• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZABIASFOTO - WORKSHOPY
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SAMUEL: s casem roste sum i digitalu a s isem roste sum (ci spise zrno) jak u digitalu tak u filmu. ale u filmu cas zrnitost neovlivnuje.
    EDA
    EDA --- ---
    ZABIAS: 350D :-) Ale ležel pěkně tříbodově, v tom by problém být neměl...
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    EDA: no zes to nedaval s poradnyho stativu jeste zalezi na tom case jakej si mel no ...
    EDA
    EDA --- ---
    ZABIAS: Co bude ono? :-)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    ROENICK: iso 800 neni kompromis ale hranice prijatelnosti sumu :)
    nikdy sem nesledoval ze by mi rostl sum a to sem mel expozice treba 20s

    ROENICK
    ROENICK --- ---
    i s casem roste sum zabi :) takzvanej dark current noise... Canon na nej ma vlastni odsumovaci algoritmus... chce to nakej kompromis, u zrdcadlovky treba iso 800 a par vterin... u kompaktu bych ale dal tak max 200-400 ISO a podle toho cas... odsumit to muzes este Neat Imagem nebo Noise Ninjou... a urcite stativ :)


    MURHAAYA: nojo ste zaskrtli "jen dobre" zejo :)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    EDA: no tak to bude na stopero ono a jakej ze si mel cas ?

    nee blbe s casem sum neroste. s ISO roste sum ole (a nebo zrno)
    EDA
    EDA --- ---
    ZABIAS: stativ nemám, ale leželo to na parapetu :-)
    SAMUEL: No právě s časem taky roste šum :-) Tak jenom jestli nevíte, kde se to protíná...
    SAMUEL
    SAMUEL --- ---
    EDA: s Isem roste šum takže lepší delší expo každopadně, +stativ, věž nikam neuteč...
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    EDA: tak to bude rychlost bych typnul ze sto neustal :)
    EDA
    EDA --- ---
    SAMUEL: no víc než 300mm Sigmu nemám :-) Možná jsem to neměl tahat naplno ven a nechat jen 200-250mm ... bylo to celé neostré rozpatlané ošumělé.. zaostřeno myslím dobře.. Je lepší ISO100 a patnáct vteřin nebo ISO víc a čas míň? Měsíc mi ale den předtím vyšel moc pěkně :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    EDA: no ja sem to zkousel digitalem vytazenym na max (ekviv 300mm zoom 10.7x opticky) s telekonvertorem 1.5x ve dne i v noci ale bohuzel proste ani pri manulanim ostreni nezaostri na nekonecno (z jizniho mesta). Ale s praktinou s 300 mm objektivem se to da, to sme fotili s otcem i kometu na dlouhou expozici (ale fotku nam tehdy nevyvolali, protoze si mysleli, ze je to vadny snimek a kde je negativ ted, to vi buh :)
    SAMUEL
    SAMUEL --- ---
    EDA: chce to delsi sklo:-)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    EDA: ok

    pridej se na nastenku pod napad
    EDA
    EDA --- ---
    Co takhle noční workshop?? Včera jsem zkoušel z dálky fotit žižkoffskou věž (cca 8km) a vůbec mi to nešlo...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SAMUEL: to zni fer
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    ROENICK: ja mam radsi TESCO ;)

    nene pekne se nam to tady napady plni jen to nejak ukocirovat aby to slapalo :) lol
    SAMUEL
    SAMUEL --- ---
    ROENICK: nemam rad makro:-/ ...-))
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    jsem pro makro workshop! :) slibovali jsme si ho nekolikrat v makro klubech... hlavne chci videt mistra Sykese v akci :)
    SYKES
    SYKES --- ---
    Super napad, vitam a rad se pridam jak k spolecnym vyletum s konkretnim cilem nebo i organizovane-atelierove zalezitosti, prima!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam