• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    VOZKA: jojo Grafenwalder se musi dlouho chladit:

    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Mně teda moc nejelo, ale možná jsem ho jen dost nenachladil. Bylo to na mě až moc hustý.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Lidl má opět v prodeji Hefeweizen Graffenwalder v pětilitrovém soudku za 169 korun - obstojné pšeničné pivo v soudku za rozumnou cenu.
    (Jen nevím, jak z toho soudku dostat ven tu horní zátku, minule to nešlo ani po dobrým, ani násilím, kus spadl dovnitř... :))
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    billa říčany heute: kácov hubertus 10 a 12 ve skle, filtrováno, nepasterováno
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    u kaňky v zenklovce a počítám, že v nápojce v národní obrany ho snad taky má
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    tak a decentní soupiska kosteleckýho vykulení: rohov rohan 11, celkem slušný, sazovice švec dtto, vykulenec opat, žádnej zázrak, rychtář nefiltr, furt to eště jde, harrachov 12, perfektní, olomouc moritz, taky paráda, rýmařov excelent, nepamatuju si, černej quásek (asi), černý nepiju, byl to omyl, ale dalo se a pak ještě asi dva vzorky který nebyly na rozpise, takže si nevzpomenu, někde to mám sepsaný, ale nemužu to najít :)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    X_RATED_IDIOT:
    dnes jsem mel po dlouhe dobe 14° a homole tam byla jen pulka.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    ale jedenáctka je celkem pitelná
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    a tohle byl taky celkem omyl, šestnáctka s 7% a taky aspoň homolí cukru

    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    včera jsem u koní v troji testoval konráda 12 (ještě ho tam snad nikdy neměli) a vřele nedoporučuju, je to jak kdyby do toho někdo nasypal lžíci cukru
    NOIK
    NOIK --- ---
    VOZKA: jak jsem říkal-neměli jsme moc času takže nahoře jsme nebyli nicméně se mi tam ta atmosféra líbila-ten novej barák (nejenom ta věž) je dobrej a ty původní domy kvalitně zrekonstruovaný-je vidět že se snažej tu místní chmelařskou tradici někam posouvat a nedělají to prvoplánově turisticky...určitě se tam ještě zajedu podívat
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    NOIK: Jop, až budu mít cestu tak tam určitě zajdu. Byl jsi v tý věži? Je už otevřená? Ten projekt byl velkej sen jedný mojí známý, ale bohužel už se s ní moc nevídám, tak mě zajímalo jak to vypadá, byl jsem se tam s ní podívat naposled když se to stavělo.
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    NOIK: ja prave obcas bral krale sumavy a na tom je napsano "vimpersky lezak". a klostermann neni spatnej, zejmena tocenej.
    NOIK
    NOIK --- ---
    MILHAUZ: krále šumavy neznám ale koukám že ho vařej v měšťanským pivovaru ve strakonicích http://pivovar-strakonice.cz/sortiment/kral-sumavy-svetly-lezak-1

    ..mimochodem ve strakonický bille jsem si když jsem tam byl koupil tmavýho, světlýho a premium dudáka a musim říct že mě to mile překvapilo jak se zlepšili...protože nektar si před deseti lety pamatuju jako vodovou sračku po který měl člověk vždycky sračku...a ta dvanáctka je fajn
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    NOIK: sumavsky pivovar nema nic spolecneho s kralem sumavy?

    zatec me nepresvedcil. zato chotebor je skvela, i desitka i polotmave. teda lahvove. maji u charvata v dejvich
    NOIK
    NOIK --- ---
    VOZKA: včera jsem zrovna byl v žatci - 11° není špatná (koupil jsem si ještě tmavou ale ještě neochutnal) ale doporučuju tam zajít do pivovaru u orloje v areálu chrámu chmele a piva - dal jsem jenom dvanáctku protože jsme neměli moc času a ta byla skvělá http://www.pivovary.info/prehled/chrampiva/chrampiva.htm

    ..jinak kdo zavítá do vimperku zajděte sem http://www.sumavskypivovar.cz/ ..rožmberskej ibiškovej speciál zrovna bohužel neměli ale pšeničňák byl fajn (jedenáctku jsem si vzal v petce domu - žádnej zázrak) ..sice je to takový trochu sterilní prostředí ale skvěle tam vařej - trochu mi to připomnělo kuchyni v černokosteleckým pivováru

    ..a z lahváčů mě v poslední době nadchla chotěboř premium - skoro jak matuška:)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    X_RATED_IDIOT: no jdu tam za hodinku, tak kdyžtak poreferuju...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    já tam byl cca 4x (dycky tak za rok jednou) a jen jednou mi to pivo přišlo dobrý. Jídlo nevim, bylo ho tam dost a vypadalo pěkně. Já si nic nedal, sem v tréningu :))
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    X_RATED_IDIOT: divný...já měl plnou chuť nefiltrovaný jedenáctky a docela obstojnej guláš...hmmm
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    X_RATED_IDIOT: pri posledni navsteve tohohle ustavu jsem mel podobnej pocit a navic i kuchyne za moc nestoji
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    GULDUR: tak to já byl celkem zklamanej, pivo mi přišlo nic moc, naštěstí sem byl zvanej, platit za to by mě asi štvalo, měli sme objednaný dva desetilitrový (asi) soudky na stůl, z těch to bylo vyšeptalý, zkusil sem teda vostrý z pípy a taky slabý. Bez řízu, chuť povrchní
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam