• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LETTADLOSBĚR LYSOHLÁVEK mykologická poradna
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    WOODMAKER: Jo! Přesně! Halucinogenová trojčlenka :)
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    ACCROCHE: Imho otestovat postupně zvětšovanými dávkami, doplnit se dá vždycky, vzít zpět nikdy.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    ACCROCHE: ptáš se na tohle? Tipuju, že to bude nějak takhle:

    počet_hub_na_lžičce = (počet_hub_v_medu / hmotnost_medu_s_houbama) * hmotnost_medu_co_se_vleze_na_jednu_lžičku
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    GHOSTDOGG: To celkem chápu. Ale u toho medu - jak dávkovat před a jak dávkovat při konzumaci? Řekl bych že je celkem easy do skleničky medu nacpat 50g houboprášku nebo rovnou celé (preferuji prášek, protože houby se mi jakékoli příčí v krku), ale odhadnout pak správnou dávku medu abych pak tejden necestoval po galaxiích po jedný lžičce. Dá se to nějak spočítat? Třeba trojčlenkou :D
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    ACCROCHE: Med je přirozeně antispetický a konzervuje. Naopak nesnáší vlhkost, a tou může zplesnivět.
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    ACCROCHE: Rozlož je na noviny, nepřímý světlo, obracej je pravidelně, ty načatý drž stranou, ať máš kontrolu. Nejhůř je vyhodíš. Ale jestli to nebylo shnilý, tak to může bejt v pohodě.
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    KALISNIK: Nebyly vyloženě hnijící, ale ne uplně fresh... Plus 9 hodin zavřený v krabici...takže prostě až uschnou, tak "černý" vyhodit a "světlý" použít
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    ACCROCHE: Drž je stranou. Pokud je usušíš správně, tak to v medu nijak neuškodí. Med je konzervant. Ale jako jsou-li hnijící, tak bych se na to spíš vykašlal.
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    Zdravíčko. Včera jsme řešili s kámošem: jak je to s konzumací hub, které jsou už dost ošlehaný počasím, nacucaný vodou, přemrzlý (ale ne uplně) atd. Jaká jsou rizika započatých hnilobných procesů ať už na stav nebo na zdraví.
    Konkrétně příklad: mam cca 700 modráků, z toho minimálně 100 jsem mohl klidně nechat shnít na mýtině. Chci várku komplet prosušit a rozemlít na prášek a rozvážit do kapslí a do medu. Jak moc mi těch 100-150 nehezkejch pokazí těch zbylejch 600? Má smysl to selektovat? Díkec
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DARJEEL: ja jen ze mi prijde, ze z nekterejch lesu jsou po ususeni uplne modry a zeleny, zatim co z jinejch maj jentak lehky modry flicky...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    HARVIE: nesmysl resit... rozdil v potenci je kolikrat napric trsem ;)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Tak si řikám... Máte někdo zkušenosti s rozdílama v potenci hub napříč republikou? By mě docela zajímalo jak si jednotlivý okresy stojí :-D
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    GLADILAF: no rozhodně to není ředkev . . .
    R4K0SN1C4K
    R4K0SN1C4K --- ---
    GLADILAF: pravděpodobně límcovka měděnková
    R4K0SN1C4K
    R4K0SN1C4K --- ---
    KLIP: to je dost možná psilocybe medullosa, projevuje se u ní modrání? jsem před pár tejdnama byl u sázavy a kromě klasickejch bohemik jsme našli na jednom míste i tyhle, vizuálně se docela lišily, ale hodně poznávacích znaků sedělo, včetně vůně... mám pár suchejch plodnic, tak si to chci nechat potvrdit od borovičky až bude čas
    80_PSU
    80_PSU --- ---
    neobhlíd, pls, někdo v posledních dnech okolí Ondřejova / hvozdy u Říčan?
    PEPENKA
    PEPENKA --- ---
    HONZAL: Jo, pohoda.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    nema nekdo zkusenost s oblasti kolem horni cerekve na vysocine?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SLAPPY: no ty svetly vytrusnice proste limcovkovite nemaji a nemaji....
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KLIP: to pr ni foto bych nerekl, ale na druhe je imho vsechno v poradku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam