kde zil zly kral co lid teze tryznil... /tadle pohadka se mi moc nepovedla protoze ten tezce tryzneny lid se tezko vstahne na NAS jelikoz i my tezyme s tyranie naseho vladare/ ... no tak deti pouziji fantazii....

    .... takze lid trpi a kdo z toho tezi? no tezi z toho preci zly pan kral!... ALE este jedna skupina lidi se na tomto zlu prizivuje se... a to potulni komedianti sou, kteri bavi lid svymi hrami divadelnimy s motivy krale zleho . ...

    potulni komediantimaji z toho slavu a peniz, jelikoz jejich hry jsou diky situaci velmi popularni a pan kral je prozirave nechava hrat. to on sam jim obcas sam i naky ten namet na papire predhodi. vi sam moc dobre ze pozar nikdy nevznikne na kontrolovanem ohnisti...



    ------

    se mi celkem povedla ne???.... zezacatku sem ji sam neveril... ten prvotni prehmat aůe nakonec sem to krasne zakonceil....


    .... musim rict ze se mi nakonec ten zdlouhavej login tady do diskuse vyplatil.
    SJZD
    SJZD --- ---
    GUMAGUAR: .... s vama je nuda.... neumite improvizovat ani argumentovat. umite se jen vymlouvat... a k tomu abych si to precet si musim zaridit novej ucet pac me tady vrchni zbabelee zablokoval a neustale maze bez toho aby umel odpovedet.to vse abych si precet tak slabou snahu o POUZE VLASTNI obhajobu? nneobhajijete to za cim stojite ale jen vlastni pozici... za to mi skoro nstoji se znova logovat pod dalsim nickem....
    me nejde o ladu voprsalka kuratora z NG preci....

    -------------
    to máš ze Zdeňka Nejedlého?"-musim te zklamat netusim kdo je z. nejedli.

    ale pro mně angažovaným uměním svět nekončí, mě zajímají všechny způsoby jak být s uměním" ... to sou jen takovy vymluvny kecy, protoze vsichni sme prece s umenim.... de o to co se za to umeni povazuje! de o to co ma ten spolecenskej status umeni!

    stát jako takový nepovažuju za apriori zlo, já mám problém hlavně s oligarchií." to sou opet takovy protichudny kecy. oligarchie, oligarchove sou ty co ten stat vedou, pokud teda neveris ty demokraticky pohadce... stat neridi lid ale elity... to je ale zakladni skola, cekal sem vic
    a ten zbytek o tom kde a jak si hrdine pusobil jako kurator a padl za mir a lasku je takova osobni vymluva... je vlastne nepodstatny jestli si delal pro nod god ng nebo jiny zkratky,,,

    bejt kuratorem jako takovym je spatny... funkce kuratora ve spolecnost funguje jako funkce kadrovaka kterej schvaluje a urcuje co je umeni...

    bejt umelcem(tim sme vsichni) ale bejt za nej povazovanej spolecnosti je spatny


    bohuzel si mi vlastne neodpovedel na nic... tadle odpoved by mozna uspokojila tvy studenty z umelecky skol nebo nakou picu z tv art poradu
    skus jit k veci a treba vysvetli k cemu slouzi kurator? a umeni?


    SGNLR
    SGNLR --- ---
    Jak se vede, Chalupecký? | Školská 28
    http://skolska28.cz/jak-se-vede-chalupecky

    út 16.12. - 19:00
    Veřejná debata o současné podobě Ceny Jindřicha Chalupeckého a její reflexi na domácí umělecké scéně. Diskuzi bude moderovat Milena Bartlová a organizují ji Martin Kohout, Lucia Sceranková a Roman Štětina. Diskuse bude otevřená všem přítomným.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam