• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CISTICZRichard P. Feynman
    J_A_N
    J_A_N --- ---
    MOYYO: Jo, mozna mas pravdu, ze jsem to cetl v Elegantnim vesmiru. Ted jen tu knihu prolistovat a najit tu historku. Dik za nasmerovani.
    WENCA
    WENCA --- ---
    MOYYO: hodne dobry, dik.
    MOYYO
    MOYYO --- ---
    J_A_N: ta zminka neni o Feynmanovi.. uz nevim presne o kom ale je to nekde v knizkach od Greeneho.. elegantni vesmir bo tak nak?
    MOYYO
    MOYYO --- ---
    wenca> neco takovyho dela Baez, ja to chodim cist na sci.physics.research
    nebo tady: http://math.ucr.edu/home/baez/TWF.html
    WENCA
    WENCA --- ---
    http://www.bugemos.com/?q=node/204

    dickovo diagramy v bugemosu :)
    LARVOSROLKA
    LARVOSROLKA --- ---
    Jo neco takovyho bych taky bral, takze pokud neco najdes tak sem s tim
    WENCA
    WENCA --- ---
    nevite kde se daj na netu sehnat clanky o nejnovejsi matematice a fyzice? napr. o aparatu strun, atd. nebo pripadne co si pujcovat z knihovny. proste takovy rss o novinkach z matiky a fyziky, ale nic popularne naucnyho, dik.
    TOXYGEN
    TOXYGEN --- ---
    Ak chces nejake konkretne kapitoly, tak mozem nascanovat a uploadnut, ale cele sa mi to nechce scanovat
    WENCA
    WENCA --- ---
    TALIA: cesky ne, v anglictine by to slo dohledat
    TALIA
    TALIA --- ---
    Nemáte někdo přednášky z fyziky 1. díl s příkladama v .pdf? Samozřejmě za ně zaplatím, ale bydlím na novém zealandu a tak si nemůžu koupit vázanou knížku
    WENCA
    WENCA --- ---
    J_A_N: tezko rict, takhle se chova vetsina matematiku a fyziku. :)) mym favoritem je paul erdos, matematik a bezdomovec:

    http://www.zive.cz/text.aspx?textart=1&article=114154
    J_A_N
    J_A_N --- ---
    Dobre rano vespolek, vzpomnel jsem si na jednu historku, snazim se najit na netu podrobnosti, a nedari se mi. Ani si nejsem jisty, sestli se tyka Feynmanna, nebo jineho americkeho fyzika z te doby, ani si nevzpominam, odkud ji mam. Treba ji nekdo zna taky a nasmeruje me. Kdyztak predem dik.

    Onen fyzik si vsimnul, ze 24-hodinovy den je pro jeho telo moc kratky, ze sklouzava do delsiho rytmu, zhruba 26 hodin, tak takhle nejakou dobu cilene zil. 8 hodin spal a 18 hodin bdel. Tim se slunecni den a jeho osobni den postupne navzajem posouvaly. Takze byval napriklad viden, jak si ve 3 rano vykracuje na pravidelnou vychazku po snidani, atd. A snazil se primet i studenty, aby chodili na jeho seminare podle jeho bizarniho pohybliveho rozvrhu. Nakonec to tusim vzdal kvuli prilis mnoha praktickym obtizim.
    WENCA
    WENCA --- ---
    WENCA
    WENCA --- ---
    RADO1: je to dickuv realny vyrok
    RADO1
    RADO1 --- ---
    Toto je motto jednej kapitoly z beletristickej knizky. Je vymyslene autorom alebo realny Dickov vyrok?

    Fyzika je jako sex. Muze samozrejme nabidnout nejake prakticke vysledky, kvuli tomu se ji ale nevenujeme. [Richard Feynman]
    WENCA
    WENCA --- ---
    CYBERS: to je fakt krasny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam