• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZABIASFOTO - WORKSHOPY
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    MURHAAYA: blesk neni o nic min digitalni nez ty diody :)) a fotit makro na kinofilm je sebevrazda, nechtel bych platit ten material a vyvolavani nebo vyvolat sam 50 fotek a mit dve ostry :)))

    jj taky to ze je blesk riditelny automaticky pres TTL je velka vyhoda...


    SYKES: budem jen radi, Mistre! :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SYKES: ale k tomu zas potrebujes dobry svetlo..ktery fakt dneska nebylo :))......roasek ma ale fakt hezky kousky :)
    SYKES
    SYKES --- ---
    MURHAAYA: SYKES: jetse ad blesk: chapu, ze praktika moc TTL a bodove mereni nepodporovala :))
    SYKES
    SYKES --- ---
    MURHAAYA: hmyz casto tenhle superkratkej zablesk neregistruje (ma to ani ne tisiciny vteriny) ... ale jak rika R., zvuk vadi ... a hafo dalsich veci. Blesk je to nejmensi.
    MURHAAYA: nic noveho pod sluncem, ale diody maji staly vykon, blesk ma vykon variabilni a automaticky riditelny pres TTL.
    KOUDY: jo, vypravej mi o makru :) ale i na nizsi clony se da fotit ... napr. 4.5
    KOUDY: pekne modely jste nasli :) priste jdu s vama :))
    MURHAAYA: jsem take pro prirozene svetlo, ale k tomu blesku: mel bys fotit tak, abys vedel jak to bude vypadat, ne ze to tak nejak vyjde a pak to doprasis v A.P. (i kdyz v nem delas uz od verze 5, ja vim :)))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ROENICK: ja sem prave priznivce digitalni fotografie (po neblahych zkusenostech s praktinou), takze taky preferuju svetlo pred bleskem, protoze vidim jak to vypada a ne cvak a pak upravovat (a na filmu by to byly vsecko velmi draze nabite zkusenosti) :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ja treba nastrelil tohohle pavoucka..



    ale to sem mel stesti na svetlo a stejne ta dof je proste moc mala...roasek ma fakt 90% fotek uplne krasne svetelnejch diky tomu blesku a difuzaku :D
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    MURHAAYA: vyhoda tech diod je, ze se ti lip ostri a vsechno...pac lip vidis :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    MURHAAYA: vetsinou ho to konsternuje :) dneska mi jedna moucha odletela uz jen kvuli zvuku zaverky, mam na fotce jeji rozmazane nohy visici zeshora do zaberu :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ROENICK: no ja nepotrebuju navod, proste vezmu hafo diod a podle toho k nim dam odpovidajici baterku :) btw a neuleti ten hmyz potom, co blejsknete? :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    MURHAAYA: jde to, jsou na to navody, muzu ti najit linky... premyslel jsem o tom, nakonec zvitezil blesk...


    SYKES: ja mu jen delal chute ale rikal jsem mu, ze taky muze fotit..jen to holt znamena jit za dobreho svetla coz dneska moc nebylo...a ta DOF proste neni takova...chce to fotit kolmo k nejake plose toho hmyzu aby se vesel do DOF...nebo si vybrat jen jeho cast no...

    nerikal jsem koudymu, ze to bez blesku nejde

    ale co vim urcite, ze na 2:1 s temi mezikrouzky uz je to fakt na blesk :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jak tu ctu tu diskuzi o makrech a nedostatku svetla (pac makroobjektivy asi paradne snizi svetelnost objektivu). nepremysleli jste nekdo proste udelat si but krouzek kolem objektivu ze supersvitivych bilych diod prekrytych nejakym blbcem co rozptyli svetlo (ubrousek nebo nejaky plexisklo) a proste na to brutalne moc svitit treba 50ti diodama? teda jesli to bude mit dostatecny svetelny vykon
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SYKES: jenze na 2,8 proste to makro nedas...a kdyz je blby svetlo..jako dneska..das si vetsi clonu..tak to zas neudrzis :)
    SYKES
    SYKES --- ---
    KOUDY: ale, da se ... jen si musis hrat a je to trochu jinej styl ... hlane to/se nesrovnavej hned s nejakym blesko-cvakalem odvedle :)) jsem si rikal, jak ROE psal ze bere difuzerek, jak budes nastvanej jak to neslo :)))) [vim to z vlastni zkusenosti, vetsinu makrofotek mam bez blesku ... mas prirozenejsi barvy, fakt to stoji za to si hrat, zkouset]
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    dobre to bylo:))..ale na ty makra to chce fakt blesk no...clonou 5,6 se nic nevyfoti :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    my byli v nakym lomu za barandovem a pak v prokopaku...mame makraaaaaaaaaaaa :))

    a taky naky pokusy na vode :)
    SYKES
    SYKES --- ---
    ZABIAS: uf, tak to byl letos sakra rychle listo-padaci podzim :((
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    takze to ALL byl sem vtech pruhonicich a je to jen taktak spousta listi spana vetsina uz vybarvena takze skoro chybi zelena .... !!!!!! kdyby nekdpo jel v tejdnu tak se hlasim ze to dam jeste taky ....
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    ROENICK: vsechno jde kdyz se chce :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    my uvidime jak to pujde na makro :) ja si prisvetluju, koudy a h2o ne :)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    me to vsechno vyhovuje (rozptylene svetlo ) no aspon tam nebudou trapny rusivy stiny zejo :) ----

    raazim no ale asi pozdeji tedka jsem se probudil :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam