• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FREAZMiroslav Žamboch a jeho díla.

    Oficiální web: miroslavzamboch.cz

    rozbalit záhlaví
    STENNY
    STENNY --- ---
    KORAL: IIRC je přesnější říct, že z nich vítr míval. V posledních knihách už to bylo spíš "jsou to tuzí chlápci, musíte je praštit několikrát, než umřou" a od dob, kdy měl z jednoho monogramu záchvaty paniky, už uplynulo dost vody...
    KORAL
    KORAL --- ---
    00KUBAT: i Bakly má z Ninju vítr. Kortikoidy po jednom konkrétním mučení.
    00KUBAT
    00KUBAT --- ---
    RUFO: on nepotřebuje ninja klan...jemu stačí požádat Baklyho o laskavost
    RUFO
    RUFO --- ---
    Divím se, že si Koniáš nebuduje vlastní ninja klan...myslím, že adepta na velmistra by našel...
    Takhle je dost omezen v možnostech. A stavba takového klanu by byl hezký příběh, s novým hlavním hrdinou.
    PATRON
    PATRON --- ---
    STENNY: souhlas.
    Na druhou stranu i tak jsem knihu přečetl během jednoho dne a bavil jsem se :)
    STENNY
    STENNY --- ---
    ROMI: Možná obráceně - když svému hrdinovi pečlivě přes několik knih buduješ popis toho, jak je na houby stárnout, protože rány se hůř hojí a rychlost není, co bývala, ale najednou "týždeň ma naháňali, eščě ma nedostali" a ten velebný kmet utahá v horách elitu cizí armády, aniž by ho třeba jen louplo v zádech, tak to působí divně :))
    Akorát si musí useknout dva omrzlé prsty, Kulhánek approves.
    ROMI
    ROMI --- ---
    tak to je problem toho, ze fanousci si toho pamatuji z knizek urcite vic nez sam Mirek :D
    STENNY
    STENNY --- ---
    YEMANJA:
    KURE:
    Spoiler Mrtvých mužů:
    Vlastně bych vůbec neměl problém, kdyby Žamboch Koniášovu linku pojal trošku na styl boje Herba Ducattiho: "Severní málo známé části území jsem si při třech expedicích trochu prošlápnul, protože taky nevydržím donekonečna sedět za jednacím stolem.* A protože štěstí přeje připraveným, tak jsem měl po hrabství rozmístěno pár mrtvých schránek s šikovnými artefakty, kdyby náhodou něco... když se za mnou pustila armáda císařských zabijáků, tak jsem věděl, kde si vyzvednout věci a kudy ty parchanty povodit, aby zažili peklo na zemi." Možná by to někomu přišlo jako opakování koncových bojů z Vlka samotáře, ale mně by to dávalo větší smysl. Bojovníci, kteří se dožijou padesátky, už vesměs vědí, že musejí být zákeřnější než všichni ostatní, a taky že si před partií chtějí namíchat do ruky esa, ještě než se ostatním vůbec rozdají karty. Precedenty správné výbavy už by tu byly (opakovací kuše, gloswitzový pancíř, magický meč, vystřelovací špice...) a tohle byla IMHO nevyužitá možnost, jak ukázat, co všechno se ještě dá ve skladech najít. Pak by se dalo i celkem uvěřitelně vysvětlit, proč to Koniáš zvládnul - lepší výzbroj a hra na známém, připraveném hřišti.
    Ale "když jsem ve čtyřiceti utekl Varírům, uteču v šedesáti špičkově vycvičené armádě" působilo fakt nevěrohodně.

    *) Za humny má už několik let záhadné území, kde možná magie deformuje počasí, a on se tam nejede podívat? Vraťte mi Koniáše z povídek, děkuju pěkně :))
    KURE
    KURE --- ---
    STENNY: YEMANJA: naprostej souhlas. Bylo by asi lepší, kdyby ta Koniášova linka byla spíš o tom jak on koordinuje někoho mladšího,
    třeba Zuzanina manžela Valera, kterýho v minulý knížce poznamenal Bakly svou "aurou",
    tak by se to i docela hodilo, že je trochu superman když musí...
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    STENNY: souhlas. Koniáš je pro mě srdcovka, ale asi bych ho taky už raději vídala spíš v pozadí jako hraběte Daska v příbězích s jinými hrdiny nebo klidně v té svoji nové stárnoucí roli šlechtice stojícímu (diplomaticky) proti impériu. Ale Koniáš-dobrodruh už dřív překonal všechny svoje fyzický limity a tahle linka imo nejde táhnout donekonečna - u Baklyho asi jo, tam to s tou lidskostí není tak docela jistý, takže to beru.
    STENNY
    STENNY --- ---
    TONY_TAIL: Četl a mám z toho trochu rozpačitý pocit. Čte se to OK, o to nic, ale... Baklyho linie mi přišla zajímavá, oproti běžnému povrchnímu baklyho "jdu a biju" ho v některých ohledech dobře dokreslovala, dávala mu hloubku jako postavě.
    Koniáš byl z mého pohledu vykresleny už příliš jako superman. Líbilo se mi, že v předchozích knihách ho Žamboch nechává stárnout, v Cestě domů už K přemýšlí trochu jinak, nemůže do všeho jít úplně hrrr... A tady najednou provádí věci, které by asi měl docela problém dokázat i jako mladík. Vzhledem k jeho věku mi to úplně nedávalo smysl, přitom IMHO existovaly možnosti, jak to udělat uvěřitelnější (nechci dávat spoilery). Tahle linie na mě dělala přepálený dojem.
    ROMI
    ROMI --- ---
    TONY_TAIL: Cekaljsem neco jineho, kdyz tam jsou ti dva, ale je to fajn, klasickej Mirek no. Dve povidky da se rict v jedny knize dohromady.
    TONY_TAIL
    TONY_TAIL --- ---
    KURE: díky, tak to rozhodně zkusím
    KURE
    KURE --- ---
    TONY_TAIL: toho Žambocha? Jop. Je to dobrý. Střídají se kapitoly s Koniášem a Baklym.
    Je to nový, žádný recyklovaný povídky.
    TONY_TAIL
    TONY_TAIL --- ---
    A už jste tu novou knihu někdo četl?
    00KUBAT
    00KUBAT --- ---
    ARXIE: ha, už aby to bylo v knižní podobě
    PATRON
    PATRON --- ---
    ARXIE: aj, a tom jsem chtěl dnes ještě něco udělat..
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    Koniáš & Bakly - Mrtví muži [E-kniha] - Miroslav Žamboch | Palmknihy.cz
    https://www.palmknihy.cz/ekniha/konias-bakly-mrtvi-muzi-381987

    ja jenom ze je to venku :)
    PATRON
    PATRON --- ---
    Můžeme doufat v pokračování Mavericka?
    STENNY
    STENNY --- ---
    Nevíte někdo, zda existuje mapa Koniášova světa, oficiální nebo jiná?
    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam