• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    OVERDRIVE: je to tak, jak jsem psal... decrypt, encrypt, scan, sniffer.

    co se jammovani tyce, moc to nechapu: signal 6 + eccm 6 ma "odolnost" 12, ale nejlepsi jammer ma "silu"10.
    Navic, pise se tam, ze pokud nekdo pouziva komunikacni technologii, ma si udelat logic + EW test...

    Pokud to nekdo najdete, tak to sem hodte... ja si to predstavuju tak, ze by "utocnik" mel udelat EW+L test a treshold pripocist k ratingu sveho jamovaciho pristroje...
    Vychazim z toho, ze aby nejlepsi technologie porazila nejlepsi technologii, chybi ji 3 body uspechu, tzn., pokud bereme 4 kostky jako jisty uspech, tak typek s logikou 6 a schopnosti 6 to proste da. Pokud pouzijeme statistiku, tak typek musi mit logiku 5 a schopnost 4, aby mel realnou sanci to dat.

    To mi prijde fer... a myslim si, ze by se to tak mohlo hrat...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HIPPO42: ATOMOUSEK: pokud je to tak potreba, najdu a proctu a dam vedet.
    warfare podle dvojek byla spise hw shopnost a vnimal jsem to tak i ve ctyrkach, ale mozna se pletu. v jeblizssi dobe konecne potreti prectu cela pravidla a hned jak bude, tak znova magic sourcebook. jdu platit domenu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: jasny, dam Ti subdomenu sorbak, jen co to zaplatim. coz bude asi tak za 15minut, jen pak se s tim musim trosku szit. na linuxovym hostingu jsou subdomeny zadaco, coz je pohoda.
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    ATOMOUSEK:No tohle mě zajímá taky, jak to budeme řešit? Otázka směřována na GM.
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    EW se pouziva pri hledani uzlu, skryteho uzlu a podobne EW+Scan
    taky se pouziva tusim pri kodovani (dekodovani)...
    a se Sniffer se pouziva k odposlouchavani...

    Jde o to, ze se to ve hrach moc nepouziva, ale vyuziti to celkem ma - chraneni vlastniho signalu a odposlouchavani ciziho... ale mam taky pocit, ze to v tech pravidlech je trochu odsunuto, taky jsem toho moc nenasel (nezapamatoval, nemam pravidla)... kazdopadne se na tom muzeme domluvit...

    Kazdopadne zakladni rozdil, rekl bych, mezi hackingem a warfarem je v tom, ze hacking je utocna, kdezto wf obranna schopnost...
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: No to je cool. Myslis, ze bych k tobe mohl umistit svych 50 MB stranek? sourcebooky ready...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsem dneska zaregistroval domenu :) hned jak to bude zaplacene bude mozne si predavat data na adrese shadowrun.omnicorp.biz ... zatim je to v jednani, domena byla rezervovana, bude tam 7GB a 1000 ftp uctu, coz by mohlo stacit, takze si pripravte sourcebooky, pojedeme z kopce
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    uz jsem to EW nasel. je to trochu moc hackovani asi. no jeste to promyslim, nez utratim jeny za programy se kterejma se mi nechce ucit :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: hlavne ja, Sorbak ty pravidla ma nacteny, to spis ja si to nechm vysvetlit od hracu a pak podle toho hazu, moc nehraju, tak je moc neznam.
    Bylo by dobry nekam ty vsechny vysly knihy uz konecne nahazet, aby tam zustaly, nejaky verejny ftp by nebylo? Ja nemam pevnou ipcku abych jej snadno moh zprovoznit, ale asi koupim domenu s hostingem uz konecne, nechete poradit kdo ma dobry ceny za hostingy a domeny a dobre sluzby, co nepadaj?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    podle pravidel rusicka automaticky rusi slabsi a nikdy neni schopna silnejsi. tak na co EW? praveze tam neni popsanej test (aspon sem si nevsiml) btw. nemas Street Magic? mam nejaky powers co jsou v editoru a nemam komplexni popis z street magic. Kdzy to nebudu znat, tak me sorbak sezere aj s chlupama :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nevim, poradi nekdo pravidel znalejsi, ale
    imho bude situace stejna jako u lekarnicky, kde se pridava hodnoceni lekarnicky k lecebnym skilllum pokud se nepletu.
    samozrejme taky ale rating rusicky rozhoduje o tom, co je a co neni schopna vubec rusit.

    ruseny a vyrusovany :) tady v tom mam taky bordel, takz eja bych si jako pridal pocet kostek za rusicku a odecet pocet kostek za hodnoceni vyrusovaneho, cimz dostanu svuj pool, kerej pak hodim proti tresholdu?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    no jasny. ale co s tim. uspechy davam k hodnoceni rusickz? nebo hodnoceni rusicky pridavam ke skillu a delam opose test? ???
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: nevim co presne ches vedet, ale IMHO se to pouziva temer kdykoli, kdyz manipulujes s cimkoli co je ve smyslu rusicka, odposlechy, ruzne radarove systemy atd.
    Logicky bych to bral podobne jako to bylo ve dvojkach, tedy ve spojeni s ecc a eccc [electronic countermeasures a counter countermeasures :]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    good.to bychom meli. ted jeste k tem skillum. v pravidelch se doctu jen malo o napriklad ruseni wifi, na ktere muzou byt napojene senzory a automatika a vubec. rusicka je samozrejmost, jeji hodnoceni automaticky rusi slabsi signal, rozumim. kde se pouziva electronic warfare? nejak jsem to nenasel, u popisu dovednosti je to dost strucny...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: postih na cistotu bych videl jen v pripade, ze by to melo podporovat treba alergie nebo nejake jine flaws. fakt bych to neresil.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: nezavadel bych dalsi postih, s kockou souhlasim. kocky jsou cistotne, ale, ze bych to musel nejak moc resit nad ramec pravidel, tak to jako nemusim. k cemu?
    libi se mi ze si JV vzal takovej skin, mam rad omezene postavy dobre hrane.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    tudiz jakoze souhlasim s postihem za necistotu pokud se budu dlouhodobe vyhybat hygiene (jako trest totemu bzch pak prijal i mild alergy na necistoty) nicmene nesouhlasim s postihem pokud se budu muset behem akce proplazit bahnem, odpadky a stokou do nejake secure zony.

    K matrixu by me zajimalo, jak se AR odrazi na praci s bezpecnostnima senzorama prip s obrannou automatikou. mam na to skily, jak electronic warfare, tak hardware, ale v mtx bych byl lost
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    SORBAK: mno taky jsem myslel na tuhle stranku veci ale s tim postihem, myslim ze bohate staci to jakym zpusobem musi bojovat. V podstate pokud chce rychle a tise zabijet tak se protivi totemu. Jeste nevim jak nato. Rychlej a smrtici zacina byt az v okamziku zraneni a nevim jestli zrovna na tohle chci cekat :) mno ale vsecko ma svy nevyhody. Dokonce mam i zpusob jak svyst postavu a totem dokopy. Jinak s peclivou hygienou souhlas, nicmene v 4.0 je ten koncept trochu jinej nez ve 2.0 a rad bych se drzel aktualniho pojeti.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    JVMLOK: Kocka... ve dvojkovych pravidlech mel kocici saman postih, kdyz byl spinavej, nebo neupravenej... vim, ze to v pravidlech 4.0 neni, ale mozna by se to mohlo zavist...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    SORBAK: s ohniskem jsem srovnany cenu, BP i dostupnost jsem dodrzel

    OVERDRIVE: procitam pravidla a napadl me zpusob jak vychytat to plavani. I adepti muzou mit Mentor spirita. Tudiz si volim Kocku. v podstate odpovida profilu postavy, akorat mi to trosku zkomplikuje boj, ale s tim se srovnam, budu muset prizpusobit osobni taktiku. Na druhou stranu je vztah kocek k vode vseobecne znamy :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam