• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    Tak to se možná dneska večer stavim cestou do Husitský.)

    Granát z Černý hory? Maj dva pivovary stejný jméno piva, jo?

    Co je Štěpán?
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    Tak jsme se asi konečně domluvili. Já do Pivovarskýho klubu chodím dost často, teď je povedená várka Štěpána, velice slušnej Granát z Černý hory a včera začali točit Skalního ležáka z Chodovaru, doporučuju.
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    Jo takhles myslel tu mnohoznačnost chutí... Tak to jo, já myslel, že navazuješ na "Při každým napití to může být jiný" pod čimž jsem rozuměl, že myslíš proměnlivost kvality (a nemyslim ve špatnym slova smyslu lepší/horší, ale jiný/jiný) u jednoho určitýho piva.. ...což kromě proměnlivejch podmínek, který se můžou dotýkat výsledku produkce v malejch pivovarech, může bejt zapříčiněný výrobou z hlavic, který jsou mnohem míň srovnaný do jedný kvalitativní roviny, než granulát... (jestli tomu všemu rozumim správně).

    Navštěvujete v Praze někdo Pivní Galerii nebo ochutnávky piva v pivovarnickym klubu?
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    To asi i dělaj (jistě to nevím, ale při tý produkci je to dost pravděpodobný), ale pořád se jim to daří udržovat v chuťovým nadprůměru a je tam prostě jistá osobitost. Stejně jako u dalších větších pivovarů, o kterejch jsem psal níže (zapomněl jsem snad jen na Bernarda). Prostě typ pivovaru, kterej dělá levný spotřební pivo pro obchoďákový masy (v případě Svijan desítka a jedenáctka) a zároveň s tím vyrábí i velice kvalitní speciály (nejpatrnější je to asi u Broumovskýho pivovaru a jeho tesco noviců v kontrastu s výbornejma speciálama).
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    No to je divný, protože bych čekal, že budou dělat z granulátu (jako ostatně skoro všichni kromě malejch pivovarů) a maj hgbčko, takže standardizace bude taky silná...
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    Asi jsem se ne úplně jasně vyjádřil - nešlo mi ani tak o velikost, jako o kvalitu. To, že Svijany patří se svým sortimentem spíš mezi ty větší pivovary je jasný, ale podle mě si i přes poměrně velký rozšíření jejich piva v posledních dvou letech uchovávají tu kvalitu, se kterou se mnohem častěji setkáme u menších pivovarů (ovšem samozřejmě ne vždycky, třeba takový Louny...). A ta mnohoznačnost chutí podle mě v jejich případě funguje.
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    No dobře, v tom si rozumíme, Georgesi, ale Svijany maj z malýho pivovaru tak max. image a nevařej europivo jako velcí bratři z JAR... ..ale moc malý nejsou a tyhle změny u nich nevidíš...
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    JANDOUR: No já samozřejmě taky u piv vyhledávám spíš hořkost, ale právě u těch menších pivovarů, který vaří pivo víceméně klasickýma metodama a pivo nepasterizujou (tzn. ne jako velkovýrobci instantní močky), si leckdy není člověk jistej tím, jestli je pivo hořký, nasládlý nebo kvasnicově nasmrádlý. Při každým napití to může být jiný a každej to může cejtit jinak, což - mimo jiný - na těchle pivech mám opravdu rád.
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    Tak hořkost sama mi moc neva.

    Nejnepříjemnější bylo právě jednou v Rozjetý žábe, když neměli 12ku, takže to sedí...

    Ale musim to teda vyzkoušet, možná mi bejvá nepříjemnám kombinace sladký a hořký (protože to se nevylučuje, žeo).
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    JANDOUR: Sladký? Zrovna dvanáctka má přívlastek bitter, tzn. že je extra chmelená a tudíž hořčí než většina běžně prodávanejch piv. Já třeba zase naopak často slyším nářky, že jsou Svijany moc hořký...
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    Jojo, patnáctka na Rokytce, mmm!.))

    Ale teda mně Svijany často dělaj problém s tim, jak jsou sladký. Když mi tohle zrovna nesedne, tak mi fakt nechutnaj.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Jo, pražskou hospodu U Rokytky na pivo taky doporučím, na čepu maj občas i výtečnou 15ku Barona, ale bacha, k jejich kuchyni má dost lidí vážné výhrady...
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    EM303: svijany jsou spatny kdyz je nekde tocej pres spatny potruby a tak..... daval jsem si moc dobry svijany a taky uplne nechutny ...ale jednou sme jeli na takovou chatovou party a nevedeli sme co za pivo a najednou nam trklo do hlavy toto pivo a asi jen za 4,90 ....a musim rict ze luxus :) ale pilsner je pilsner
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    AAHHWISEGUY: Za Svijany se taky přimlouvám, vedle Černý hory, Broumovskýho pivovaru a Primátora je to jedno z nejpitelnějších obecně dostupných (tzn. v obchodních řetězcích) piv. No ale v Medůze to je fakt zlo, mají zřejmě zanesený trubky a ta jejich dvanáctka má jednak kovovej vocas a taky když se jich vypije víc, tak to druhej den není úplně ono. To ale není pivem, ale údržbou. Když budeš v okolí, tak zkus v Americký vedle Zanzibaru novej podnik SbohemRozume, tam točej 11° a 13° a zatím se to zdá bejt v pořádku. A pokud můžu doporučit nejlepší pražský Svijany, tak je to jednoznačně v hospodě U Rokytky na Palmovce, tam točej i kvasnicový, který je fakt výborný.
    EM303
    EM303 --- ---
    AAHHWISEGUY: ježiš svijany. vim že je vec nazoru komu co chutna a proti gustu žádný dišputát, ale svijany sou doslova svinstvo.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    svijany sou super, ale priznam se ze v kavarne meduza mi nejak moc nejely...
    nedavno jsem ostatne objevil kouzlo tankoveho piva.... plzen z tanku taky neni k zahozeni :)
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    Ten, kdo pije Gambáča, prostě neví co je to pivo. Gambáč je takový to klasický nejobyčejnější vodový pivo skoro bez nějaké pořádné chutě. Mrzí mě jen to, že se poslední dobu k takové chuti začíná nachylovat aji Starobrno, jenže zase je pravda, že tenhle názor není vůbec objektivní, protože hospody ve kterých ho piju nejsou zrovna labužnický.
    Zajímal by mě ale váš názor na pro mě celkem nový pivo "Pardál", myslím, že spadá pod Budvar.
    KACIR
    KACIR --- ---
    PIVORGH: Zažil jsem člověka, kterýmu jedenáctka vůbec nechutnala, ale to byl gambfašista z Plzně, byl problém ho přesvědčit, aby ty Svijany aspoň ochutnal... :-)
    PIVORGH
    PIVORGH --- ---
    SVIJANY!!!! Tenhle pivovar začíná bejt známej... nedávno jsem koupil na chatu, kde bylo cca 20 lidí S13, říkám si, nojo, oni furt pijdou tu Plzeň a na tohle budou srát, ale ne, ještě mě řekli, že jsem blbej, že druhej sud jsem koupil Budvar, či co. V Brně s kámošema, co furt jeli v tom hnusným gambáči, chodíme zásadně na Svijany. Zatím jsem ještě nepotkal člověka, kterýmu by nechutnali (to bych mu musel rozbít hubu taky) a za poslední 4 měsíce jsem viděl tak 20-30 lidí, co to pili poprvé. Mám na ty lidi pozitivní vliv, někdo je to pivo musí naučit pít
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    kdyz sme jeli s lidma na chatovou party tak jsme nevedeli co koupit za pivo a nakonec sme narazili v hypernove na svijany...jeslikoz je mame radi tak sme koupili 2 basy 11ctky a nikdo si nestezoval....jojo svijany rullezzz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam