• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    MIKEX: Paulaner a Erdinger jsem si všimnul, ale z lahve.. Stella je asi tak jediná, co je docela v pohodě.. a tmavý nepiju.. já vim, že maj spousta lahvovejch, ale to si radši dám točený.. z plechovek točim dokola Tuborga, Amstela, Bavarii ...
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    KINGFISHER: hele je spousta hospod kde v Irsku mají točený německý (třeba Paulener - špičkový weiss, nebo i ten Erdinger se dá), Galway hooker (ale z ehm.. Galway), točená Stella se docela dá a o Guinnessu nemluvě. Když si nevybereš na pípě tak většina hospod má lahvové z celého světa kdy by sis už určitě měl vybrat. Nesmíš pořád chlastat ty hnusný plechovky z Lidelu :-)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    KACIR: na jihu Irska.. a ano, musím pít heinekeny, amstely atd. atd.. je k dostání v hospodě staropramen a budvar.. v obchodech taktéž, ale to je celkem drahá sranda.. ještě se někde točí staropramen a budvar, ale to je z těch normálních piv všechno..
    KACIR
    KACIR --- ---
    KINGFISHER: To je výročí, které se sluší uctít pozdvihnutím sklenice, já jsem dost zvědav, jak se stout poved Primátoru, zatím se mi vyhýbá :-(

    Kde to žiješ? Neříkej, že musíš pít jen eurochemii, že tam někde není výčep poctivýho piva z místního zdroje, i když to asi nebude plzeňskej typ...
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    tak já si ho snad vyjímečně dám :-) ... i když tmavý moc nemusim.
    http://beernews.org/2008/11/guinness-anniversary-stout-celebrates-st-james-gate-brewery/

    .. jinak jsem po třech měsících přijel domu na otočku a jako opravdu oceňuji naše pivo... je to prostě pivo jak má bejt.. kam se hrabou všechny ty heinekeny, carlsbergy, amstely, bavarie, tuborgy....
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    sice jsem odpůrce gambrinusu ale určitě ho ochutnáám

    http://www.youtube.com/watch?v=7wKAGer5MSg
    JUZUELKA
    JUZUELKA --- ---
    SAMMAEL: tak nevím nevím...to bys z čétéčka nebo na čom to dávají dostal solidní sekec, nebo naopak je to ten správný lék na štíhlá těla :D kazdopádně primátor 24 nejlepší rozbíječ ;)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak teď by ke mě mohli přijít z televize, z toho pořadu Jste to, co jíte. V ledničce jsou tři lahve vína, osm lahví pivních speciálů, šest lahví náchodského svátečního ležáku, dvě palice česneku, dvě cibule, kelímek hořčice a lahvička pálivé omáčky. Toť vše :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    me treba zklamal primator weizen beer
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAMMAEL: Taky jsem ho tam nenašel, v regálu jsem pro změnu marrně hledal Stout, kterej chci ochutnat, slyšel jsem na něj velkou chválu. English Pale Ale je dobrej, ale nečekej něco podobnýho jak APA, tohle je pivo běžný hořkosti...
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    SAMMAEL: Pisu, ze spanelska. Je tady celkem pocetna Asijska mensina, tak se daj tyhle pivka sehnat ve skoro kazdym asijskym shopu.
    Spousta cinskych, ktery jsou vetsinou nepitelny, pres indicky a bangladessky (nektery sou docela fajn) az po tyhle japonsky, ktery mne mile prekvapily.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Teď koukám na stránky Primátora, sváteční ležák tam sice nevidím, ale vidím, že vyrábějí i English Pale Ale
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Tak že by? Dík za tip :)
    DOOMBRINGER: A kdes to sehnal? Nebo píšeš z Japonska? :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja si k vanocnimu stolu ted koupil basu plzne :)
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    Ted piju japonske pivo KIRIN ICHIBAN a docela valim voci, ze je to pitelny.. Este se mi vali v lednicce SAPPORO, na ktere sem zatim nemel odvahu, ale po tehle zkusenosti vyzkousim..
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAMMAEL: Tak Sváteční ležák z Náchoda s klidným svědomím doporučím, a nemusíš do Hellešovic, ale do nejbližší Billy... :-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: No právě si říkám, že si koupím nějaké "obyčejné" pivo a lahůdky si nechám na potom. Takže se zítra cestou z práce stavím v Holešovicích
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAMMAEL: No to jsme na tom podobně. Po chvíli váhání šla se mnou i lahvinka ležáku, dozrávajícího půl roku v sudu po whisky, na to jsem extra zvědavej. Problém u svátečního stolu ale vidím v tom, že ne každý pivo se hodí k řízku a salátu...
    A mimochodem, právě jsem potkal v Bille Primátora Sváteční ležák, tak už se chladí :-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    No, to je těžká otázka. Přinesl jsem si z VPT asi osm lahví a teď nevím které dát přednost
    KACIR
    KACIR --- ---
    KACIR: Já v tom sám ještě nemám jisto, ale z Vánočních pivních trhů jsem si přinesl nakuřovaný piva z Bamberka, tomu konkuruje nefiltrovaná černohorská desítka...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam