• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    BLEVAJZZ: ono na tech festacich stejne neni co zkazit :)
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ABRAHAM: tak jako u těch anglickej proč ne, ale tohle asi bude velká prasárna:-)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ABRAHAM: prokristapana
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    MOUNTBATTEN: taky docela sladky neni muj nejoblibenejsi ale dam si ho radeji nez budvar :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja pil zubra nekdy po povodnich 97 kdy sem byl u prerova na brigade, rikal sem ze zubr mi chutna prvni a pak az patej, prvni protoze mel zajimavou chut a patej protoze uz sem ho nevnimal
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    PIETY23: no ale jako nebylo to uplně špatný.. takový lehce nasládlý. (i když to mi přijdou všechny když jsem odkojenej na ferdinandu) :-)
    Rampušák byl lepší.
    KACIR
    KACIR --- ---
    MOUNTBATTEN: Patří ke Staropramenu, takže nedůvěřuju - ale už jsem ho straaašně dlouho neochutnal...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Jakej je Ostravar?
    Sem ho nikdy nepila, tak mne zajima,zda vychvalovani (strtan ostravaka) je jen patriotni,nebo realne.

    (no joo,nemela bych tolik cist ty Blekousovy kecy:-)) )
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    BLEVAJZZ: zubr nikdy nebylo zrovna nejlepsi pivo - pokud vim tak to maji radi jenom v prerove
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    zubr mi teda moc nesmakuje, nastesti ja chodim do sadu na svyho weizna primatora a toho tam maji vzdy :)
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    tak U SADU nově točí tentokárte Zubra! jsem to skoro oplakal protože Rampušák z Dobrušky byl fakt dobrej
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Já jsem taky zvědavej. Vím o tom poměrně dlouho, název jsem taky pomáhal hledat, ale takhle dobrej mě nenapad... :-)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: zrovna jsem to docetl, jsem na to ve finale celkem zvedav..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MOUNTBATTEN: ale hovno, z kelimku se pivo pije a chutna opravdu hur a neni to subjektivni
    nemel sem dobry pivo z kelimku snad nikdy
    jo z petky to neni tak hrozny, to je pravda, ale je to proste neco jinyho nez cerstve natoceny do skla
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    HERRICH: tak to sem rada,ze nemam mlsny jazcek:-) ja PETku necitim nikde:-)

    btw:obal je samozrejme dulezity,zadna vec neni prosta dalsich aspektu (estetickych, historickych...) a hezkyobal verim,ze umocni prozitek i z obycejnyho piva:-)
    Ale myslim si,ze na cistou chut, lidem,co PETku necitej, je obal nekde:-)))
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    MOUNTBATTEN: ja petku cejtim i z vody, kde to ale prekousnu, pac ji nepiju na chut,
    rozhodne ale spojeni s tradicnim obalem hraje velkou roli, a dost mozna vetsi nez co se chuti tyce
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Mne prijde,ze postoj "pivo v petce je hnus" je pouze estetickym nazorem a nazorem gurmetskych snobu (kteri davaj i duraz na tu estetiku a tradici):-)))
    Protoze IMO obal se na chuti piva nepozna a hlavni je,co je uvnitr,hmm?

    Takze je to postoj odporu ke konzumnim symbolum civilizace,jako sou PETky s kolalokou apod.(a taky,ze do PETek se dava/prodavaj spis ne moc dobra piva,tj. neco jako "pivni krabicak")

    Ale kdyz je tam dobry pivo?
    A k ohni (pro sebe) radsi potahnu 2L PETku, nez 4 plechy,natoz lahvone (sem slaba zena:-D)

    A napr. kamaradovi, co vari v Chyni skutecne nezazlivam, ze na akci s sebou pritahne kombo sesti PETek plny ruznych chynskych mnamin a rozhodne se neofrnuju,ze to je v PETce:-))))))
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    já na pivu v PETce nevidím nic špatného....jako plech je strašnej o tom žádná. ale v plastu jsem měl několik piv koupenejc a skroo bych řekl že byli lepší než z kuželky.
    KAZIK
    KAZIK --- ---
    ANDY_WARHOL: jasne...zeptam se
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam