• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    PISTA
    PISTA --- ---
    SAMMAEL: No to je tezko rict... ja dal zas uvozovky ke znalcum, tim se to vlastne vyrovnava. Realne vzato, jestli znalci, liga nebo chlapi v reklame fungujou, tj. ze se to rentuje, tak jsou ty prizviska vlastne spravny. I kdyz uznavam, ze ty znalci sou trosku na vode, je to moc obecnej a veskrze pozitivni nazev pro regulerni pijaky...

    TOM_HOST: No dyt my mluvime o pivu. Pardal je pivo a zijeme v zemi, ktera se povazuje za pivni velmoc - bohuzel lidi, ktery pivo vychutnaj a rozumej mu je tu o nekolik radu min, nez lidi, ktery ho proste hodne vypijou (vychlastaj?).
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pardál je dobrá odpověď na popularitu G10 a lepší než G a Staroprachem dohromady, ale nic moc to není. Nevím o nikom, kdo by patřil mezi pardáloladiče, ale vím, že nejen Bejček z Tramwaye si zkušební várku pochvaloval a později jím na pípě nahradil géčko...

    Ostravar a jejich baníkopivo míří někam jinam, je to silnější pivo, což na ochozy stadiónu nepatří, ale po zápase se tím baníkovec rychlejc zduní, ale někde jsem četl úvahu, že je to vlastně lehce upravená receptura Staropramen Milénium (dnes Granát)...
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ja myslel ze je to auditko o pivu ne o reklame :)
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    branik pivo v kazdem pivu - a etiketa misto tetovani!
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    PISTA: To jsi špatně pochopil. Možná jsem tam měl dát uvozovky - "Pivo znalců", "Pivo Gambrinus ligy", "Pivo pro chlapy"...
    PISTA
    PISTA --- ---
    SAMMAEL: Hmm, v tom pripade sem asi nechodej "znalci", protoze sem si nevsim, ze by tu "ladeni Pardala" zanechalo nejakou pozitivni stopu. Holt je to moc staromodni, pit pivo kvuli tomu, jak chutna, a ne kvuli tomu, co ma na etikete...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    SMIREK3: Jak to, že z toho nic nevytřískaj? Je to pivo znalců, tak to budeme chlemtat. Stejně jako Gambáč je přece to fotbalový pivo, Staropramen zase Chlapi v sobě...
    SMIREK3
    SMIREK3 --- ---
    SAMMAEL: Hmm, na tom neco bude. I kdyz proc by to cely staveli na tom ladeni, kdyz z toho pak nevytriskaj nic lepsiho? Hernajs, nebo prave proto...?
    PISTA
    PISTA --- ---
    Ostatne, tady uz to padlo, jestli se kdokoli potkal s nekym, kdo se ucastnil ladeni Pardala nebo jinejch takovejch piv. Pokud slo pri ladeni fakt o realny milovniky piva, tak by se o tom muselo nekde mluvit a dostaly by se ven i nejaky lepsi informace, nez jenom ty z etikety na flasce...
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    KIKULINKA: no to zajiste je :) ja jen ze to pivo si udela reklamu halvne tim jake je narozdil treba od pardala ;)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Já si myslím, že se žádné pivo neladilo a neladí. Jen si uvědomili, že násoskám jde jen o to, aby toho bylo hodně a bylo to levný a na chuti jim moc nezáleží. Tak udělali hořkou vodu, která proteče tělem bez jakýchkoliv stop, a protože je hořká, tak se k ní dá sežrat bůček s knedlíkem. Ideální pivo.
    KIKULINKA
    KIKULINKA --- ---
    TOM_HOST: no v tom případě je všechno v cajku, ne?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    noale ten bazal neni vubec spatny ... ja teda moc jine pivo nez plzen nemusim kdyz uz tak ostravar ale musi byt dobry zadna spinava trubka a jako bazal me prekvapil velmi mile
    KIKULINKA
    KIKULINKA --- ---
    jinak tahle spolutvorba je asi dost in, páč Pivovary Staropramen v Ostravaru budou ladit nebo možná už vyladili pivo Bazal a pro reklamu budou rekrutovat ostravské fanoušky. pro mě hodně LOL
    někdo dokonce tvrdí, že je to zoufalství a neschopnost marketingovýho oddělení
    PISTA
    PISTA --- ---
    SAMMAEL: Takze je to stejnej marketing, jako ostatni masovy euro-piva: Heineken, Hoegaarden, Stella Artois a u nas treba Gambrinus, Staropramen desina atp.

    Jeden rozdil tu vidim preci jen: Zatimco jmenovane znacky se inzeruji jako bozske napoje jiskrive barvy a plne chuti a ve skutecnosti to je, jak rikate, horka voda, tak Pardal je (pry) laden jako pivo, ktere ma zachutnat co nejvetsimu poctu milovniku tohoto napoje - tot vse.

    Vlastne by to mohl bejt takovej pokus, jestli de prekonat v hlavach pravidelnych pijaku ten silne zazrany pocit, ze napr. Gambrinus je nejake uzasne piti...

    Ale je pravda, ze kdyz je to chutove tak podobny jinejm masovejm pivum, tak komu by se vyplatilo to zdlouhave "ladit"...?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    SMIREK3: Taky myslím, že je to jen marketing. Vždyť je to jenom hořká voda bez chuti.
    KIKULINKA
    KIKULINKA --- ---
    SMIREK3: rozhodně marketing, nic víc bych za tím neviděla
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    Sem teď navštívil Pivovarský dům a prvně chutnal jejich piva.

    Pšeničné a višňové mi chutnalo moc, přítelkyně ocenila Kopřivové - mě přišla chuť až moc výrazná a s kopřivou jsem si to nějak nemohl zasociovat. Zbytek se mi zdál dost nevýrazný a speciál měsíce Original Stout bylo spíše zklamání, piju Guinness skoro denně takže mám možnost srovnávat s velkovýtočním 'originálem' a čekal jsem trochu víc charakteru a zajímavější chuti od minipivovaru. Hned na to jsem šel za roh do Irské Martin's a jeden Guinness (můj první v ČR) jsem si dal abych mohl posoudit zvěsti o tom že u nás dobrý Guinness neseženeš - sud asi trochu ležák, netradiční 0,4 sklenice za 69,- ale co se týče chuti tomu nebylo co vytknout - chutnal úplně stejně jako v Irsku i když pro kontinet je trochu rozdíl v obsahu alkoholu (Irsko/UK 4,2 - zbytek evropy 5.0).
    SMIREK3
    SMIREK3 --- ---
    Pardál - vyladěný pivo nebo obchodní tah?

    Jelikož se tady pohybuje dost lidí, kteří do piva svítí, tak mě napadlo se tu zeptat, co si kdo myslí o akci Pardál od Budvaru? Pivo sem už měl, ale nevím co si mám myslet o těch řečech na etiketě, že to jako ladili opravdový chlápci? Je to jenom reklamní akce nebo si fakt dali záležet? Popřípadě se nabízí otázka, jestli někdo zná kohokoliv, kdo by se ochomejtal kolem ladění tohodle piva...
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    SASETKA: dle ID predpokladam ze jsi zena :) ... mi nerikej ze kdyz pouzijes tu vasi spravnou navnadu ze ti ho nedaji ;) dyt kolik jich rozbijou jenom za smenu ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam