• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BIHARYSLIVE FOR SPEED aneb nejlepsi zavodni simulator
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Chce to nové tratě. Jezdit furt na tom samém prostě omrzí...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    *ehm*
    SHAKE
    SHAKE --- ---
    Pracuje se na fyzice gum, scirocco je dávno hotový, ale díky němu se předělává fyzika.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    stale sa pracuje na VW širokó, ne? :D
    SHAKE
    SHAKE --- ---
    Zdravím Chaos, tady Klouczech ;)
    Ještě, že se alespoň něco děje na české scéně.
    CHAOS_RK
    CHAOS_RK --- ---
    neprijde mi... ale skomira...
    SHAKE
    SHAKE --- ---
    LFS is dead?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    CHAOS_RK: se zastavim to vyzkouset a porovnat :)
    COLON
    COLON --- ---
    DRIZDIK: okej, je to možné. Ve mě to ani při jedné ze tří jízd ten pocit jízdy nevyvolalo, možná kvůli tomu světlu...no nevím...
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    COLON: No pro dost lidí je to co je bližší realitě, tedy i simulace přetížení, právě to, co dělá ten pocit z jízdy. A s pohybem auta to má společnýho hodně, jen musíš mít kolem tmu, jak říká Chaos a potom to nevnímáš jako všelijaký otáčení, ale jako pohyb toho auta který řídíš.
    COLON
    COLON --- ---
    CHAOS_RK: ale samozřejmě že "to je ještě málo" - no právě a vždycky bude - prostě snažit se nasimulovat reálný přetížení formule nebo rychle jedoucího sporťáku tímto systémem se mi zdá nesmysl (nejsem fyzik takže je to můj osobní laický názor) a vždycky z toho bude jen něco "jako" - když budu chtít "zažít" přetížení zajdu si na matějskou - tam dostanu mnohem větší pecky z centrifugy než od 301 v nejlepší kondici. Proto se mi zdá ta snaha zbytečná a naprosto mi to kazilo dojem z jízdy - ten způsob jakým 301 snaží dosáhnout přetížení nemá s pohybem auta nicmoc společnýho přece. proto mi příjde mnohem bližší simulaci jízda bez "simulace přetížení" - ano je to jen takové "divné hrkání" ale s realitou to má více společného než ten hydraulický blázinec "simulující přetížení". Ale jak říkám - jen můj názor - no offense
    CHAOS_RK
    CHAOS_RK --- ---
    no 301 nam v aktualnim nastaveni chvali nejeden realny zavodnik, a presne se stejnym komentarem jak psal Drizdik, "je to jeste malo"... Tak nevim nevim jak je to s vasima pocitama... Jel jsi v 301 za dobrych svetelnych podminek? tj. sero ci nejlepe za tmy? Ono je totiz na 301 hodne velky rozdil v pocitu z jizdy, kdyz clovek byt jen periferne vnima okoli nebo vidi fakt jen platno...
    btw. 301 lze taktez nastavit, aby se jen trasla podle nerovnosti a nesimulovala pretizeni, ale to nam prave prijde jen jako takove divne "hrkani"
    COLON
    COLON --- ---
    SCIFI: Ale nemyslím, že by 301 byla špatná - možná je to jen otázka nastavení parametrů - kdyby se mě na začátku zeptali jestli chci simulátor auta nebo utrženého vagónu na horské dráze a podle toho nastavili setup tak OK. Zas chápu, že někoho baví víc to zemětřesení a o řízení tolik nejde.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    COLON: asi tak, taky si nemyslím, že udělat z jízdy formulí akrobatický letecký vystoupení je ten nejlepší způsob jak něco přiblížit realitě :)
    COLON
    COLON --- ---
    DRIZDIK: Nepochybně jsou ty síly ještě větší - ale tyhle síly prostě 301 supluje způsobem, který je sice zábavný jako atrakce, ale s nějakou simulací to moc společnýho nemá - ale to nevytýkám - je mi jasné, že 301 simuluje přetížení svým způsobem, který mi prostě nevyhovoval tím, že extrémním pohybem vyvolal lehké přetížení, ale tak, že v podstatě je nějaké přetížení vedlejší, když máte mozek ve ždímačce. Já netvrdím, že je 301 na houby - jen mě to moc simulátorový nepřišlo a příjemně mě překvapil ten DBOX kterej se nesnaží simulovat to co nemůže, ale pocit z podvozku auta byl naprosto skvělej. Ale jde jen o můj názor a pocit z toho, že kdybych měl ty prachy pod postelí, tak 301 bych si fakt nekoupil, ale ten DBOX bych vzal hned.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    COLON: Podle mě je tohle srovnávání volantu s vibracema s plným force-feedback. To že to s tebou občas zaklepe, to je podobný možná tak vyklepaný felicii na přejezdu, ale s ani trochu rychlejší jízdou to nemá nic společnýho. Ono to sice není příjemný, ale v tom autě jsou dle mého ty síly ještě větší než na 301.
    COLON
    COLON --- ---
    CHAOS_RK: Mě ta 301 přijde hrozně přestřelená v tom pohybu - spíš než v autě sem si při jízdě přišel jak na horský dráze a po dvou jízdách jsem došel k názoru, že tato dimenze jízdy mě nějak nebere. Ale teď sem o víkendu jezdil na D-BOX GP Pro-200 kde je hydraulika mnohem decentnější, ale rozsahem je určitě autu mnohem bliž. A můžu říct že tohle mě fakt nadchlo. Simulace nerovností a vůbec chování podvozku se mnohem více blíží realitě (najet s GT3 speciálem na obrubník je fakt zážitek, hlavně pro zuby) a to že se nesnaží simulovat přetížení nesmyslně extrémním pohybem považuju osobně jednoznačně za plus. Po 2 hodinách jízdy mě to plně asimilovalo a po 10ti hodinách mě ze sedačky vyhnalo až volání přírody. Druhej den sem jezdil dalších skoro 10 hodin a dneska už doma na mým kompu bez "házení" mi to hrozně chybí :) Ale 15000 $ je na herní periferii trochu moc :)

    YouTube - D-Box Racing Chair at CES 2008
    http://www.youtube.com/watch?v=BbVX83sqGSM&feature=related
    CHAOS_RK
    CHAOS_RK --- ---
    BASIK: no pokud vim, tak to delaj jednotlivci/skupiny a licence si resi individualne... vim ze treba mosteckej okruh za licenci nic nechtel, ale u ostatnich si nejsem takovou naklonnosti k simracerum jistej a lidi co ty trate ci auta delaj, licence proste neresi...
    ad nordschleife> no taky je to trat ala horska draha, jaka jinde neni :)
    BASIK
    BASIK --- ---
    jak to ma rfactor udelany s licencema trati? neprijde mi to jako projekt, kterej by si moh dovolit kupovat vsechny trate a auta ... nebo to kupujou jednotlivy skupiny, ktery trate vytvarej a pak davaj zadara ke stazeni? :) a pritom realny trate sou to jediny, co LFS chybi ... je mi jasny, ze nad tim breci hromada lidi, jen by me zajimalo, jak to maj u konkurence technicky provedeny ... jinak byl sem se minulej tejden projet na realny nordschleife a nejaky zataceci navyky ze hry fakt byly :) jenze stejne tam sou dost prekvapivy pusobici sily no
    CHAOS_RK
    CHAOS_RK --- ---
    MICA: jasne ze ne, specialni bouracka znamena katapultaz do stropu :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam