• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CISTICZRichard P. Feynman
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    WENCA: chm, nebylo to tak, ze mu to slo prave moc dobre?
    WENCA
    WENCA --- ---
    Nikdy jsem nepřemýšlel, co znamená v knížce o Feynmanovi nadpis kapitoly znějící nějak jako "O Amerikano, outra vez." Teď už vím, že to znamená "ještě jednou, Američane". Feynman hrál v Brazílii na nástroj rigideira a asi mu to zpočátku moc nešlo, tak mu říkali "ještě jednou, Američane".

    http://dusan.pc-slany.cz/denik/2008-03.html#142307
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    WENCA: no jo, ja uz jsem z toho cteni uplne oslepl ;]
    WENCA: k tomu se pripojuju ... budu se k nim muset kvuli statnicim vratit a svym zpusobem se toho desim a zaroven se tesim ;]
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    WENCA: thx:)
    WENCA
    WENCA --- ---
    BRUSINKA: Feynmanovy prednasky z fyziky jsou nejsrozumitelnejsi ucebnice o fyzice. :) Vzorecky muzes preskakovat a cist si jenom Dickovo povidani. :)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    MIKEE:
    WENCA:
    díky za doporučení, určitě přečtu:)

    jsou čtitelný ty přednášky z fyziky? mam o fyziku docela zájem výhledově jako součást studia na vš ale jsem zatim na střední a nevim, jestli je moje úroveň (jsem ve druháku)dostačující aby mi to k něčemu bylo a cca pochopila o co jde:)
    WENCA
    WENCA --- ---
    MIKEE: To snad nemyslite vazne uz cetla. :) Ale Radost z poznani je good. Jeste z tech nefyzikalnich knizek je dobra Feynmanova duha.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    BRUSINKA: tak jen vesele pokracuje dal :] "Radost z poznani" nebo "To nemyslite vazne" uz ceka
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    tak jsem právě dočetla jeho to snad nemyslíte vážně a snad ti nedělají starosti cizí názory, a musim říct, že je fakt super, nečekala sem to:)
    WENCA
    WENCA --- ---
    [ YAMAJKA @ Sci-fi forever! ]

    Celej ten thread Stanley VS. Yamajka je moc fajn, xoxo. :)
    WENCA
    WENCA --- ---


    Zombie Feynman! :D
    MOYYO
    MOYYO --- ---
    it's funny because it's true! ;)
    PODSKUBKAR
    PODSKUBKAR --- ---
    WENCA: Pekne, docela jsem se pobavil. :)
    WENCA
    WENCA --- ---
    J_A_N
    J_A_N --- ---
    Taky me to zaujalo, lec po 10ti minutach hledani na webu jsem ten portret nenasel. Nezbyva nez si zajet do Osla.
    WENCA
    WENCA --- ---
    J_A_N: Kruh se uzavira. :D Ja to chtel prelozit, abych vedel jak ten obraz vypada. :))
    J_A_N
    J_A_N --- ---
    To je RF, hlavu slozenou na dubovem stolu, kolmo k podlaze?

    To je RF, jeho hlava odpociva na dubovem pultu, tvari dolu?

    To se neda rozumne prelozit, pokud neuvidime, jak ten jeho obraz vypada.
    WENCA
    WENCA --- ---
    Nearly everything is interesting if you go into it deeply enough.
    WENCA
    WENCA --- ---
    A letter from Richard P Feynman to David Paterson, February 11, 1976:

    I was glad to hear from you. I looked at your enclosure "Traveling in Time," but didn't read beyond the second sentence because I, also, believe that time travel cannot be done, and I thought my colleagues agreed with me. The science fiction writers who have interpreted my view of the positron as an electron going backward in time have not realized that that theory is completely consistent with causality principles, and in no way implies that we can travel backward in time.

    Sincerely,
    Richard P. Feynman
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam