• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    FESTER: no, když jsme byli se střední školou (r.2000) v Řecku, tak jsme za něj byli rádi.. co se teda týče týhle Okotberfest edice, tak ještě nevim ...
    FESTER
    FESTER --- ---
    KINGFISHER: lowenbraun... jezis to je desna sracka
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    Dneska u mě doma probíhá poslední ochutnávka piv, který jsem si přivezl z Německa, když jsem tam byl na podzim se jen tak juknout na výlet..

    Zbyl Bischofshof a Lowenbrau (nějaká Oktoberfest edice).

    Momentálně mám otevřený Bischofshof. No.. dá se to.. Je to teda 12ka a vůně určitě neni typicky pivní. Chuť není nijak výrazná a v ústech moc dlouho nezůstává. Rozhodně to není typické pivo (jak ho známe z našich končin). Mám pocit, že tam přidali snad nějaké ovoce či co. Bublinek minimum, což dělá z tohoto piva takovou hořkou limonádu. Celkově bych dal asi 7/10. Není to propadák, ale ani žádný zázrak.

    V pozdějších hodinách až odezní to první pivo, tak otevřu Oktoberfest edici Lowenbraua.

    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    KACIR: Kromě jiných hospod to zelené velikonoční pivo točí nějaký čas i v oblíbeném Pivovarském klubu a musím uznat, že chutná docela dobře, i když ta výrazná zelená barva na sto procent nepochází jen z těch avizovaných bylinek...
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    KACIR: Jakožto Brňák samozřejmě zajdu ochutnat do nejbližší hospůdky. Sice mě víc chutí 11°, ale jednou za rok se to prostě musí změnit :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Zelené pivo na Zelený čtvrtek - jen jeden den v roce se čepuje Zelené pivo: http://www.starobrno.cz/doc/cms/324/
    Jako zajímavost, proč ne, Starobrno pro mě není zrovna záruka kvality, ale pokud se nachomejtnu poblíž, tak zajdu ochutnat, seznam hospod se Zeleným pivem je na www.zelenepivo.cz
    FERDA_MRAVENEC
    FERDA_MRAVENEC --- ---
    ahoj, minulý rok se v okolním městě objevil nový, domácí mini pivovar, vaří velice dobré pivko:-)

    http://www.knezihora.com/
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    vcera jsem byll poprvy v mootoraji, a krome tooho ze maj velice prijemnou obsluhhu, tak jsem ddegustoval 10 starac - naprristo pitelny a bez pachuti, a 12 pilsen, s lehounkou paachuti, ,aale furt chutove lepsi nez starac (ddela to plna chut),
    jednoznacne me vsak naprostto dostala nalada, protoze prii pousteni mmuzikky z filmu se pridavala ve zpevu cela hospoda a to chutii ppiva jn pridavalo, takze sem see neskuttecne popbavil. a to chutti piva jen prida ;),, a dochazej mii baterky v klavesnici
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    K těm ochucenejm pivům:
    Byl jsem k nim vždycky velice skeptickej a nechutnaly mi, ovšem v okamžiku, kdy jsem ochutnal borůvkovej speciál z Černý hory, jsem změnil názor. A další příjemná výjimka je švestkový pivo od Medvídků, který teď zrovna točí v Pivovarským klubu. Ty ochucený piva v PD mi taky nechutnají, měli tam ale nedávno docela dobrý tokajský pivo (tj. rozinkový).
    U těchhle piv je ale jasný, že se nemůžou hodnotit podle stejnejch měřítek jako normální světlý, protože v reálu by měly sloužit spíš jako dezertní nápoje, tedy nevypít jich šest, ale jedno po jídle.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Do ankety jsem přidal ochucenej weizen Hoegaarden, kterej mi teda fakt šmakuje. Výtečný bylo loni i předloni vánoční pivo U Bulovky, ochucený několika druhama koření, letní višňový pivo ve Svatováclavským pivovaru v Olomouci bylo loni taktéž znamenitý. Nejsem extra zastánce ochucenejch piv, ale jako zajímavocst si to občas rád dopřeju, strašně rychle se toho člověk přepije.

    Turistickej přístup (nejen) Pivovarskýho domu je na pár facek, to souhlasím, v Novoměstským pivovaru jdou sice ještě dál, tam mi to tak nevadí, to jejich pivo zas tak extra není...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    a nova anketa
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ankety je myslim vymluvna


    GambriHnus
    4 (25%)

    Staroplamen
    2 (12.5%)

    Sračkobrno
    7 (43.7%)

    Budavar
    1 (6.25%)

    S(B)raník
    1 (6.25%)

    Eggenberg
    1 (6.25%)

    Radegast
    1 (6.25%)

    Krušovice
    10 (62.5%)

    Bernard
    0 (0%)
    LALINA
    LALINA --- ---
    KACIR: ne, takovouhle myslenkovou zkratku si prosim vyprosím...
    já mám surový piva ráda a ctitel gečka (jakožto bezneho "spotrebniho" piva, které malokdy úplně zklamalo - nic vic ) už taky nejakou dobu nejsem.
    Miluju ruzny piva, naposledy do 100. v tramwayi bylo excelentní a momentalne No.1. je weizen primator:-))
    me jenom nechutnaji takovy ta ochuceny piva..nenasla jsem si k nim cestu, leda bych je brala jako takovy alkoholicky nevsedni limonady...

    jo a k tomu pivovaru v Jecny: pamatuju si taky , ze me tam taky docela otravil vyrazne turistickej pristup...a obsluha byla neprijemna....proste se tam podruhy jen tak sama od sebe nepoženu, ale jinak... nedelejme z toho tragedii .-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    LALINA: Ctitel G málokdy ocení nefiltrované nepasterované :-) Prostě jsou to jiný piva, nemůžou chutnat všem...
    LALINA
    LALINA --- ---
    jo tak na tyhle piva s příchutěma ja jsem asi moc konzervativni:-)) ty me nic nerikaj.
    a v Jecny jsem byla jen jednou a bylo to velky zklamani, hodnoceni nebude, pac uz jsem zapomnela, co jsem to vlastne mela, ja se snazim neprijemny zazitky rychle zapominat...
    KACIR
    KACIR --- ---
    A co banánový pivo?

    Teda ne že bych ho vnucoval, ono zas takovej zázrak není, kávový mi chutnalo víc - obojí z produkce Pivovarského domu v Ječné ulici v Praze... .-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    po bananech se desne tloustne, hehe :-)

    hej hospodo dávej !!!
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    uz ma lojza banana, takze HOSPODOOOOOO PIVOOOOOO
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    Zajímavej defektní zkrat - Pivo = panděro. Ale dost kravin: Navštívil jsem novej pražskej minipivovar u Bansethů (vzniknul vedle zavedený plzeňský hospody naproti nuselský radnici) a vřele doporučuju - polotmavá dvanáctka, světlá patnáctka a vynikající weizen (minimálně na úrovni Primátora), hezký prostředí (pivovar je součástí hospody) a dobrý jídlo. Jedinou nevýhodou je nedostatek místa.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Mít jinej názor na pivo, proč ne. Pozvat na diskuzi jinam, proč ne. Ale to, co Lojzee předvedl, sem prostě nepatř... Ale třeba se to chytne na hl.nyx.cz nebo na lide.cz :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam