• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    železo – zlepšuje transport kyslíka do všetkých buniek,
    meď – posilňuje imunitný systém,
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    Ag
    KAMENICKÝ, Miroslav: Stredoslovenské striebro a jeho hutnícke spracovanie do konca 18. storočia [The Metallurgy of Silver Ores in Central Slovakian Mining Territory to the End of 18th Century on the Example of Metallurgical Works in Žarnovica. Die Verhüttung der Silbererze im mittelslowakischen Bergbaugebiet bis zum Ende des 18. Jahrhunderts am Beispiel der Hütte in Žarnovica.] Bratislava, Veda vydavateľstvo SAV 1995. 119 s. Rés. angl., nem.

    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ohladom olova som zoseba vyzmikal takuto vec:
    [ COLOMAN @ ČAS (aktuální téma: duchové času) ]
    ..neviem conato povie moj profak..
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    diky Wireborne,, mililsomsi nasledok s pricinou;;)
    takze jeto fakt, skusim vyhrabat ten clanok, odkial to mam...
    WIREBORNE
    WIREBORNE --- ---
    COLOMAN: Spíše se zdá, že je to jedna z příčin. S tím že primární příčina by mohla být mutace (polymorfismus) v genu regulujícím jeho hladinu v buňce.

    http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?tool=pubmed&pubmedid=16914832
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..Vraj jeden z nasledkov Arzheimerovej choroby je aj hromadenie sa zeleznych iontov v istej casti mozgu..
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    LIB.: fpoho;;; ja sa iba blogovo rozpisujem:D,
    ..v akom pracovnom odvetvi pracujete ? s akymi kovmi sa tam najcastejsie stretavas ??? ;)
    ..bolo by asi treba sem linkovat spriaznene cluby.. neviem jak este..
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN:ja neviem, nie som metalurg.
    zrejme striebro nedzi dobre na olovenom povrchu, tak sa pokryje medou, na ktore sa ukotvi potom striebro.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    preco?? nedrzi to? odlupuje sa? scerna? ktore tazke kovy su este nekombinovatelne priamo pokovovanim? iba olovo je take "mastne"??
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN:samozrejme da.
    ale mas to tam predsa napisane,
    (jednostupňové vylučování stříbra na povrchu olova totiž nevede k dobrým výsledkům). Je třeba použít poměďování jako mezistupeň.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    cit.:
    ".. že mezi olovem uvnitř a stříbrem na povrchu se ještě nalézá vrstva mědi. To naznačuje dvoustupňový postup, kdy na povrchu olova byla nejdřív vytvořena vrstvička mědi a až na ní stříbro (jednostupňové vylučování stříbra na povrchu olova totiž nevede k dobrým výsledkům). Je třeba použít poměďování jako mezistupeň."..
    ...nechapem: neda sa olovo elektrolyzou priamo pokovovat striebrom???
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN:pouziva sa hlavne striebro, dala by sa asi s mensim ucinkom i med.
    zlato nema oligodynamicke ucinky.
    striebro sa hromadi najviac v kozi, vlasoch, nechtoch, oblickach a plucach, myslim.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    vygooglil som ohladom striebra vela veci ohladom oligodynamiky.. toto pouzitie je typicke len pre striebro, ci aj pre zlato a ine tazke prvky? ale kedze zlato je drahsie a ortut vysoko toxicke, tak sa nepraktizuju..?
    ..v ktorej casti tela alebo v ktorom organe sa hromadi striebro najviac?

    ..tieto linky tu mam zatial iba nahadzane,, este ich ani necital poriadne a budem ich triedit..
    nenasiel som ale clanky ohladom fotocitlivosti, historie a banictva,, tie asi budem musiet z kniznice...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    Ag
    ..tuto stranku prosim pozrite a vyjadrite sa co a jako...:
    http://zoo.euweb.cz/np.ppt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam