• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dovoluju Marvinovi prenest veskerou karmu do Hackera, protoze tady byla zmena postavy vynucena okolnostmi ne jen tak ze srandy kralikum.
    Naproti tomu sebevrazdy nepovedou k moznosti prenest karmu, aby bylo jasne.

    Tyhle opatreni jsou kvuli tomu, aby tym mel relativne stalou podobu a daly se delat nejake dlouhodobejsi GM zamery a taky, aby se hraci s postavami lepe zzily a byli pak vice schopni hrat postavu poradne. Tedy snazte se si udelat neco, co by vas bavilo delsi cas a melo to i nejakou moznost a cil.
    Predesilam, ze pokud si to postavy ubehaji, dam k dispozici vsechny veci a vychytavky z pravidel a pokusim se nacist co nejvice sourcebooku, abych opravdu odmenoval adekvatne, protoze mim cilem je dejova linie, zajimave se rozvijejici postavy [rychleji nez v minulosti, pac precejen nehrajem 2x do mesice] a v konecnem dusledku mozna nejaky ten modul hrady. Chtel bych dosahnout toho, ze postavy se casem stanou opravdu zajimave a mocne legendy SinCity schopne opravdu neobicejnych runu, podobne jako byl vymreli tym Jatecniku.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: nojo, vsak se tak necerti. Vsak urban jungle je taky divocina ne? :-) Maclinxe kouzelnika beru, ale obavam se, ze nebude sam chtit, psal nedavno, ze magii ani matrix zatim nechce, tak holt budete action team a kdyz budete potrebovat matrix, zavolate si osklivou hispanku...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    k tomu neodjizdeni ze SinCIty - pokud je komukoli znamo, tak v SinCity neni NIKDO, kdo by mohl mesto legalne opustit. I velke zvirata maji velke problemy mimo mesto.
    Veskere korporacni zajmy a podobne jsou v SC rizeny lidmi, kteri jsou tam zatrest napriklad.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: poprosim o NEPOSLES, nechci vubec postava umoznit cestovani mimo SinCity na tom je cele hrani postavene a tak je sincity definovane, pokud by se mely dostat ven, tak sam pokus o vycestovani je minimalne na jeden run, ktery mozna jednou prijde, ale jeste neni cas. SinCity je neco jako luxusni veznice, prijezdy tam nejsou temer kontrolovane, ale pokus uniknout je asi jako zdrhat z Alcatrazu, ne ze by to neslo, ale vez, ze lod nebo letadlo klidne bude odstrelovano raketami a podobne dobroty. Po zemi je to uplnej unreal. Byla by nasazena i hruba magicka podpora. Pocitej ta uroven SpecOps.


    SORBAK: ani tohle omezeni nehodlam akceptovat, zadne pravidlo jako jenom jeden kouzelnik v teamu v pravidlech nikde neni a nebude. Team klidne muze byt slozenej ze samych kouzelniku naopak takove moznosti bych dal hrubou prednost pred teamem samejch zabijaku.
    Nevidim duvod proc by nemoh team byt kouzelnickej, naopak je relativne nasnade, ze s tim jak magie funguje vznikaji magicke skupiny. Je napriklad daleko uzitecnejsi, aby kouzelnici spojovali sili treba v astrale. Navic s jednim kouzelnikem v tymu jaksi ztraci smysl ritualni magie, kterou chci do budoucna hrat a v neposledni rade kouzelnik je nenahraditelna postava, takze pokud bude jen jeden hrac mit rozehraneho kouzelnika a pak neprijede, pujde jakekoli pripravene masterovani do kytek, tedy kouzelniku muze byt klidne i vic, ale davam prednost kouzelniku mebojovym, spise s jinym zamerenim.
    Kouzelnici si navzajem vubec nemusi lezt do zeli, magie je velmi siroky pojem v Shadowrunu, takze klidne jde masterovat tym, kde je nekolik kouzlosu.
    Spise bych toto omezeni vztahnul na jednoho hackera, pac dva jsou defacto nesmysl, ale ani na to netrvam.


    SORBAK: opet nesouhlasim, tajnustkareni NEBRAT, hrajem pomerne malo a nez se postavy seznami do detajlu je to vzdy takove vselijake, pokud hraci znaji postavy ostatnich hraje se pak lepe, pac si muzou navzajem radit a pomahat, coz mi nevadi, lepsi je zvysena mira nerealisticnosti, ale uzitecne postavy nez naopak.

    Obecne SinCity NEMA byt nijak zvlast realisticke, takze ne vsichni pouzivaji pouze AK i kdyz je to dobra zbran, spousta lidi ma uzzi i kdyz je mozna napicu atd. To zaprve postavam dava sanci, zadruhe do dodava barevnost a comixovost. Jakoze vazne v maloktere zajimave hre vidis pouze AKcko napriklad.

    Precejenom tohle je moje dejova linie a rad bych, aby zustala zachovana nejaka pravidla.
    To ma mimo jine co do cineni i s jednim kouzlosem v tymu, pac kouzelnik jsem ja a pokud budu ja vetsinou masterovat, coz asi budu, tak vetsinou spis nebude kouzelnik. Proto taky nedelam hackera, ktery je opravdu potreba.

    Jinak hacker neni nezbytne nutny, aby byl jen hacker i kdyz je to samozrejme bezva, dal bych prednost kombinaci hacker-rigger [pokudmozno ne hrany Burkharem, ktery hackovanim desne otravuje ostatni a navic to neumi - coz ukazal uz nekolikrat, naposled v akci projdete pres hranici a vytvorte stalou stezku, kde nebyl ucine schopny pouzit zadny ze svojich programu].

    Jako master bych dal prednost Atomouskovi jako hackerovi, Maclinksovi jako kouzelnikovi [pomuzu a poradim o pravidla se moc nestarej, pores si spis dizajn magie, totem a kouzla, zbytek vysvetrlim ja nebo sorbak, moc se nezmenilo co se dizajnu tyce, hazeni je snadne].

    Burkhara bych chtel jako ridice, ale ne pouze s jednim autem. Nejlepe jako ridice zlodeje, ktery otevre jakykoli zamek nejen od auta, dokaze sednout za knypl i za volant a je tedy uzitecny hlavne jako tymovej ridic, zlodej aut a ten co otvira dvere, kdyz se do nich nekope. Tedy mel by byt i nejak lehce ozbrojeny, kdyz se neco posere.

    Videl bych to tak, ze decker se bude s riggerem podporovat [ano vim, ze se tomu tak nerika, ale libi se mi puvodni nazvoslovi, je jasnejsi].

    Sorbak ma cerstve naplanovaneho ninju, coz je dbra kombinace prave s riggerem [jako vysadek treba] a jeho schopnosti hit and run a knock knock.

    Kdokoli z prilezitostnych postav pak muze byt nejaky zabijak, protoze stejne vsechny vyse zminene postavy budou umet i tuhle cast prace, tak neni zas az takova hruza, kdyz nekdo nedorazi.

    Tohl eby byl v mojich ocich idealni tym i s tim, ze vim, jak kdo hraje a vim jaka postava komu sedi.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    ATOMOUSEK: mas to mit
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    SORBAK: tak stahni ze zahlavi marvina, mrknu na toho hackera... treba si ho zahraju v sincity, kdyz uz ne v seattlu :o)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    Me Marvin nevadi, rozhodne nekuchat! Jeste se teda rozmyslim, jak to udelam, ale pocitam teda s teamem, jehoz slozeni je v zahlavi. Chci videt postavy BURKHARa a MACLINKSe, ostatni znam. Muzete sem, nebo ke me do posty, kdo chce byt tajnustkar. Dam vam mesic casu od minulyho runu, takze kdo chce neco shanet, vyrabet, trenovat apod. ma moznost (posta). U novych postav budu predpokladat, ze jsou v SinCity uplne novy, tudiz prijely max pred tydnem.
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ATOMOUSEK: proc bys ho kuchal, Marvin je platny clen tymu
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    SORBAK: no a co s marvinem? v tom smyslu, jestli si muzu prevest karmu a marvina kuchnout, nebo si ho mam nechat...?
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    ATOMOUSEK: Jak rikam, je mi to uplne jedno. Jediny omezeni plati pro celej team - jenom jeden kouzelnik. Run bude podle toho, jaky bude slozeni teamu.
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    SORBAK: mas nejake specialni prani? jde preci jen o sincity, takze predpokladam, ze mesto zapovezenych minmaxu a stredmaxu :o)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Souhlas, Obrazek at zahraje hackera at mam co riggovat a ostatni co strilet... ;o)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    Jako je mi to v podstate jedno. Ale jak jsem predeslal uz nekolikrat, team bez hackera neni team, nybrz banda lam naprosto nevhodna pro mestskej run. Takze jestli ho nebudete mit, poslu vas nekam do divociny.
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    ja si klidne zahraju hackera... ale mam uz rozjetou postavu... klidne si udelam nejake matrixove hovado...
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OK, tak kdo by si zahral hackera? Atomousek?
    MACLINKS
    MACLINKS --- ---
    SORBAK: no pocitam ze neco co chapu coz neni este ani magie ani matrix ani riger :) takze pocitam asi klasickeho břitvouna tam bych nemel nikde vaznout s nepochopenim pravidel :)...

    ale uz se do tech pravidel zacinam trochu dostavat :)doma uz mam pripraveny cca 2 runy jen nechci mastrovat dokud nebudu znat pravidla .)(to podlemeho kazi dojem ze hry )
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    MACLINKS: Postavy standartne za 400 bodu, maximalni availability 12. Co by to melo byt za postavu? nahod aspon koncept. A at to neni kouzelnik...
    MACLINKS
    MACLINKS --- ---
    no ja este zvazuju ze zmenim postavu na neco jineho matrix sem porad este plne nepochopil :)(ano sem pomalejsi ) a posledne me over celkem dusil za coz prijmam odpovednost protoze to co bych mel umet za postavu musim znat :)


    na kolik bodu se stavi postava ??
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    omg...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam