• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk


    "Chces si hrat na stiny? Tak teda poslouchej, kamo; pak si to preber a pouc se z toho co nejvic,
    ponevadz nevedomost zabiji rychlejc nez kulovej blesk."
    ~ Ess El El, hadi saman

    Tak jdem na to:

    >> Labka.cz : Project Shadowrun
    >> GM: Overdrive
    >> Postavy
    rozbalit záhlaví
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    SORBAK: Už je to tady, a to tam ani nebyl .... LOL
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    CHORCHE: vis co? radsi drz hubu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HIPPO42: chjo, kdybys radej prisel a hral, mohli jsme dat poradnej run, ne tady takovej CP dracak, mel jsem pripraveny hrani pro ctyri postavy a ne pro dve, zejo... alespon nejaky rozumny hrani. Kecu mas dycky plnou hubu, ale skutek utek.


    ATOMOUSEK:
    ja mam svedomi ciste.
    jedine k cemu jsem vas opravdu domanipuloval bylo sjeti z dalnice, ale vzhledem k tomu, ze jsem si pripravil jako zacatek storky to, ze budete prepadeni nekde na ceste, pripadlo mi poetictejsi vas chytit nekde v prdeli nez na dalnici, co jako cekas, ze prijdes do hospody a dostanes quest.

    K ostatnim bodum: odmitam tvrzeni, ze jsem kde porusoval pravidla nebo manipuloval. Naopak jedine ve vas prospech.
    Ja vas nenutil vystoupit z aouta a vzdat se policajtum, o kterych jsem vam jasne rekl, ze v oblasti nejsou.
    Nezastrelili vas rovnou i kdyz vam chteli sebrat naklad a nakladak, proste vas chteli zneskodnit a okradeny lezet na silnici. A poslal jsem na vas dva ze ctyrech, takze to bylo vyrovnane.
    Oni nemeli iniciativu 16 a jejich kara nemela telo 28, zejo.
    K definici technaru: zalistuj z5 auditem, kolik jsem jich sem dal. Snesl jsem, ze jsi si udelal 60 leteho dedka s vybavou: obleceni, chlast, kalasnikov, atombordel, nouzove zavazadlo... ehm.
    Ze jsi rekl, ze si beres sestkovej edge jsem taky snesl s tim, ze jej budes pouzivat jen v nouzi. A kdyz jsi spalil prvni, aby ses vyhnul rane pazbou mp5 do kolena nerekl jsem ani slovo. Tolik k dodrzovani slibu. Ale jak rikam, je mi to relativne jedno co kdo hraje za postavu [relativne].

    Ze jsi mi minule vycital nastrelovani se heroinem pri hrani chapu, obecne to asi neni pred normalnima lidma ok, ze mi ted vycitas hasis pri hrani ale neberu. Kdybych tam sedel se sodovkou, vycetl by si mi bublinky. Nebyl jsem zkourenej ani jina zfetovanej, hral jsem podle vsech pravidel, NPC jsem podhodnotil, kdyz bylo potreba, ptal jsem se Sorbaka jak se hazi dany hod, aby bylo vse ok.
    Myslim, ze kdybych podvadel, tak on by se ozval prvni.

    To ze nekdo jednal ve Tvoji akci neni ani dost malo pravda.
    Rekl jsi ze se v uplnem krytu nekam plizis. OK.
    Pak jsi vystrelil dve davky po typkovi a sundal jsi ho.
    Takze zadna full defense, pokud tomu dobre rozumim, proste strelba.
    Asi tak 40cm od hlavy, na korbe nakladaku, stal za plachtou typek, ktery videl umrit svojeho kamose, takze vzal a navalil Ti to, sice naslepo [ty kostky jsem si odecet] az par uspechu do kebule. Jakoze docela presne vedel kde stojis, kdyz jsi od nej asi tak pul metru vysipal dve davky, zejo. Zadny termo, hermo, dermo [nemluve o tom, ze pokud by byl vylepsenej, tak Te pres tu plachu uvidi jak na taliri, coz jsem zcela zanedbal].

    Vazne to nechapu, co si jako predstavujes.
    To, ze jsem rikal, ze hrat se budou questy, ne armady, porad jeste neznamena, ze se nebude strilet vubec. Jakoze co jinyho taky muze delat typek se seskovym edgem, kalachem a atombordelem, ze?
    Jasny, ze kdyby vas prislo vic, bude se resit quest, kdy budete muset neco dokazat tak, aby to pomohlo celymu taboru technaru, ale byli jste dva, tak jsem udelal proste random encounter na silnici.

    Mam Ti jako radit [sedesatiletemu vojakovi, gamemaster?], ze je dobry si nechat kus akce na to, aby ses skoval, poty co vystrelis?
    Si nikdy nehral UFO treba?
    Mam Ti jako radit, ze kdyz se skovas vedle nakladaku, ve kerym je zakempenej elf s automatem, ze to jako asi chytis?
    Promin, ale to asi fakt ne.

    Pokud jde o nuceni k vystoupeni v tovarni hale:
    Co delate?
    "Opravuju auto, jdu dozadu pro naradi, lepim diry, foukam prostrelenou gumu, rovnam zrcatka.", Sorbak.
    "Hmm, tak jo, jdes dozadu k plachte, ta je napul odhrnuta a je tam jeden z tech elfu a miri na Tebe MP5."
    "A KURVA, ONI TAM FURT ESTE SOU? Tak to sem jako nevystoupil z auta ani, ze."
    "Hele prvni slovo plati, tohle si nech pro nekoho jinyho."
    "Skocim pod auto a zarvu na Dedka, ze sou tady dva zmrdi."
    povedlo se
    Obrazek: "Vystupuju z kary a plizim se za ni, abych se podival, co se deje..."
    Takze pokud vim, k zadnemu vystupovani jsem vas nemanipuloval ;]]]]

    Takze se prosim uvedom, jsi rozmazlena naninka, co misto aby byla rada, ze si zahrala, knoura, ze chcipla, kdyz neuhrala taktiku malych poulicnich bojuvek. A chcipla naprosto fer, ne na nelecitelnou strevni chripku, ale na kulku v makovici, takze tolik k tem kecum.
    HOWG.


    Kdy dame dalsi hrani?
    Tentokrat cekam, ze si udelas postavu technare ;]
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    ATOMOUSEK: tak snad jen LOL - celkove sem se tu asi pobavil vic, nez kdybych byl fyzicky pritomen - at uz jen pri diskuzi, kolika a jakymi pismenky popsat OT;)
    5)vrrrr mirena davka po slepu, auu - naucim se, urco to je nejaka positive kvalita jako HIV
    7) jop, shit happens all the time ;)
    1-3) nechnapu - ma cenu hrat nejakej scenar, kdyz si hned po startu date pres pysk a na seznamovacim runu zarve PC? ;)
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    ATOMOUSEK: Zajímavé ..... asi se budu držet názoru který jsem uvedl v předchozím příspěvku. :-))
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    no, ja jsem jako jedinej nehulil, takze mam na hru trochu jiny nazor :o)
    resp. pamatuju si jine veci, nez ostatni...

    a trochu me prudi, ze jsem oznacen za cloveka (uz po nekolikate), ktery byl nastvany, protoze mu chcipla postava. Ja jsem byl nastvany, protoze:
    1) do sjezdu jsme byli vmanipulovani gm
    2) do vylezeni z auta jsme byli vmanipulovani gm
    3) bitka vznikla naprosto nesmyslnou manipulaci gm
    4) typci na korbe zustali jen proto, ze gm i ridic zapomneli, ze se bavili o tom, ze ty typky shodime
    5) muj typek sel podel nakladaku tak, aby na nej neslo strilet skrz plachtu (coz jsem vyslovne rekl a mel na to skilly), ale byl zastrelen skrz plachtu, a to v pulce sveho tahu, a to dvema uzkymi (tedy mirenymi) kratkymi davkami naslepo pres plachtu.
    6) povazuji za velmi nestastne to, ze neni pevne dana definice technare. Nakonec jsem se dozvedel, ze to jsou runneri, coz byl muj zasadni omyl vychazejici z toho, ze mi spider rekl, ze se tam skoro nebude strilet, ze pujde o questy.
    7) nacez marenka nastartovala auto, cukla s nim a mily britvak, ktery me asi 10s pred tim zastrelil(a zretelne jeste chvili okounel na korbe), spadl tak nestastne, ze vypadl, marenka zaradila spatecku a prejela ho...

    Takze toto jsou me vytky ke hre...
    jinak ok, jak rikam, z me strany slo o uplne nepochopeni, takze si na priste udelam uplne jinou postavu :o)

    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    OVERDRIVE: No, tak abych to rozsekl: BVP je Bojove Vozidlo Pechoty, v rustine to je BMP- jsou celkem 3 typy, nase armada pouziva BVP I a II. Dale je tzv OT, pastoval jsi sem OT-64 SKOT a BTR. Rozdil je hlavne ten, ze BVP je pasove a vyzbrojene kanonem(vzdy) a ma ekvivalent napr. americky bradley nebo britsky Warrior.OT je kolove(ted mame treba ty pandury), a cajti maji svoje vlastni, nepouzivaji armadni. Jiank sorry za OT, doufam ze run byl cool
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HIPPO42: co to meles, byla to docela sranda, naopak tohle jsme si vtipne nechali do auditka s tim, ze nebudem zasirat hrani a hralo se i presto, ze jsem nevedel co je to BVP ;]

    Jakoze Obrazek nebyl nejak zvlast nadsenej, ze skonal. ale mel jsem kruty kostky a nebyl jsem dokonce ani zlomyslnej... naopak dost me prekvapilo, ze zarval. Vratil jsme se z jointa a on rika, ze si to zpocital a je tuhej jak nikdo druhej ...
    Dobry bylo, jak Sorbak na typky na korbe zapomel, takze i jako hrac udelal takovy to "Dopice, oni tam este sou?" to se mi libilo, byla to hezka zlomyslnost i kdyz neumyslna.
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    SORBAK:
    OVERDRIVE: No nehraju s váma ..... ani omylem...... to bylo zase nervů...... zlatý indoši a SeaTEC.
    THRASHER
    THRASHER --- ---
    OVERDRIVE: brej napad :) a chvalim perfektni banner nahore
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Ale BVP proste neni oznaceni tridy vozidel, nybrz znacka prave toho jednoho stroje, kterej se vyrabel na Slovensku. V tech tvych odkazech tomu taky nic nenasvedcuje.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: no vsak ty se hadas porad dal. Ja jsem ti napsal, ze jsem pochopil, o co se jedna
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: http://www.bungyjump.cz/voj3.jpg je bvp, nasel jsem to na google jako kolove bvp nebo tak nejak, maji stranku, na kery se muzes podivat jak se to menuje, ale nemuzu to ted znova najit, neco jako bvp charlie nebo tak nejak...
    jsi desnej mezek a navic kecas blbosti, jde o to, ze nazev BVP oznacuje bojovou prepravu pechoty a neznamena to, ze musi mit pasy treba, nebo kulabr, nebo delo...
    jde o to, ze policajti jaksi nejsou pechota, zejo, takze se tomu logicky nerika BVP ale OT, jako Obrneny Transporter... ;]

    Pod BVP najdes treba tohle:


    atd.
    Odmitam se o tom hadat, nema to smysl. Rekl jsem PREDEVSIM, ze je to obdoba ARES CITYMASTER a ze je to obrnena kara neco jako BVPcko, nebo jak se tomu kurva rika. Pochybuju, ze bys zrovna Ty nevedel, co je to Ares Citymaster, takze jsi vedel co je to za karu.
    Obrazek by misto BVPcko rekl nejaka picovina a taky bys vedel co je to za karu ;]
    Proste je to pancerovany a je to na kolech,... jak vidno bezne se deli tyhle veci na
    Obrnena vozidla na pasech: http://www.brdm2.estranky.cz/fotoalbum/pasova-obrnena-vozidla-a-jejich-varianty
    a
    Obrnena vozidla na kolech: http://www.brdm2.estranky.cz/fotoalbum/kolova-obrnena-vozidla
    z cehoz plyne, ze BVP je proste jen jedno z tech pasovych... tusim existuji tri modely BVP1 - BVP3


    Cekam az tu do toho zasahne Libor, konecne. Me je to totiz zaprve u prdele a zadruhe se hadame o picovinach, radej bych skladal knizku konecne uz.
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    OVERDRIVE: to neni tatrovka, kterou jsme meli... to je nejaka mercedesacka avia... :o)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    No ja ti nevim, ja mam teda pocit, ze OKV je neco o dost jinyho, nez BVP. Ani mi ty pismenka neprijdou podobny. Ja vim, ze to policajti maji, ale NENI TO BVP. Nevymlouvej se na picoviny, spor byl o tom, jak vypada BVP. Ty jsi mi vcera tvrdil, ze BVP ma 4 kola a ja jsem ti rikal, ze to ma pasy. Z cehoz plyne, ze jsi nemel pravdu. A i kdyz sem posles 50 dalsich obrazku obrnenych mrdek, nic to nezmeni na tom, zes kecal hovna. Jasne, ze tenhle spor nemel ve hre vyznam, protoze vsichni pochopili, o jaky vozidlo se jedna.

    btw to, co je v tvym prvnim odkazu neni BVP, nybrz OT - obrneny transporter.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    malicky obrazek pro srovnani, takze takhle nejak to bylo:

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    procez tohle je obrneny transporter LOT, ktery vas napadl ve dvou kusech

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: a co je teda tohle? http://www.bungyjump.cz/voj3.jpg
    a tohle? http://img81.imageshack.us/img81/1399/arescitymaster2vh.jpg
    ?

    Kdybych vedel jak se tyhle policejni kary menujou, tak je najdu na google,... dulezite je, ze je to proste bojova preprava pechoty, v pripade policajtu je to proste bojova preprava policajtu, no ;]


    hele ted jsem to nasel:
    Obrněné kolové vozidlo pro policii OKV
    treba tohle lol



    Lehké obrněné kolové vozidlo OKV-P je dvounápravový transportér s pohonem všech kol (4×4), koncepce podvozku a korby je shodná s obrněným transportérem LOT.
    Je určeno zejména pro přepravu malé policejní zásahové jednotky nebo stálé osádky do šesti osob (velitel, řidič a čtyři osoby roje). Umožňuje rychlé nasazení a okamžité plnění speciálních úkolů.

    vic tady: http://www.vtupv.cz/vv_sternberk_modernizace.htm
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: neexistuje nic jako "policejni BVP". To je tvoje haluz, kterou sis vymyslel. Proste jedine a spravne BVP je tohle SORBAK: a SORBAK MEL PRAVDU. OU JEEE!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak samo, ze jsem se splet, pac ta kara na obrazku ma ctyri napravy, coz je asi normalnejsi... stejne se jim do zabahneneho pole nechtelo, pac je to kara na rozhaneni demonstraci na namestik Nebezpecneho Klidu a podobne ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam